صفحه 2 از 20 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 195
Like Tree61 لایک

موضوع: ماژول کارت خوان آر اف آی دی با قابلیت خواندن و نوشتن - RFID Reader & Writer RC522

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط navidnkh نمایش پست ها
    به خاطر اینکه چند فایلو کداشو تغییر دادم خوده کتابخانه رو میزارم واسه دانلود با یه نمونه کد برای اسفاده از اون
    تابع اضافه شده به کتابخونه PICC_GetType
    پارامتر ورودی از نوع اشاره گر
    فایل پیوست 685
    سلام می تونم بپرسم کجای کد مربوط به Library تغییر دادین؟

Senior Member
    خط 1115 فایل MFrc522.cpp تابع رو اضافه کردم
    خط 307 فایل MFRC522.h شناسوندن تابع
    خط 47 Keyword هم شناسایی تابع واسه خوده نرم افزار
    (در ضمن اگر میبیند سوالاته ساده ای میپرسم واسه اینه که رشتم کامپیوتره و شغلم برنامه نویسی و خیلی مباحث کلی الکترونیکو میدونم و زیاد وارد نیستم واسه همین زیاد سوال پرسیدم و خواهم پرسید)

مدیر گروه

Wink مشکل پایه های rfid جدید

ورژن جدید rfid که عرضه شده است و از مشخصه های آن تغییر رنگ از قرمز به آبی می باشد در نام گذاری پایه هم دچار تغییراتی شده است .
    Vcc: همان منطق 3.3 ولت است
    rst: این ایه می تواند به دلخواه به هر یک از پایه های آزاد دیجیتال وصل شود و در بخش برنامه نویسی باید آن پایه define شود.
    Gnd
    miso &mosi &sck دقیقا مانند قبل هستند .
    Nss:این پایه همان ss یا cs یا chip select است که این پایه هم میتواند به یک پایه دیجیتال دلخواه آزاد وصل شود و در برنامه نویسی define شود .
    Irq:استفاده نمی شود.

Junior Member
    یعنی برای آردوینو مگا هم به همون پایه هایی که برای آردوینو uno گفته شده باید وصل بشند؟

مدیر اصلی
    خیر، در مورد آردوینو مگا پست های همین تاپیک رو به دقت بخونید.

Junior Member
    سلام.بلاخره توستم ماژول rfid رو به برد مگا وصل کنم ، طوری که کارتها رو بخونه ، ولی یه کاری کردم که مطمئن نیستم به ماژول RFID آسیب نمیرسه، پایه ی vcc ماژول رو به 5ولت زدم تا کار کرد.قبلش به 3.3 ولت میزدم کار نمیکرد. مشکلی پیش نمیاد؟
    یه سوال دیگه هم دارم، حافظه ی کارتهایی که در فروشگاه برای این ماژول گذاشتید چند بایته؟
    ویرایش توسط alimerajian : 12-12-2013 در ساعت 08:01 PM

مدیر اصلی
    سلام
    ممکنه ماژول شما 5 ولت باشه ولی من این روش رو که هر وقت ماژول با 3.3 کار نکرد می بایست با 5 ولت امتحان کنید تایید نمی کنم بهترین کار جستجوی اینترنت و پیدا کرد تصویر ماژول و مشاهده اطلاعات فنی اون هست، هر از مدتی شرکت ها تولیداتشون رو تغییر می دن و یا اینکه شرکت های دیگه همون ماژول رو با امکانات دیگه ای ارائه می کنند برای همین تغییر ولتاژ هم ممکن هست. اما باز هم شما با یک ولتمتر برد مگا رو چک کنید ممکنه خروجی 3.3 ولتش مشکل پیدا کرده باشه در این صورت استفاده از 5 ولت برای یک ماژول 3.3 ولتی ممکنه در صورت تداوم به ماژول صدمه بزنه

Junior Member
    از سرعت در پاسخگوییتون واقعا متشکرم.یه سوال دیگه هم دارم، حافظه ی کارتهایی که در فروشگاه برای این ماژول گذاشتید چند بایته؟

مدیر اصلی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimerajian نمایش پست ها
    از سرعت در پاسخگوییتون واقعا متشکرم.یه سوال دیگه هم دارم، حافظه ی کارتهایی که در فروشگاه برای این ماژول گذاشتید چند بایته؟
    راستش رو بخواید دقیقا نمی دونم ولی این کارت ها یه حداقل حافظه دارن که با جستجو توی اینترنت پیداش می کنید ، دیگه از اون حداقل کمتر نیستن

Junior Member
    سلام
    من ماژول rfid رو خریداری کردم ، چطوری میتونم بدون استفاده از برد های arduino ماژول رو راه اندازی کنم . من آشنایی با spi ندارم . یه سورس فوق العاده ساده تو بسکام میتونه کمکم کنه .
    پیشاپیش سپاس

صفحه 2 از 20 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع