نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سنسور تشخیص حرکت

Junior Member

سنسور تشخیص حرکت

سلام دوستان ، میخواستم بدونم ماژول سنسور حرکت مادون قرمز hc-sr501 فقط حرکت بدن انسان یا هر شی که دمای بخوصصوی داره رو تشخیص میده؟؟ یعنی مثلا اگر یک دری جابجا بشه تشخیص نمیده؟ راستی میخوساتم بدونم فرق این سنسور از نظر عملکرد با سنسور تشخیص حرکت مادون قرمز EL-55 در چیست ؟

مدیر گروه
    دوست گرامی هر جسی که از رو به روش رد شده رو تشخیص میده

دوست من این سنسوره
    اون تقریبا دستگاهه

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam نمایش پست ها
    سلام دوستان ، میخواستم بدونم ماژول سنسور حرکت مادون قرمز hc-sr501 فقط حرکت بدن انسان یا هر شی که دمای بخوصصوی داره رو تشخیص میده؟؟ یعنی مثلا اگر یک دری جابجا بشه تشخیص نمیده؟ راستی میخوساتم بدونم فرق این سنسور از نظر عملکرد با سنسور تشخیص حرکت مادون قرمز EL-55 در چیست ؟

لینک زیر شاید بتونه کمکتون کنه

آموزش راه اندازی ماژول تشخیص حرکت hc sr501 با استفاده از آردوینو - دیجی اسپارک

Junior Member
    سلام
    من به این سنسور ورودی 9v دادم و خروجی رله رو وصل کردم به اهم متر (تستر اتصال). در حالتی که حرکتی نیست رله بسته است و دو خروجی رله به هم وصل هستند (که اصولا باید برعکس باشه) ولی در حالتی که سنسور حرکتی رو میبینه و led روشن میشه، اتصال دو سیم خروجی رله قطع میشه. لطفا راهنمایی کنید چطور این حالت رو برعکس کنم یعنی وقتی سنسور حرکت رو تشخیص داد رله دو سیم خروجی رو به هم وصل کنه.
    ضمنا دو تا خروجی Tamper مال چیه؟
    ممنون میشم از جوابتون