نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سنسور لود سل

Junior Member

سنسور لود سل

سلام
    در راه اندازی لود سل یه مشکلی دارم

اگر برد اردوینو ریست بشه و وزنه روی لود سل باشه لود سل عدد 0 رو نشون می ده و اگه وزنه بعد از چند ثانیه بر داشته شه مقدارش به صورت منفی نمایش داده میشه برای حل این مشکل چی کار باید کرد
    خیلی مهمه .
    از کد آماده اسپارک فان استفاده میکنم ....
    https://learn.sparkfun.com/tutorials...e#arduino-code
    ویرایش توسط artnect : 12-10-2016 در ساعت 06:16 PM

مدیر ویژه
    سلام این اشکالش اینه که نقطه 0 رو در لحظه روشن شدن میگیره
    باید در حالت بی باری ولتاژ خروجیش اندازه بگیرید مثلا میشه 0.5 ولت
    در حالت بار میشه 2 ولت حالا باید براش نقطه صفر رو تعریف کنید که نقطه 0 چه عددی باید باشه و موقعیت الانش چه وزنی هست ...

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir90 نمایش پست ها
    سلام این اشکالش اینه که نقطه 0 رو در لحظه روشن شدن میگیره
    باید در حالت بی باری ولتاژ خروجیش اندازه بگیرید مثلا میشه 0.5 ولت
    در حالت بار میشه 2 ولت حالا باید براش نقطه صفر رو تعریف کنید که نقطه 0 چه عددی باید باشه و موقعیت الانش چه وزنی هست ...
    درسته می تونم تو حالت بدون بار اندازه بگیرم اما مشکل وقتیه که برد ریست میشه عملا چه اتفاقی می افته ؟ این طور می شه که سنسور وضعیت خودش رو tare می کنه(صفر می کنه) و مبدا در نظر می گیره ( وقتی که بار رو سنسور هست رو حالت کالیبره خودش می گیره )
    یه ایده دارم ولی نمی دونم چی طوری به کد تبدیل کنمش
    اگه اخرین وضعیت سنسور(یعنی حالتی که سنسور در حالت بدون بار و به درستی کالیبره شده ) رو در حافظه فلش بریزه(قبل از ریست کردن مثلا به صورت دستی-دادن کارکتر از سریال خودمون سییو کنیم) و دفعه بعد که برد روشن شد از اخرین وضعیت قبل خودش استفاده کنه . اما من کد نویسی تازه شروع کردم و بلد نیستم این ایده رو پیاده کنم .....

این موضوع خیلی مهمه دلیلش اینکه به برد سنسور های زیادی وصله و گاهی اوقات لازم می شه که سنسوری خاموش بشه تا بقیه سنسورا خوب تغزیه شن اگه بار دومی یا چندمی که این سنسور قراره RUN بشه و وزنه قبلی روش باشه عدد درست رو نمیده به این دلیل اهمیت ویژه ای داره ....

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط artnect نمایش پست ها
    درسته می تونم تو حالت بدون بار اندازه بگیرم اما مشکل وقتیه که برد ریست میشه عملا چه اتفاقی می افته ؟ این طور می شه که سنسور وضعیت خودش رو tare می کنه(صفر می کنه) و مبدا در نظر می گیره ( وقتی که بار رو سنسور هست رو حالت کالیبره خودش می گیره )
    یه ایده دارم ولی نمی دونم چی طوری به کد تبدیل کنمش
    اگه اخرین وضعیت سنسور(یعنی حالتی که سنسور در حالت بدون بار و به درستی کالیبره شده ) رو در حافظه فلش بریزه(قبل از ریست کردن مثلا به صورت دستی-دادن کارکتر از سریال خودمون سییو کنیم) و دفعه بعد که برد روشن شد از اخرین وضعیت قبل خودش استفاده کنه . اما من کد نویسی تازه شروع کردم و بلد نیستم این ایده رو پیاده کنم .....

این موضوع خیلی مهمه دلیلش اینکه به برد سنسور های زیادی وصله و گاهی اوقات لازم می شه که سنسوری خاموش بشه تا بقیه سنسورا خوب تغزیه شن اگه بار دومی یا چندمی که این سنسور قراره RUN بشه و وزنه قبلی روش باشه عدد درست رو نمیده به این دلیل اهمیت ویژه ای داره ....
    من کدم واسه لودسل اینه :
    کد:
    #include <HX711.h>

const int SCALE_DOUT_PIN = 4;
    const int SCALE_SCK_PIN = 5;
    HX711 scale;

void setup() {
      Serial.begin(9600);
      Serial.println("Start");
      scale.begin(SCALE_DOUT_PIN, SCALE_SCK_PIN);
     scale.set_scale(-222319 /1);
      scale.tare();