صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
Like Tree2 لایک

موضوع: دوربین رسپبری پای

Member

دوربین رسپبری پای

سلام و عرض ادب
    مدتی است برای کامل کردن یک پروژه، به دنبال دوربین رسپبری پای می گردم. متاسفانه فقط یک سایت رو میشناسم که این دوربین رو میفروشه اما مشکل اینجاست که سایت مذکور هم بصورت پیش سفارش تهیه می کنه که قیمت این سایت هم بسیار بالاست.

با توجه به اینکه دوربین رسپبری پای تقریباً در ایران پیدا نمیشه، تقاضا دارم نمونه ای از این دوربین (که در دو نوع معمولی و دید در شب هست) به محصولات فروشگاه اضافه بشه.

در صورت موافقت مدیران فروشگاه، حاضر به پرداخت، هزینه پیش خرید نمونه معمولی (نسخه UK) هستم.
    در فروشگاه های چینی، این دوربین در دو ورژن عرضه شده، نسخه چینی که از لحاظ قیمت ارزان تر است و نسخه UK که نسخه اصلی است.

با تشکر

کد:
    http://www.aliexpress.com/item/Raspberry-Pi-Camera-Module-China-Version-Free-Shipping-Dropshipping/1830751749.html

http://www.aliexpress.com/item/Raspberry-PI-Camera-Video-Module-UK-Version/1868325669.html

http://www.aliexpress.com/item/Raspberry-Pi-NoIR-Camera-Board-w-M12x0-5-mount-Lens-fully-compatible-with-official-module/1883463957.html

مدیر اصلی
    سلام
    انجام شد

Junior Member
    با سلام و احترام
    ببخشید من یه دوربین رسپبری پای از سایت گرفتم از لینک زیر:
    ماژول دوربین رسپبری پای (5MP, 1080p, v1.3)

خودم هم یه برد رسپبری پای ورژن 3 uk دارم. دوربین رو خواستم راه اندازی کنم که خطای زیر رو میده:
    mmal: No data received from sensor.
    Check all connections, including the Sunny one on the camera board
    و وقتی دستور کپچر تصویر رو میدم led قرمزش روشن می مونه و کلا هنگ میشه.
    من از آخرین ورژن سیستم عامل رسپبین استفاده میکنم و از نظر نرم افزاری همه چیز آپدیته. دوربین رو از نرم افزار enabale کردم. تمام کانکتور ها رو چک کردم هم csi رو و هم sunny رو.
    تو همه ی فروم های خارجی رو هم گشتم معمولا میگن که ایراد از ماژول دوربینه. شما نظری دارید که چیکار کنم؟ 48 ساعت استرداد کالام تا فرداست یعنی اگه تا امشب حل نشه مرجوع کنم باید
    سپاس

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana نمایش پست ها
    با سلام و احترام

خودم هم یه برد رسپبری پای ورژن 3 uk دارم. دوربین رو خواستم راه اندازی کنم که خطای زیر رو میده:
    من از آخرین ورژن سیستم عامل رسپبین استفاده میکنم و از نظر نرم افزاری همه چیز آپدیته. دوربین رو از نرم افزار enabale کردم. تمام کانکتور ها رو چک کردم هم csi رو و هم sunny رو.
    تو همه ی فروم های خارجی رو هم گشتم معمولا میگن که ایراد از ماژول دوربینه. شما نظری دارید که چیکار کنم؟ 48 ساعت استرداد کالام تا فرداست یعنی اگه تا امشب حل نشه مرجوع کنم باید
    سپاس
    اگر LED قرمز روی برد روشن میشه معنیش اینه که جهت کابل ریبون رو درست زدید .
    حالا مراحل رو یک دور با هم چک می کنیم .
    توی raspiconfig دوربین رو فعال کنید و سیستم عاملتون هم آپدیته .
    دستور عکس برداری رو که ارسال می کنید باید سریع براتون تصویر رو بیاره

اگر طبق آموزش های سایت رسمی رسپبری پیش رفتید و تاکید می کنم سیستم عاملتون هم آپدیت 2016 هست احتمال سخت افزای بودن مشکلتون وجود داره .

