صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree10 لایک

موضوع: سوال در مورد فرستنده rf

Senior Member

سوال در مورد فرستنده rf

با سلام خدمت شما دوستان گرامی
    یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم کمک کنید .
    در مورد فرستنده rf که وصله به خروجی یه برد . کاری نداریم برد چیه و چکار میکنه . اصلا ازش سر در نمیارم فقط میدونیم که اون برد در نهایت یه کد رو میفرسته برای فرستندش تا فرستنده ارسال رو انجام بده . من شخصا نمیدونم اون کد ایا قبل از ارسال رمزگذاری میشه و سمت گیرنده رمز گشایی و...
    فقط میخوام ببینم میشه من از خط دیتایی که از اون برد رفته واسه فرستنده یه انشعاب بگیرم و بدم به ورودی یه اردوینو و اون کد رو بخونم و بعدش همون کد رو از طریق اردوینو خودم و فرستنده ای که به اردوینو وصله ارسال کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید

مدیر ویژه
    اگر ارتباط میکروکنترلرش با فرستنده هر پرتکلی به جز سریال باشه نمی تونید انشعاب بگیرید.باید ببینید بین فرستنده و میکروکنترلر چندتا پین اتصال داره اگر میشه عکس نشون بدید ...
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    اگر ارتباط میکروکنترلرش با فرستنده هر پرتکلی به جز سریال باشه نمی تونید انشعاب بگیرید.باید ببینید بین فرستنده و میکروکنترلر چندتا پین اتصال داره اگر میشه عکس نشون بدید ...
    سلام تشکر.یه فرستنده ساده rf315 . سه تا پایه داره . یکی vcc یکی gnd و یکی هم data
    ویرایش توسط feredy2011 : 08-27-2016 در ساعت 08:04 AM

مدیر گروه
    سلام
    این که شما بتونید دیتای ارسالی رو دیکد کنید میشه اما به شرطی که
    1. سطح ولتاژ دیتای ارسالی زیر 5 ولت باشه حداکثر 5 ولت ) اگه بیشتر باشه نباید مستقیم به خود آردوینو زد چون باعث سوختنش میشه

2 . پروتکل ارتباطیش رو باید در بیاریم که چیه ( این مرحله کشف بشه عملا سیگنال پیدا شده )

باید مشخصات دستگاهتون رو در بیارید .
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سلام
    این که شما بتونید دیتای ارسالی رو دیکد کنید میشه اما به شرطی که
    1. سطح ولتاژ دیتای ارسالی زیر 5 ولت باشه حداکثر 5 ولت ) اگه بیشتر باشه نباید مستقیم به خود آردوینو زد چون باعث سوختنش میشه

2 . پروتکل ارتباطیش رو باید در بیاریم که چیه ( این مرحله کشف بشه عملا سیگنال پیدا شده )

باید مشخصات دستگاهتون رو در بیارید .
    سلام مهندس. دقیقا دوتا شرطتو هیچ کدوم رو نمیدونم از کجا باید بفهمم یه ماژول rf315 که 5 ولت کار میکنه درسته ؟ پس فکر نمیکنم بیشتر از 5 ولت باشه . ضمن اینکه خود دستگاه تغذیش 5 ولته !
    دوم اینکه مگه یه RF315 پروتکل خاصی داره واسه ارسال ؟ همش یه سیم data داره دیگه من که کلا سر درنمیارم از این قضیه !؟ باید از کجا بفهمم ؟

فکر کنم ماژولش اینه:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: awh4xywyp1l.jpg
مشاهده: 67
حجم: 56.6 کیلو بایت
    ویرایش توسط feredy2011 : 08-27-2016 در ساعت 08:27 AM

Senior Member
    اقا یکی به من کمک کنه خیلی کارم لنگه

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    اقا یکی به من کمک کنه خیلی کارم لنگه
    امتحان کن فوقش میسوزه
    یه پین از آردوینو رو به عنوان ورودی سریال سافتور تعریف کن و تو کنسول چاپش کن
    baud rate مختلف رو امتحان کن یکیش خروجیت منطقی تر به نظر میاد احتمالا
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط siib نمایش پست ها
    امتحان کن فوقش میسوزه
    یه پین از آردوینو رو به عنوان ورودی سریال سافتور تعریف کن و تو کنسول چاپش کن
    baud rate مختلف رو امتحان کن یکیش خروجیت منطقی تر به نظر میاد احتمالا
    سلام مهندس خوبی ؟ بحث اول بحث دوستمون که گفت اول باید پروتکل رو پیدا کنم ! یکم سرچ زدم دیدم 4 5 نوع پروتکل سریال بیشتر نداریم. اینم که با توجه به تک سیم بودنش سریاله حتما دیگه ؟! میتونیم با صحیح خطا پیدا کنیم پروتکلش رو ؟
    بحث سوختن هم من نمیتونم ولتاژ اون پایه رو اندازه گیری کنم قبلش ؟ پایه دیتا و پایه زمین اون ماژول فرستنده رو ؟ از 5 نباید بیشتر باشه ؟ حداکثر 5 ؟

Senior Member
    سلام اقا من با ولت متر امتحان کردم. یه سر ولت متر دادم به پایه دیتا. یکیشم زمین. دستمو گذاشتم رو ارسال کد مکرر. ولتاژ بیشتر از 2.45 نمیشد !
    ویرایش توسط feredy2011 : 09-02-2016 در ساعت 08:29 AM

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    سلام مهندس خوبی ؟ بحث اول بحث دوستمون که گفت اول باید پروتکل رو پیدا کنم ! یکم سرچ زدم دیدم 4 5 نوع پروتکل سریال بیشتر نداریم. اینم که با توجه به تک سیم بودنش سریاله حتما دیگه ؟! میتونیم با صحیح خطا پیدا کنیم پروتکلش رو ؟
    بحث سوختن هم من نمیتونم ولتاژ اون پایه رو اندازه گیری کنم قبلش ؟ پایه دیتا و پایه زمین اون ماژول فرستنده رو ؟ از 5 نباید بیشتر باشه ؟ حداکثر 5 ؟
    علیک سلام ، ممنون
    پروتکل رو تو ttl در نظر بگیر (سریال آسنکرون) ببین چی میشه ،
    صحیح خطا نمیدونم ولی سعی و خطا احتمالا
    وقتی یه پایه مث دیتا مقدارش هی داره عوض میشه ولت متر ماکسیمم ولتاژ رو بهت نشون نمیده و این یه جور میانگینه
    بزن بره سحت نگیر (وصلش کن آردوینو با سافتور سریال و تو کنسول چاپش کن ، در مورد نرخ و سرعت ارتباط سریال(baud rate) هم همه رو امتحان کن ببین کدوما خروجی با معناتری میده
    لایک کردن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین