صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 32
Like Tree17 لایک

موضوع: منبع تغذیه مناسب برای آردوینو

Senior Member
    مهندس ممنون بابت تمام کمک هاتون .
    در مورد کد که خودتون دیدید کد رو . به نظرتون جاییش عیب و ایراد نداره ؟ یه چیز تقریبا سادس . میخوام با ریموت یه کد رله رو آن کنه یه کد آف.
    سوال اخرم اینه که اصلا کلا کاری که میخوام بکنم اینه که میخوام 5تا رله 8 پل رو با 4تا اردوینو و 4تا رادیو rf راه اندازی کنم . طوری که چندین سال واسم بیرون محیط ازمایشگاهی(داخل خونه واسه کنترل خطوط روشنایی و بقیه وسایل) کار کنه بدون دردسر و بدون سوختن و... همه رو یجا بذارم و به هر خط روشناییم یه خروجی رله رو بدم . حالا این کار از نظر شما درسته ؟ یعنی جز یه پایه دیجیتال اردوینو ( احتمالا نانو استفاده کنم ) که میره واسه رادیو ، 10 تا پایه دیگه از هر کدوم اردوینوها رو بدم به یه رله که کلا میشه 40 پل ! با یه منبع تغذیه 5 ولت مثلا 20 امپر ! اصلا اون تعداد قطعه و رله چقد منبع تغذیه لازم داره ؟ یه چیزی اینکه من گیرنده رو فعلا با 3 پل راه اندازی کردم و وقتی برقشو از لبتاپ میگرفتم قشنگ کار میکردن . وقتی وصلش کردم به اداپتور دیگه کار نمیکردن ! حتی دو پلشم جدا کردم و فقط یه تک پل گذاشتم بازم کار نمیکرد !! منبع تغذیم 5 ولت 1 امپر بود. یعنی 1 امپر واسه راه اندازی یه رله کم بود ؟ یه چی دیگه قول میدم سوال اخر باشه واسه گیرنده من باید خودم یه تیکه سیم به عنوان انتن لحیم کنم ؟ همون سوراخی که هست رو رادیو ؟! طول سیم چقدر باید باشه ؟
    این چندتا سوالم کامل کمکم کنید قول میدم دیگه مزاحم نشم

Senior Member
    اگر کد و کلا کاری که میخوام بکنم رو تایید میفرمایید بی زحمت کمکم کنید چه کارهایی رو این کد و دستگاه انجام بدم که هم ضریب اطمینانش بیشتر بشه هم اینکه طول عمر هرکدوم از قطعات به تفکیک ( عمر منبع تغذیه ، عمر رله ها ، عمر آردوینو و عمر رادیو گیرنده) زیاد بشه ؟ اصلا عمر قطعات با فرض اینکه همیشه روشن باشن چقدر هست ؟
    ممنون میشم واسه طول عمر و ضریب اطمینان بیشتر راهنماییم کنید . تشکر

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    مهندس ممنون بابت تمام کمک هاتون .
    در مورد کد که خودتون دیدید کد رو . به نظرتون جاییش عیب و ایراد نداره ؟ یه چیز تقریبا سادس . میخوام با ریموت یه کد رله رو آن کنه یه کد آف.
    سوال اخرم اینه که اصلا کلا کاری که میخوام بکنم اینه که میخوام 5تا رله 8 پل رو با 4تا اردوینو و 4تا رادیو rf راه اندازی کنم . طوری که چندین سال واسم بیرون محیط ازمایشگاهی(داخل خونه واسه کنترل خطوط روشنایی و بقیه وسایل) کار کنه بدون دردسر و بدون سوختن و... همه رو یجا بذارم و به هر خط روشناییم یه خروجی رله رو بدم . حالا این کار از نظر شما درسته ؟ یعنی جز یه پایه دیجیتال اردوینو ( احتمالا نانو استفاده کنم ) که میره واسه رادیو ، 10 تا پایه دیگه از هر کدوم اردوینوها رو بدم به یه رله که کلا میشه 40 پل ! با یه منبع تغذیه 5 ولت مثلا 20 امپر ! اصلا اون تعداد قطعه و رله چقد منبع تغذیه لازم داره ؟ یه چیزی اینکه من گیرنده رو فعلا با 3 پل راه اندازی کردم و وقتی برقشو از لبتاپ میگرفتم قشنگ کار میکردن . وقتی وصلش کردم به اداپتور دیگه کار نمیکردن ! حتی دو پلشم جدا کردم و فقط یه تک پل گذاشتم بازم کار نمیکرد !! منبع تغذیم 5 ولت 1 امپر بود. یعنی 1 امپر واسه راه اندازی یه رله کم بود ؟ یه چی دیگه قول میدم سوال اخر باشه واسه گیرنده من باید خودم یه تیکه سیم به عنوان انتن لحیم کنم ؟ همون سوراخی که هست رو رادیو ؟! طول سیم چقدر باید باشه ؟
    این چندتا سوالم کامل کمکم کنید قول میدم دیگه مزاحم نشم

