صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38
Like Tree6 لایک

موضوع: ماژول دوربین رنگی jpeg با ربط ttl سریال

مدیر ویژه
    دوست عزیز مشکل اصلی فروشگاه آفتاب در این است که بیشتر مشتریان سایت افراد تازه کار در رشته الکترونیک و برنامه نویسی میکرو هستند که آشنایی زیادی با این رسته ندارد . بیشتر مواقع یک ماژول خریداری میکنند و در راه اندازی به دچار مشکل می شوند با اعصبانیت تمام مشکلات خود را نشانه به فروشگاه میکنند بعداز مرجوع نمودن و تست توسط گزوه فنی و صحبت با مشتری متوجه اطلاعات کم مشتری مبنی بر راه اندازی و علم الکترونیک شده و کالا دچار مشکلی نیست. بعضی از مواقع (با مشاهده بسیار) کالا توسط مشتزی معیوب گردیده و توقع دارد که کالا باید تعویض گردد... بنظر شما راحلی برای این موضوع دارید که ورودی انبار فروشگاه تمامی کالاها بدون اینکه از بسته بندی دچار آسیب شوند تست شده و به مشتری تحویل داده شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    من مسیر لینک سریال رو دنبال کردم. قبل از ای سی sp232 ارتباط سریال درست هست. زمانی که فرمان ریست 00 26 00 56 رو ارسال میکنم تا قبل از ای سی درست هست ولی در خروجی ای سی sp232 خروجی تبدیل به 6a b3 ff 00 میشه بخاطر همین هیچ پاسخی از دوربین برنمیگرده. مشکل از نحوه درایو شدن ای سی sp232 هستش. شاید ساده ترین راه حذف این ای سی و اتصال مستقیم باشه. بر اساس دیتاشیت این ای سی منبع تغذیه باید 5 ولت باشه ولی روی مدار ولتاژ 3.3 ولت به ای سی داده شده. شاید دلیل عملکرد اشتباه ای سی همین باشه

پایه vcc ای سی رو از 3.3 جدا کردم و به 5 ولت وصل کردم خروجی همچنان همون قبلی هست بدون تغییر.
    ویرایش توسط mojtaba_2424 : 06-22-2017 در ساعت 11:52 AM

Junior Member
    مشکل از همون ای سی sp232 بود. ای سی رو جدا کردم و دو مقاومت r5 و r9 رو اتصال کوتاه کردم. حالا دوربین داره کار میکنه.

Junior Member
    با سلام خدمت دوست عزیز و کاربر گرامی mojtaba_2424
    من متعصفانه سررشته ای از مباحث الکترونیک ندارم و کاملا متوجه مباحث مطرح شده نمی شم و رشته ی من کامپیوتر است ولی باید برای یک پروژه ی دانشجویی این دوربین رو به Arduino uno وصل کنم. میشه قدم به قدم بفرمایید که من باید چه کاری انجام بشود تا دوربین کار کند تا به یک متخصص الکترونیک بگم برایم انجام بدهد.
    اگر شما هم لطف می کنید کمکم کنید لطفا ID تلگرام یا شمارتون رو بفرمایید تا از کمکتون استفاده بیشتری ببرم.
    از لطف شما سپاس گذارم. التماس دعا

Junior Member
    سلام ی سوال خیلی خیلی ساده می خواستم بپرسم و این که کدوم قسمت از پورت سریال می خونه؟می خوام من داخل sd کارت عکس رو ذخیره کنم؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ArduinoUser نمایش پست ها
    با سلام
    من این برنامه رو روی آردوینو ریختم و دقیقاً سیم بندی رو اجرا کردم ولی هیچ جوابی بهم نداد!
    روی پورت سریال نرم افزار آردوینو در هنگام اجرا فقط مثل اینکه enter میخوره و به خط بعد میره و هیچ کدی دریافت نشد
    احتمال داره ماژول قبل از اینکه دستم برسه خراب بوده باشه؟
    منم دقیقا همین مشکل رو دارم شما راه حلی پیدا کردین؟

Junior Member
    با سلام. من تونستم این دوربین را راه اندازی کنم و با برنامه VC0706CommTool خروجی داشتم. حتی با برنامه ای که توی همین پست قرار دادید تونستم خروجی بگیرم اما به هیچ وجه با کتابخانه ای که خود adafruit برای این ماژول ارائه کرده نتونستم کار کنم و جواب بگیرم. کلا دوربین را شناسایی نمیکنه. تنها مشکلی که به ذهنم رسید این هست که چون ماژول آفتاب رایانه VC0703 هست ( نه VC0706 خود adafruit ) نمیتونیم با اون کتابخانه راه اندازیش کنیم. کسی نظر خاصی در این مورد داره ؟
    ویرایش توسط masoudagha : 04-17-2018 در ساعت 02:33 PM

Junior Member
    با سلام. من تونستم این ماژول را راه اندازی کنم. با برنامه VC0706CommTool هم خروجی گرفتم بدون مشکل. حتی برنامه ای که این پست ارائه کرده را هم تونستم اجرا کنم و خروجی تصویر را با پایتون دیدم. اما مشکل از اونجایی شروع میشه که میخوام از کتابخانه Adafruit_VC0706 استفاده کنم که به هیچ وجه جواب نمیده و دوربین را نمیشناسه. تنها جوابی که براش دارم این هست که چون چیپ آفتاب رایانه VC0703 هست جواب نمیده. کسی نظر خاصی داره ؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

کلمات کلیدی این موضوع