صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 49
Like Tree6 لایک

موضوع: راه اندازی ماژول nrf24l01

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysamam نمایش پست ها
    سوال اول = ماژول nRF با پروتکل SPI کار میکنه احتیاج به تعریف نداره.... ولی یایه های CE و CSN باید تعریف بشه..
    سوال دوم = rxAddr این ارایه نیست متغیره برای ادرس دادن به ماژول به هیچ پایه ای راه نداره (ادرس نرم افزاریه )
    سوال سوم= پایه های ماژول در ههر دو طرف گیرنده و فرستنده یکی هست ... شما این کدو با هم میتونی داخل یک دستگاه اجرا کنی ولی باید بهش بگی که کی فرستنده باشه کی گیرنده ..
    سوال چهار = پورت SPI هم فرستنده هست هم گیرنده

مممنون از توضیحات کامل شما این کد که گذاشتید برای ماژول +NRF24L01 - برد SMD بدون انتن هستش از این برد میشه تا حدود 600 متر ازش استفاده کرد ؟؟و این کد ها برای برد انتن دار NRF24L01+PA+LNA میشه بکار برد؟
    اقا میثم ببخشیدا اینقدر ازتون سوال میکنم واقعا خیلی علاقه دارم به رشته الکترونیک و رشته من انالوگ هست فوق دیپلم ولی از شما خیلی انرژی مثبت گرفتم ممنون که وقت میذارید
    بعد اینکه پایه های spiمتوجه شدم ممنون فقط یادتون باشه که میخاستم از این راه اندازی +NRF24L01 بهره ببرم برای ماژول فرستنده و گیرنده معادون قرمز به این پروژه اضافه کنم و سیگنال معادون قرمز توسط این ماژول به فواصل دورتر بفرستم و از انجا که تحقبق کردم نرخ دیتا این سیگنال تا 38khzهستش خروجی ماژول معادون قرمز به ماژول فرستنده بدم همین نرخو به گیرندش میفرسته؟؟؟/ و اخر اینکه خروجی ماژول معادون قرمز به کدوم پایه فرستنده بدم؟؟؟؟و در نهایت در ماژول گیرنده از کدوم پایه همون سیگنالو دریافت کنم؟؟؟؟ ممنون میشم
    ویرایش توسط farzintey : 01-03-2017 در ساعت 01:48 PM

Member
    اقا میثم راستیتش الان براتون لینکی میذارم که طبق این لینک همین پروژه انتقال سیگنال معادون قرمز بشکل وایرلس میخاستم بسازمش ولی بعد متوجه شدم از ماژولی که استفاده شده در این پروژه بردش نهایت تا 150 متر هستش بخاطر اون خواستم از ماژول +NRF24L01 بهره ببرم و از انجا که من تو امر کد نویسی و راه اندازی این ماژول اطلاعات کافی نداشتم از شما راهنمایی گرفتم تو لینکی گذاشتم نگاه کنید دو مدار مجزا یکی فرستنده و یکی گیرنده که داخل این مدار از ماژول فرستنده و گیرنده با فرکانس 433mhz که فقط یه خروجی دیتا دارند استفاده کرده که اونم برد خیلی محدودی دارن

Wireless Extender For IR Remote Controls - Electronics For You

ایشالا من سفارش دو برد اردینو و ماژول +NRF24L01 و ماژول معادون قرمز خریداری کنم و با راهنمایی شما که کردید این پروژه راه اندازی کنم و کل جزعیات راه اندازیش اینجا بذارم تا دوستان هم استفاده کنن و بتونم با خیال راحت از فروشگاه افتاب خرید کنن فعلا بطور تئوری داشتم مطالعه میکردم که از شما کمک گرفتم و بعد جمع بندی راه اندازیش میکنم به یاری حق
    ویرایش توسط farzintey : 01-03-2017 در ساعت 02:06 PM
    لایک کردن