سلام
    دشواری نداره سوالاتو بپرس تا جایی که بلد باشم جواب میدم :
    اول در مورد سوال اخرت جواب میدم که چرا وقتی پاور رو عوض می کنی کار نمی کنه . تنها اتفاقی که ممکنه بیفته اینه که زمین منبع تغذیه با زمین آردوینو و زمین رله مشترک نشده باشه . این بزرگترین احتمالی هست که میدم که کار نکرده باشه. این که چه منبعی می خواد 20 آمپر چه خبره ؟ یه پلت رو راه بنداز با آمپر متر ببین داره چقدر جریان می کشه ضربه در تعداد کن . (فقط سعی کن خودتو به کشتن ندی )

************************************************** *************************

در مورد کدت باید حواست به یه چیزی باشه ، این که یه if بزاری اگه هر داده ای منهای داده مجاز دریافت کرد سریع بافر رو خالی کنه . داده مجاز رو هم خودت تعریف کن . خالی کردن بافر کار مهمیه .

************************************************** *************************
    یه راه حلی هم هست که به جای اینکه ده تا پایه آردوینوتو نابود کنی از مالتی پلکسر استفاده کنی که اگه نمیخوای وارد مقوله کدنویسی و ایناش بشی همینطوری کار کن . تنها فایده استفاده از مالتی پلکسر اینه که یه تعداد از پینهات آزاد باقی می مونه

اگه مهم نیست که خب کلا فراموشش کن
    لایک کردن

مدیر گروه
    اگر کد و کلا کاری که میخوام بکنم رو تایید میفرمایید بی زحمت کمکم کنید چه کارهایی رو این کد و دستگاه انجام بدم که هم ضریب اطمینانش بیشتر بشه هم اینکه طول عمر هرکدوم از قطعات به تفکیک ( عمر منبع تغذیه ، عمر رله ها ، عمر آردوینو و عمر رادیو گیرنده) زیاد بشه ؟ اصلا عمر قطعات با فرض اینکه همیشه روشن باشن چقدر هست ؟
    ممنون میشم واسه طول عمر و ضریب اطمینان بیشتر راهنماییم کنید . تشکر

در مورد این سوالت واقعا نمیدونم باید چجوری جواب بدم
    شرایط محیطی و نوسانات و همه اینها روی طول عمره قطعات تاثیر دارن

ترجیحا برای مداری که طراحی می کنید یه کاور هم طراحی کنید اندک مقداری در این قضیه موثره حداقل کسی بهش دست نمیزنه و ........

در مورد کد هم همونطور که تو تاپیک قبل گفتم باید بافرتون رو خالی کنید اگر داده ای که دریافت می کنه داده مجاز نباشه
    لایک کردن

Senior Member
    سلام
    زمین مشترکه حتی خیلی نزدیک هم که میکنم گاه گاهی میگیره . بعدشم تغییری توو مدار ندادم . همون usb رو از کامپیوتر جدا کردم و زدم به یه شارژر ! تنها چیزی که من فکر میکنم میگم یا مشکل اداپتوره ! چینیه شاید واقعا 1 امپری که رووش نوشته نباشه! یا مشکل بخاطر نداشتن انتنه !انتن اجباریه ؟ چطوری انتن اضافه کنم ؟
    اصلا اینکه گیرندم حس میکنم ضعیفه و دقیقا تمام کدها رو نمیگیره و رله عمل نمیکنه برمیگرده به انتن یا جریان منبع تغذیه یا ولتاژ ؟

