نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سوال در مورد پروژه ساخت دزدگیر ماشین

Member

سوال در مورد پروژه ساخت دزدگیر ماشین

سلام
    دزدگیر ماشین من خراب شده و کار نمیکنه. به فکرم رسید اگه بشه با آردیونو یا مدار دیگه ای یه دزدگیر بسازم.
    قطعات کلی دزدگیر رو دارم. مثل سنسور حرکت که داخل ماشین و روی داشبورد نصب میشه . خود آژیر رو هم دارم و درست کار میکنه.
    امکاناتی که ازش میخام :
    در صورت باز شدن درب ماشین یا ورود فرد به داخل ماشین آژیر فعال بشه
    در صورت امکان از طریق جی پی اس بشه ماشین رو با اینترنت ردیابی کرد . مثلا هر زمان که بخوام بدونم ماشینم کجاست بشه.
    ریموت کنترل هم باید داشته باشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

مدیر گروه
    خخیلی گسترده شد.

برای اون قسمت Gpsکافیه یه ماژول سیم 808 بخری و سیم کارت بندازی تا آنلاین برات موقعیت رو بفرسته .برای این کار میتونی هم با آردوینو ترکیبش کنی که با اس ام اس برات موقعیت رو بفرسته هم با Esp که روی یه ip خاص بفرسته

در مورد ir هم یه ریموت رو لرن کنی تمامه که چون ریموت ها 4 تا کلید هم بیشتر ندارن کار خخخیلی راحتیه

برای باز شدن درب هم چندین راه حل وجود داره یکیش اینه که تو درت یه سنسور جایرو بزاری که اگه زاویه در راستای x تغییر کرد به معنای باز شدن درب باشه وآژیر بزنه

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    خخیلی گسترده شد.

برای اون قسمت gpsکافیه یه ماژول سیم 808 بخری و سیم کارت بندازی تا آنلاین برات موقعیت رو بفرسته .برای این کار میتونی هم با آردوینو ترکیبش کنی که با اس ام اس برات موقعیت رو بفرسته هم با esp که روی یه ip خاص بفرسته

در مورد ir هم یه ریموت رو لرن کنی تمامه که چون ریموت ها 4 تا کلید هم بیشتر ندارن کار خخخیلی راحتیه

برای باز شدن درب هم چندین راه حل وجود داره یکیش اینه که تو درت یه سنسور جایرو بزاری که اگه زاویه در راستای x تغییر کرد به معنای باز شدن درب باشه وآژیر بزنه
    نیازی به ماژول gps هم داریم درسته؟
    کلیات کار خیلی مشکل نیست و میتونم حلش کنم؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad70 نمایش پست ها
    نه دیگه همون سی 808 خودش
    gps داره

کامند بهش میدید بهتون موقعیت رو میده
    نه خیلی سادست
    فقط کامند دادنه و ارسال و دریافته

Senior Member
    فکر میکنم اگه قرار نیست یه دزدگیر ساده باشه سمت raspberry pi برین به نفعتون باشه
    منم دلیلش رو نمیدونم ولی خوندم که برای استفاده طولانی مدت بیشتر از 2 3 تا کار به آردوینو نباید اختصاص داد
    و همینطور فکر میکنم قابلیت اطمینان raspberry هم بیشتره

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    خخیلی گسترده شد.

برای اون قسمت Gpsکافیه یه ماژول سیم 808 بخری و سیم کارت بندازی تا آنلاین برات موقعیت رو بفرسته .برای این کار میتونی هم با آردوینو ترکیبش کنی که با اس ام اس برات موقعیت رو بفرسته هم با Esp که روی یه ip خاص بفرسته

ببخشید یه سوال دیگه. این ماژول 808 سیم نیاز به آردوینو داره یا خودش مستقل هست؟
    برای ساخت ردیاب جی پی اس برای ماشین به چه قطعاتی احتیاج دارم؟

مدیر گروه
    ببخشید یه سوال دیگه. این ماژول 808 سیم نیاز به آردوینو داره یا خودش مستقل هست؟
    برای ساخت ردیاب جی پی اس برای ماشین به چه قطعاتی احتیاج دارم؟

به آردوینو احتیاج داره برای راه اندازی
    البه پاور جداگانه هم می خواد نمیتونین از پاور آردوینو استفاده کنین

اگر هدفتون رفا گزارش اطلاعات با اس ام اس هست آردوینو و سیم 808 و منبع تغذیه امپر مناسب