Junior Member
    با سلام
    بله مراحل رو انجام دادم ولی وقتی دستور رو میفرستم led قرمز میشه و همینطور رو قرمز فریز میشه. سیستم عامل ام هم آخرین نسخه رسپبین پیکسل هست. توی کلی فروم های فرنگی هم گشتم احتمالا سخت افزار مشکل داره. کابل خو دوربین و کانکتور sunny روهم چک کردم. من این دوربین رو برای کارم واقعا نیاز دارم . به نظرتون مدل خارجی این دوربین که گرونتره مشکلی نداره؟ تضمینیه؟ اگه این دوربین رو مرجوع کنم چند روز طول میکشه مراحل کاریش چون واقعا وقتم کمه؟
    ممنون

مدیر گروه
    با سلام
    بله مراحل رو انجام دادم ولی وقتی دستور رو میفرستم led قرمز میشه و همینطور رو قرمز فریز میشه. سیستم عامل ام هم آخرین نسخه رسپبین پیکسل هست. توی کلی فروم های فرنگی هم گشتم احتمالا سخت افزار مشکل داره. کابل خو دوربین و کانکتور sunny روهم چک کردم. من این دوربین رو برای کارم واقعا نیاز دارم . به نظرتون مدل خارجی این دوربین که گرونتره مشکلی نداره؟ تضمینیه؟ اگه این دوربین رو مرجوع کنم چند روز طول میکشه مراحل کاریش چون واقعا وقتم کمه؟
    ممنون
    به نظر من روی هیچ کالایی هیچ تضمینی نیست
    باید بیاد تست بشه
    حتی بزرگترین کارخونه ها هم با وجود qc ممکنه قطعه خراب تولید کنن.

در مورد کارشناسی هم معمولا حدود 1 هفته ای جواب میدن در بدترین حالت .

Junior Member
    سلام
    بله
    سپاس

Junior Member
    با سلام و احترام

سپاس
    سلام دوست عزیز
    راه اندازی دقیق و اتصال این دوربین رو می تونید در این لینک ببینید. در ابتدا، شما نیاز دارید تا برد رسپبری*پای خود را حتما خاموش*کنید و ماژول دوربین را به پورت دوربین مربوط به رسپبری*پای متصل کنید، سپس پای را روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که نرم*افزار فعال*شده باشد.

از منوی اصلی “Raspberry Pi Configuration Tool” را بازکنید. از منوی اصلی “Python 3” را بازکنید.اطمینان حاصل کنید که نرم*افزار دوربین فعال*شده باشد. با دستورات زیر پیش نمایش دوربین اجرا میشه:
    from picamera import PiCamera

from time import sleep

camera = PiCamera()

camera.start_preview()

sleep(10)

camera.stop_preview()
    موفق باشین

AS7
    AS7 آنلاین نیست.
    Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bata نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    راه اندازی دقیق و اتصال این دوربین رو می تونید در این لینک ببینید. در ابتدا، شما نیاز دارید تا برد رسپبری*پای خود را حتما خاموش*کنید و ماژول دوربین را به پورت دوربین مربوط به رسپبری*پای متصل کنید، سپس پای را روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که نرم*افزار فعال*شده باشد.

از منوی اصلی “Raspberry Pi Configuration Tool” را بازکنید. از منوی اصلی “Python 3” را بازکنید.اطمینان حاصل کنید که نرم*افزار دوربین فعال*شده باشد. با دستورات زیر پیش نمایش دوربین اجرا میشه:
    from picamera import PiCamera

from time import sleep

camera = PiCamera()

camera.start_preview()

sleep(10)

camera.stop_preview()
    موفق باشین

سلام
    من ۵ خط اول برنامه رو نوشتم و باf5 اجا کردم و این خطاها رو داد
    from picamera import piCamera
    Import Error: cannot import name `piCamera`
    مشکل چیه؟؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط AS7 نمایش پست ها
    سلام
    من ۵ خط اول برنامه رو نوشتم و باf5 اجا کردم و این خطاها رو داد
    from picamera import piCamera
    Import Error: cannot import name `piCamera`
    مشکل چیه؟؟
    شما اول باید کتابخونه picamera رو نصب کنید . کدهای زیر رو به ترتیب اجرا کنید تا کتابخونه picamera از مخازن نصب بشه . ( در این حالت باید برد به اینترنت متصل باشه )

کد:
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install python-picamera
    sudo apt-get install python-picamera-docs
    بعد از نصب کتابخونه کدهای مورد نظر خودتون رو اجرا کنید .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین