نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree3 لایک
  • 3 Post By poggije

موضوع: آموزش راه اندازی آردوینو پرو مینی با ماژول تبدیل یو اس بی به سریال cp2102

Member

Post آموزش راه اندازی آردوینو پرو مینی با ماژول تبدیل یو اس بی به سریال cp2102

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی.
    بنده بشخصه چون این تبدیل پین DTR نداشت با پروگرم کردن پرو مینی مشکل داشتم. ولی بعد از سرچ کردن تو سایتای انگلیسی تونستم رهشو بفهمم و گفتم به بقیه هم انتقال بدم.
    من ویندوز 10 رو سیستمم سواره و بعد از اینکه تبدیل رو گذاشتم بصورت اتومات یه پورت سریال مجازی برای من ساخته شد. ولی شما بازم تو Device Manager چک کنین.
    - بعدش اگه مینی تون 3.3 ولت هستش پین 3.3 ولت آردوینو رو به پین 3.3 ولت تبدیل وصل کنید وگرنه پین 5 ولت رو به پین 5 ولت تبدیل وصل کنید
    - خب GND آردوینو رو هم به GND تبدیل وصل میکنیم.
    - RXD آردوینو ( دو تا پین RXD وجود داره. فزقی نمیکنه کدوم یکی ) رو هم به TXD تبدیل وصل کنیم.
    - TXD آردوینو ( دو تا پین TXD وجود داره. فزقی نمیکنه کدوم یکی ) رو هم به RXD تبدیل وصل کنیم.
    همین.

خب حالا برنامتون رو تو IDE بنویسید.

توی منوی Tools و زیر منوی Board => Arduino Pro Or Arduino Pro Mini رو انتخاب کنین.
    و در زیر منوی Port هم پورتی رو که الان ویندوز واستون درست کرد رو انتخاب کنین

حالا قسمت اصلب ماجرا اینجاست

قبل از اینکه دکمه Upload رو بزنید. دکمه ی RESET رو برد آردوینو رو فشار بدین و نگه دارین.
    حالا دکمه ی Upload توی IDE رو بزنید منتظر باشین تا کلمه ی Compiling تو گوشه ی پایین سمت چپ به Uploading تغییر کنه.
    حالا دکمه ی RESET رو ول کنید.

تمام...

امیدوارم که این بهتون کمک کرده باشه.
    ویرایش توسط poggije : 07-07-2016 در ساعت 11:41 PM

مدیر گروه
    با تشکر فراووووون از شما