در مورد کد این if که میفرمایید دقیقا نمیدونم چکار میکنه و چطوری باید بنویسم. میشه قطعه کدشو بهم بدید که به برنامم اضافه کنم ؟ من الان سمت گیرنده 20تا if گذاشتم واسه 10تا رله .مثلا reza1 , reza2 برای آن و آفف رله 1. reza3 , reza4 برای آن و آف رله2 و... حالا این قطعه کد رو کجا بذارم ؟

در مورد پایه ها هم کلا استفادم همینه استفاده ای دیگه نمیخوام از پایه ها داشته باشم فقط خیلی فشار به اردوینو نمیاد ؟ نانو

Senior Member
    شارژر رو عوض کردم درست شد . فقط طول انتن در بهترین حالت از نظر شما چقدره ؟
    واسه بافرم کد دیگه ای دریافت میکنه مگه ؟ من فقط نوشتم مثلا اگه کد رضا رو دریافت کرد .... اگر لازمه بی زحمت بگید کد خالی کردن بافر چطوریه .ممنون

مدیر گروه
    شارژر رو عوض کردم درست شد . فقط طول انتن در بهترین حالت از نظر شما چقدره ؟
    واسه بافرم کد دیگه ای دریافت میکنه مگه ؟ من فقط نوشتم مثلا اگه کد رضا رو دریافت کرد .... اگر لازمه بی زحمت بگید کد خالی کردن بافر چطوریه .ممنون

طول آنتن یه فرمول داره با بردی که میخواید داده رو ارسال کنید.
    http://td.irib.ir/documents/261571/f...5-69d9b11869e2

در مورد بافر هم خیلی ساده
    آخر همه if هاتون یه else میزارید و تو دستور مربوط به else تو متغیر بافرتون نال( " " ) میریزید.

همین
    لایک کردن

Senior Member
    تشکر دوستن عزیز.
    الان واسه یکی از رله ها که کد روشن و خاموش جداس خالی کردن بافر به این صورت میشه :
    if (vw_get_message(buf, &buflen))
    {
    if ((buf[0] == 'r') && (buf[1] == 'e') && (buf[2] == 'z') && (buf[3] == 'a') && (buf[4] == '1') )
    {
    digitalWrite(led, true);
    digitalWrite(relay1, HIGH);
    Serial.println("relay1 on");
    delay(500);
    digitalWrite(led, false);
    }
    else
    buf = "";
    if ((buf[0] == 'r') && (buf[1] == 'e') && (buf[2] == 'z') && (buf[3] == 'a') && (buf[4] == '2') )
    {
    digitalWrite(led, true);
    digitalWrite(relay1, LOW);
    Serial.println("relay1 off");
    delay(500);
    }
    else
    buf = ""

مدیر گروه
    تشکر دوستن عزیز.
    الان واسه یکی از رله ها که کد روشن و خاموش جداس خالی کردن بافر به این صورت میشه :
    نه بین کوتیشن هات یه اسپیس بزار تا نال بشه
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    نه بین کوتیشن هات یه اسپیس بزار تا نال بشه
    این دستور رو قبول نمیکنه : buf = " ";
    باید تمام شماره ها رو نال کنم ؟ buf[0] , buf[1] ,buf[2] ,...

قاطی کردم . مهندس میشه بگی الان واسه این تیکه چطوری این که میفرمایید انجام بدم ؟

if (vw_get_message(buf, &buflen))
    {
    if ((buf[0] == 'r') && (buf[1] == 'e') && (buf[2] == 'z') && (buf[3] == 'a') && (buf[4] == '1') )
    {
    digitalWrite(led, true);
    digitalWrite(relay2, LOW);
    Serial.println("relay2 off");
    delay(700);
    digitalWrite(relay1, HIGH);
    Serial.println("relay1 on");
    }

if ((buf[0] == 'r') && (buf[1] == 'e') && (buf[2] == 'z') && (buf[3] == 'a') && (buf[4] == '2') )
    {
    digitalWrite(led, true);
    digitalWrite(relay2, LOW);
    Serial.println("relay2 off");
    delay(700);
    digitalWrite(relay1, LOW);
    Serial.println("relay1 off");
    }

}
    ویرایش توسط feredy2011 : 08-03-2016 در ساعت 12:24 PM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین