نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By ahmadreza

موضوع: راه اندازی قفل الکترونیکی 12 ولت -12v Solenoid Lock

Junior Member

راه اندازی قفل الکترونیکی 12 ولت -12v Solenoid Lock

سلام دوستان
    من قفل الکترونیکی 12 ولت -12v Solenoid Lock رو از فروشگاه خریداری کردم
    آدرس قفل : قفل الکترونیکی 12 ولت -12v Solenoid Lock
    مطابق تصویر زیر با کمک برد آردوینو UNO اون رو پیاده سازی کردم.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo463882753624090588.jpg
مشاهده: 148
حجم: 87.1 کیلو بایت
    این مدار به این صورت است که به وسیله ترانزیستور و دیود و یک مقاومت و از طریق پورت 13 برد آردوینو بتونم قفل رو مدیریت کنم. ولی هرچی تا الان سعی کردم این قفل رو از طریق پورت 13 کنترل کنم نشد و هر راهی که بگید رو هم اجرا کردم ولی باز هم جواب نداده و قفل یکسره هست و سیم مثبت و منفی رو که وصل میکنم قفل باز و بسته میشه. همه مثال های داخل اینترنت رو هم اجرایی کردم ولی جواب نگرفتم. اگر دوستان کسی تا حالا این کار رو کرده و یا میتونه کمک کنه خواهشا دریغ نکنید.ممنون
    لایک کردن

مدیر گروه
    دوست عزیز با ترانزیستور طوری تقویت کردی که 12 ولت برای قفل مهیا بشه؟

Junior Member
    سلام
    ممنون از پاسخی که دادید.
    من رشته خودم نرم افزار کامپیوتره. تخصص کافی در الکترونیک ندارم. من از ترانزیستور TIP 127 استفاده کردم و دیود 1N4007.
    در حال حاضر قفل باز و بسته میشه و کار میکنه ولی بدون پورت 13. فقط وقتی که سر مثبت قفل رو ببه برد میزنم قفل کار میکنه.من میخوام با پورت 13 برد آردوینو Uno کار کنه.
    اگر راه حلی دارید ممنون میشم بگید.

مدیر گروه
    من پیشنهادم اینه که به جای این دو تا یک رگولاتور خریداری کنید که 5 رو بکنه 12
    شیک و تمیز و راحت

Junior Member
    سلام دوستان. من دقیقا از همین سلونوید استفاده کردم و با یک افزاینده dc ولتاژ ورودی رو به 12 رسوندم شب اول جواب داد. ولی روز بعد زورش به باز کردن قفل نمیرسه. دو تا باتری لیپو 3.7 ولت رو روش امتحان کردم و دو تا افزاینده دیگه هم خریدم و روش امتحان کردم ولی کار نمی کنه. لطفا راهنمایی بفرمایید.
    در ضمن ولتاژ های بالاتر تا 48 ولت رو هم برای کمتر از یک ثانیه روش امتحان کردم بازم باز نمیشه. افزاینده جریان .2 تا .3 آمپر بهم خروجی میده که برای سلونوید کافی نیست. ولی وقتی بدون سلونیود آمپر میکشم از افزاینده به راحتی تا 2.5 امپر بهم جواب میده. مقاومت داخلی سلونید الان 18 اهم هست.
    مشخصات سلونیود میگه 12 ولت و 1.5 آمپر یعنی باید مقاومت داخلیش حدود 8 اهم باشه نه 18 اهم. ولی همونطور که گفتم با ولتاژ های بالاتر هم جواب نمیده و زور کافی برای باز شدن نداره.