صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
Like Tree2 لایک

موضوع: سوال (در مورد چگونه پاک کردن کد ها)سوال

Senior Member

سوال (در مورد چگونه پاک کردن کد ها)سوال

سلام
    چجوری میشه کد هایی که روی برد ریختم رو پاک کنم ؟ الان یه اهنگ زدم و blink و به محض این که اسپیکر وصل میشه اهنگ میزنه چراغش هم همش داره چشمک میزنه و کلا جا رو هم گرفته ، میخوام پاک کنم کارای دیگه انجام بدم .
    ممکنه راهنمایی کنید ؟ با تشکر

Senior Member
    شما زمانی که یه برنامه دیگه ای رو آپلود کنید برنامه قبلی به طور کامل حذف میشه

Senior Member
    مثلا من کد اهنگ رو زدم چند بار استفاده کردم (از کامپیوتر کشیدم و با اداپتور استفاده کردم) حالا به کامپیوتر وصل میکنم هیچ کدی نیست . یعنی رفته ؟

Senior Member
    ببینید اون کدی که شما نوشتی داخله آردوینو هستش
    ولی قرار نیست وقتی آردوینو رو به کامپیوتر وصل میکنی کدی که نوشتی رو دوباره تو نرم افزار ببینی
    چون گفتم که اون کدای شما شده کد باینری (صفر و یک) و بازیابی (یا اصتلاحا Decode) کردن اون تقریبا غیر ممکنه
    مگر اینکه شما کدی که اول نوشتی رو Save کرده باشی

مدیر گروه
    اگر شما میخواهید که هیچ کدی روی برد نداشته باشید خب فقط setup و loop را uplode کنید
    البت هاین راه حل ساده اون هست اگر میخواهید کلا کدی نداشته باشه توسط programmer این کار شدنی هست

Senior Member
    یعنی یکی یه روبات بسازه اگه اطلاعات رو روی EEPROM نبره ، وقتی بورد خاموش روشن بشه اطلاعات پریده ؟ اخه من کد اهنگو با کامپیوتر ریختم ، همونجا اسپیکر رو به پین 10 و ground بخش power زدم و اهنگ پخش شد ، بعد از کامپیوتر کندم به اداپتوور زدم دو بار گوش کردم . طبق جمله اول اگه دوباره به کامپیوتر بزنم کدی نیست ، صحیح ؟ اما پخش میشه . لازم به ذکره من وقتی IDE رو می بستم save رو زدم ایا بخاطر اونه ؟ خدایی نکرده به EEPROM که نفرستادم ؟؟

Senior Member
    راستش من نفهمیدم منظورتون چی هستش و دقیقا میخواید چه کار کنید

Senior Member
    ولی در کل هر میکرو کنترلر (یا به اصتلاح Avr)
    3 تا حافظه دار به شکل زیر:
    Flash: حافظه ای که برنامه ای که شما نوشتی و آپلود رو زدی میره تو این حافظه
    SRAM: حافظه که زمانی که Avr روشن هستش و داره پردازش میکنه متغییر ها میرن داخل این (دقیقا مثله RAM کامپیوتر برق قطع شه متغییرهاش پاک میشه)
    EEPROM: یک حافظه ثابت هستش که با قطع برق اطلاعاتش نمیپره (و استفاده از اون اختیاری هستش و برای استفادش باید کتابخونه EEPROM رو اضافه کنی و از توابعش استفاده کنی)

Senior Member
    در عین حال شما میتونی واسه eeprom و sram از حافظه خارجی هم استفاده کنی
    به زبون ساده تر با اتصال نوع خاصی از ic های مخصوص این کار sram و eeprom رو افزایش بدی

Senior Member
    سلام ، میخواستم یه اهنگ پخش کنه . کد اون اهنگ (fur elise) رو از اینترنت گرفتم و ریختم . در نهایت پخش شد . حالا میخوام وقتی اسپیکر رو بهش وصل میکنم دیگه پخش نکنه . و مهم تر از اون میخوام ببینم که یک وقت EEPROM اشغال نشده باشه .
    اگه EEPROM اشغال بشه میشه پاکش کرد ؟

پی نوشت : در کد هیچ کدی نیست که اصلاعات به EEPROM بره پس چرا این کد نمی پره ؟ اینم کد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع