نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By Tiranoid

موضوع: انتقال سیگنال سینوسی با آردوینو

Junior Member

Question انتقال سیگنال سینوسی با آردوینو

با سلام سیگنالی که شبیه سیگنال سینوسی می باشد رو میخوام از ورودی اردوینو دریافت و بعد به خروجی ارسال کنم
    از دستورات analogRead و analogWrite استفاده کردم ولی درست ارسال نمیشود ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

Member
    چون adc خیلی کندتر از چیزیه که فکرشو میکنید. نمیشه باش موج رو بخونید مث اسیلوسکوپ.
    در سریعترن حالت حتا به محدوده مگاهرتز هم نمیرسه. در حالت رزولوشن کامل، یعنی دقت 10 بیتی، سرعت ADC میشه 15000 نمونه گیری در ثانیه. اگر فرکانس موج سینوسی شما، 30 کیلوهرتز باشه ، اصن ADC نمیفهمه که چیزی اومده !
    خروجی هم با آنالوگ رایت، در اصل خود سیگنال رو درست نمیکنه یه سیگنال مربعی مشابه اون (با دامنه های متفاوت) درست میکنه.

حتما باید یه روش دیگه، با استفاده از مدارهای دیگه درست کنید برای ایجاد موج سینوسی. مثلا ADC های دست ساز سرعت بالا و ... دقتشون کمتره، ولی سرعتشون میتونه خیلی خیلی بالا باشه
    ویرایش توسط Tiranoid : 12-05-2016 در ساعت 08:34 PM
    لایک کردن

مدیر ویژه
    سلام
    دوتا پیشنهاد دارم از هزار راهی که ممکنه
    برد ARM آردوینو Due
    این 3 مشخصه مهمش ADC-DAC و سی پی یو 84 مگاهرتزیش هست که می تونید هم بخونید هم بنویسید اونم با کلاک بالا .
    12تا ورودی انالوگ داره و یک خروجی آنالوگ

یک مدل میکروکنترلر هست به نام ATXMEGA اونا هم زورشون میرسه با کلاک 32 مگاهرتز که هنوز تو دنیای الکترونیک شناخته نشده درست ...

راه دوم به شرط اینکه بدونید ورودیتون حتما سینوسی هست ؛ کافیه از فرکانسش مطلع شید اون موقع می تونید با AD9833
    نشون بدید که چی خوندید

Junior Member
    از راهنمایی دوستان نهایت سپاس را دارم

مدیر ویژه
    ارادتمندم