Member
    اقا میثم قسمت a1,a0 همون ورود ی سیگنال هستش و در ماژول گیرنده خروجی اینجاشو متوجه نشدم

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzintey نمایش پست ها
    اقا میثم قسمت a1,a0 همون ورود ی سیگنال هستش و در ماژول گیرنده خروجی اینجاشو متوجه نشدم
    سلام ...
    خروی گیرنده روی پورت سریال هست ...
    Serial.print(poyload);

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzintey نمایش پست ها
    مممنون از توضیحات کامل شما این کد که گذاشتید برای ماژول +NRF24L01 - برد SMD بدون انتن هستش از این برد میشه تا حدود 600 متر ازش استفاده کرد ؟؟و این کد ها برای برد انتن دار NRF24L01+PA+LNA میشه بکار برد؟
    اقا میثم ببخشیدا اینقدر ازتون سوال میکنم واقعا خیلی علاقه دارم به رشته الکترونیک و رشته من انالوگ هست فوق دیپلم ولی از شما خیلی انرژی مثبت گرفتم ممنون که وقت میذارید
    بعد اینکه پایه های spiمتوجه شدم ممنون فقط یادتون باشه که میخاستم از این راه اندازی +NRF24L01 بهره ببرم برای ماژول فرستنده و گیرنده معادون قرمز به این پروژه اضافه کنم و سیگنال معادون قرمز توسط این ماژول به فواصل دورتر بفرستم و از انجا که تحقبق کردم نرخ دیتا این سیگنال تا 38khzهستش خروجی ماژول معادون قرمز به ماژول فرستنده بدم همین نرخو به گیرندش میفرسته؟؟؟/ و اخر اینکه خروجی ماژول معادون قرمز به کدوم پایه فرستنده بدم؟؟؟؟و در نهایت در ماژول گیرنده از کدوم پایه همون سیگنالو دریافت کنم؟؟؟؟ ممنون میشم
    سلام ... خواهش میکنم .. خوشحال میشم که بتونم کمکتون کنم ..
    در مورد nrf شما روی ر دستگاهی که چیپ nRF داشته باشه میتونی راه اندازیش کنی ..

بابت بقیه سوال Please wait...

Member
    [QUOTE=meysamam;15957]و در آخر کد گیرنده :

#include <SPI.h>
    #include <nRF24L01.h>
    #include <RF24.h>

RF24 radio(7, 8);

const byte rxAddr[6] = "00001";
    void setup()
    {

Serial.begin(9600);

radio.begin();
    radio.openReadingPipe(0, rxAddr);

radio.startListening();
    // ماژول آماده دریافت اطلاعات می شود

}
    void loop()
    {
    // چک کرئن برای دریافت اطلاعات
    if (radio.available())
    {
    int poyload[2];

//دریافت اطلاعات و ذخیره در آرایه
    radio.read(poyload, sizeof(poyload));

// نمایش اطلاعات در پورت سریال
    Serial.print(poyload);

}
    }
    [/QUOT

با سلام و خسته نباشید اقا میثم این کد گیرنده تو نرم افزار اردینو میذارم و برای verifyمیزنم خط اخرو ایراد میگیره

Serial.print(poyload);

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ddddddd.jpg
مشاهده: 159
حجم: 65.4 کیلو بایت

مشکل از چی هست؟

مدیر ویژه
    سلام ..

کد به این تغییر بده .. بببخشید

Serial.print ((char)payload);

Member
    سلام ..

کد به این تغییر بده .. بببخشید

Serial.print ((char)payload);
    سلام اقا میثم خواهش من گذاشتم عکسشو میذارم ببینید درست گذاشتم چون بازم ایراد گرفت گفتم شاید من درست نگذاشتم عکسشو میذارم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: jj.jpg
مشاهده: 180
حجم: 60.8 کیلو بایت

پیغام 'payload' was not declared in this scope داد
    ویرایش توسط farzintey : 01-04-2017 در ساعت 07:26 AM

مدیر ویژه
    کلمه
    poyload نه
    payload

Member