نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: درخواست کمک برای کپی کردن برنامه از برد اردوینو مگا 2560

Junior Member

درخواست کمک برای کپی کردن برنامه از برد اردوینو مگا 2560

سلام
    دوستان بنده یه برد اردوینو 2560 دارم که برنامه ریزی شده ولی من برنامه اش رو ندارم (برد رو به صورت آماده خریده بودم و اصلا قرار نبود اردوینو باشه اما تو جعبه آردوینو در آومد)
    میخوام برنامه و کدش رو استخراج کنم و بریزم رو یه آردوینو 2560 دیگه این کار شدنی هست؟ من تا حالا با اردوینو کار نکردم لطفا اگر این کار شدنی هست روشش رو بفرمائید
    با تشکر

Member
    بله

یه پروگرامر usbasp با قیمت کمتر از 10 هزار تومان از فروشگاه بخرید. این کلا خیلی لازم میشه برای کسایی که با AVR 8 بیتی کار میکنن. چه آردویینو چه هرچی.

بعد برنامه هایی که خود سایت usbasp مشخص کرده برای کار باهاش دانلود کنید. مثلا یکیشون هست khazama که ساخت یه ایرانیه به اسم بهزاد خزاما.

بعد که درایور usbasp و اینا رو نصب کردین، وصلش کنید به میکروکنترلر اولی ، توی برنامه استخراج فایل hex هست. توی یه فایل ذخیره میشه جایی که میخواین.
    بعد همون فایل رو با همین usbasp که وصل شده به میکروکنترلر دومی، بریزید رو اون

Junior Member
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت راهنماییتون بنده پراگرام stk500 دارم پس با 6 پین miso sck reset vcc mosi gnd آردینیو و پرگرامرم بهم وصل کنم باavr studio میشه هگزش رومثل میکرو های دیگه استخراج کرد درسته؟(چونبا اردینوتا حالا کار نکرده بودم برام سوال بود
    باز هم ممنونم

Member
    من چون پروگرامرمو اتمل استودیو قبول نمیکنه واسه همین با خود اتمل استودیو پروگرام نکردم. با اتمل استودیو فقط خروجی هگز میگیرم با برنامه ها دیگه میریزم رو میکرو

همون برنامه خزاما یا برنامه ی دیگه ای مث extreme burner یا کلا هر برنامه ی مبتنی بر AVR DUDE اینکارو میکنه اگر از Stk500 پشتیبانی کنن. خود AVR dude رو که میدونم پشتیبانی میکنه.
    فک کنم ponyProg هم بتونه اینکارو کنه. اینکارو که میکنه ولی نمیدونم از stk500 استفاده میکنه یا نه

ربطی به آردویینو نداره اصن. ما فقط میخوایم فایل هگز رو از روی یه میکرو برداریم بندازیم رو اون یکی
    آردویینو فقط رو بوت لودر میکرو نوشته میشه . بصورت پیش فرض 1 کیلوبایت از مثلا اتمگا 8 میره برای بوتلودر که میشه استفاده ش هم نکرد اصن. ولی در کل بوت لودر آردویینو، مث بقیه کد ها همونجا تو فلش ریخته میشه.

به هر حال. اون برنامه های extreme burner و خزاما رو دانلود کنید حجمشون کمه. امتحان کنید.