صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree1 لایک

موضوع: ماژول گیرنده مادون قرمز 38 کیلوهرتز ویژه ریموت کنترل

Senior Member

Lightbulb ماژول گیرنده مادون قرمز 38 کیلوهرتز ویژه ریموت کنترل

گیرنده های IR در واقع نوعی دیود هستند که مقاومت آنها با تغییر میزان اشعه مادون قرمز در محیط تغییر می کند.ماژول گیرنده مادون قرمز 38 کیلوهرتز دارای کاربرد وسیعی در زمینه ی روباتیک می باشد .این ماژول با مصرف جریان پایین ، مناسب برای دریافت مادون قرمز و استفاده به عنوان ریموت کنترل سیستم است. این ماژول با بردهای آردینو سازگاری کامل دارد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 38KHz_Infrared_Receiver_Module_1-500x500.jpg
مشاهده: 288
حجم: 33.6 کیلو بایت

مشخصات
    حالت فعال در 0 منطقی
    تعویض پذیری دیتا در 1,200 بار در ثانیه
    ولتاژ تغذیه 5 ولت

مثال
    در در مثال زیر ماژول متصل به آردینو کد های ارسالی از ریموت کنترل را دریافت کرده و در serial monitor نمایش داده میشود.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled Sketch_bb.jpg
مشاهده: 552
حجم: 87.9 کیلو بایت

کد:
    #include <IRremote.h> int RECV_PIN = 11; IRrecv irrecv(RECV_PIN); decode_results results; void setup() { Serial.begin(9600); irrecv.enableIRIn(); // Start the receiver } // Dumps out the decode_results structure. // Call this after IRrecv::decode() // void * to work around compiler issue //void dump(void *v) { // decode_results *results = (decode_results *)v void dump(decode_results *results) { int count = results->rawlen; if (results->decode_type == UNKNOWN) { Serial.print("Unknown encoding: "); } else if (results->decode_type == NEC) { Serial.print("Decoded NEC: "); } else if (results->decode_type == SONY) { Serial.print("Decoded SONY: "); } else if (results->decode_type == RC5) { Serial.print("Decoded RC5: "); } else if (results->decode_type == RC6) { Serial.print("Decoded RC6: "); } else if (results->decode_type == PANASONIC) { Serial.print("Decoded PANASONIC - Address: "); Serial.print(results->panasonicAddress,HEX); Serial.print(" Value: "); } else if (results->decode_type == JVC) { Serial.print("Decoded JVC: "); } Serial.print(results->value, HEX); Serial.print(" ("); Serial.print(results->bits, DEC); Serial.println(" bits)"); Serial.print("Raw ("); Serial.print(count, DEC); Serial.print("): "); for (int i = 0; i < count; i++) { if ((i % 2) == 1) { Serial.print(results->rawbuf[i]*USECPERTICK, DEC); } else { Serial.print(-(int)results->rawbuf[i]*USECPERTICK, DEC); } Serial.print(" "); } Serial.println(""); } void loop() { if (irrecv.decode(&results)) { Serial.println(results.value, HEX); dump(&results); irrecv.resume(); // Receive the next value } }
    مرجع:
    Ken Shirriff's blog: A Multi-Protocol Infrared Remote Library for the Arduino
    جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

Junior Member

توضیح در مورد ماژول

با سلام این دیتا شیتی که کذاشته شده مربوط به سنسوره تنها ست و ما باید به اون قطعات جانبی اضافه کنیم سوال اینجاست که ماژول فروشگاه چگونه است ایا فقط همون سنسور رو گذاشتن روی به برد و باید قطعه اضافه کرد و یا نه کامل هست و اماده استفاده ، لطفا مشخص کنید اگه امکان داره نقشه راه اندازی رو نیز بگذارید

مدیر اصلی
    سلام
    ماژول کامل هست ولی باید با یک میکرو یا برد آردوینو راه اندازی بشه . البته ماژول هم چیز خاصی نیست و طراحی خیلی ساده ای داره

Member
    من این ماژول رو از فروشگاه خریدم و با کدی که نوشتید تست کردم، با هیچ ریموتی، از جمله همونی که تو فروشگاه گذاشتید کار نمی کنه.

مدیر اصلی
    سلام
    با توجه به خرید های متعدد ممکنه این سورس کد با سری جدید سازگار نباشه ، از سایر نمونه کدهای موجود در اینترنت استفاده کنید.

Member
    تمام نمونه های موجود در اینترنت رو تست کردم، هیچ کدوم با این کار نمی کرد!

حتی سنسور رو از ماژول جدا کردم و طبق دستور العمل ها به شکل دیگه متصل کردم، باز هم کار نکرد.

Junior Member
    سلام
    کتابخانه این ماژول رو برای کدویژن میخواستم.
    ممنون

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط d3lphi نمایش پست ها
    تمام نمونه های موجود در اینترنت رو تست کردم، هیچ کدوم با این کار نمی کرد!

حتی سنسور رو از ماژول جدا کردم و طبق دستور العمل ها به شکل دیگه متصل کردم، باز هم کار نکرد.
    من هم با همین مشکل مواجهم، کار نمیکنه. تو قسمت serial monitor هم نتیجه ای نشون داده نمیشه.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidhiv نمایش پست ها
    من هم با همین مشکل مواجهم، کار نمیکنه. تو قسمت serial monitor هم نتیجه ای نشون داده نمیشه.
    اینو تست کن:
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: zip 42186.zip (25.5 کیلو بایت, 104 مشاهده)

Junior Member
    باید به mosi وصل شه دیگه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع