صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 67
Like Tree9 لایک

موضوع: ماژول آر اف آی دی pn532 nfc / rfid با قابلیت خواندن و نوشتن

Junior Member
    سلام دوستان
    من درست متوجه نشدم، این ماژول کارت های rfid با چه فرکانس هایی رو می خونه و می نویسه؟ کدوم از اینا 13.56Mhz, 125Khz, 915Mhz ؟ هیچ اشاره ای نشده!

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من درست متوجه نشدم، این ماژول کارت های rfid با چه فرکانس هایی رو می خونه و می نویسه؟ کدوم از اینا 13.56Mhz, 125Khz, 915Mhz ؟ هیچ اشاره ای نشده!
    فناوری NFC دقیقا چیست؟
    فناوری NFC یک ارتباط رمزگذاری شده بی*سیم با برد کوتاه در فاصلهٔ ۴ سانتیمتر و کمتر است که در باند فرکانسی 13.56MHz توانایی تبادل اطلاعات با سرعت KB/S424 به صورت میانگین را دارد.

NFC قادر است با کارت*های هوشمند غیر تماسی ISO/IEC 1443 موجود و همچنین سایر دستگاه*های مجهز به NFC ارتباط برقرار کرده و به راحتی به تبادل اطلاعات با آن*ها بپردازد،از همین رو این فناوری با زیرساخت*های موجود پرداخت غیر تماسی مورد استفاده در سامانه حمل و نقل عمومی و پرداخت*های خرد سازگار می*باشد.
    رفرنس:
    فناوری NFC چیست؟

Junior Member
    مرسی بابت جواب سریعتون ولی من چیزی رو که می خوام درست کنم شفاف خدمتتون میگم: چیزی که تو ذهن دارم اینه که می خوام کاری کنم که از کارتی که برای باز کردن درب ها استفاده میشه یه کپی درست کنم. تا جایی که تو اینترنت جستجو کردم فهمیدم که کارت های rfid به 3 نوع با فرکانس های مخصوص ختم میشن: 915mhz, 125mhz, 13.56mhz. ماژول های خواندن و نوشتن دو فرکانس اول تو فروشگاه بود، ولی برای 915 چیزی پیدا نکردم تا اینکه به این ماژول pn532 nfc / rfid رسیدم. و توضیحات شما رو دنبال کردم و به یه نتیجه درست یا غلط رسیدم که : ماژول nfc می تونه عملکرد کارت های rfid رو کپی و اجرا کنه (درسته یا نه؟ ) الان پیشنهاد و توضیحات شما چیه؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab نمایش پست ها
    مرسی بابت جواب سریعتون ولی من چیزی رو که می خوام درست کنم شفاف خدمتتون میگم: چیزی که تو ذهن دارم اینه که می خوام کاری کنم که از کارتی که برای باز کردن درب ها استفاده میشه یه کپی درست کنم. تا جایی که تو اینترنت جستجو کردم فهمیدم که کارت های rfid به 3 نوع با فرکانس های مخصوص ختم میشن: 915mhz, 125mhz, 13.56mhz. ماژول های خواندن و نوشتن دو فرکانس اول تو فروشگاه بود، ولی برای 915 چیزی پیدا نکردم تا اینکه به این ماژول pn532 nfc / rfid رسیدم. و توضیحات شما رو دنبال کردم و به یه نتیجه درست یا غلط رسیدم که : ماژول nfc می تونه عملکرد کارت های rfid رو کپی و اجرا کنه (درسته یا نه؟ ) الان پیشنهاد و توضیحات شما چیه؟
    NFC و RFID یه سری تفاوت های ریزی با هم دارن :http://www.tecoid.com/articles/detai...RFID/117/view/

ریدر / رایتری که تهیه می کنید به این بستگی داره کارتی که میخواید محتویاتشو کپی کنید خودش چی هست؟

Junior Member
    سلام
    اول بگم که من هيچ تجربه کار با اين ماژول و آردينو ها رو ندارم ولي علاقه مند شدم يه دونه قفل در NFC کاملاً ایمن بسازم مثل سايت زير
    http://saakhtani.ir/archive/1395/05/40972
    ميشه راهنمايي کنيد چجوري به يه برد آردينوي کوچيک مثل آردوینو پرو میکرو -يا - آردوینو نانو و... وصلش کنم . اگر نميشه حد اقل بگيد چجوري اون برنامه قفل باز کن رو روي هميني که تصوير اول نشون داديد راه اندازي کنيم البته گزينه درب باز کن رو هم توضيح بديد
    يه موتور سروو هم وصل ميشه بهش که درب رو باز ميکنه
    لفا راهنمايي کنيد
    در صورت امکان تصويري
    ممنون
    ویرایش توسط saeedsoltany2015 : 10-30-2016 در ساعت 05:46 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsoltany2015 نمایش پست ها
    سلام
    اول بگم که من هيچ تجربه کار با اين ماژول و آردينو ها رو ندارم ولي علاقه مند شدم يه دونه قفل در NFC کاملاً ایمن بسازم مثل سايت زير
    با برد Qduino مینی، قفل در NFC کاملاً ایمن بسازید ! | ساختنی
    ميشه راهنمايي کنيد چجوري به يه برد آردينوي کوچيک مثل آردوینو پرو میکرو -يا - آردوینو نانو و... وصلش کنم . اگر نميشه حد اقل بگيد چجوري اون برنامه قفل باز کن رو روي هميني که تصوير اول نشون داديد راه اندازي کنيم البته گزينه درب باز کن رو هم توضيح بديد
    يه موتور سروو هم وصل ميشه بهش که درب رو باز ميکنه
    لفا راهنمايي کنيد
    در صورت امکان تصويري
    ممنون
    دوست عزیز کاری که شما قصد داری انجام بدی باید خودت وارد مراحل کد نویسیش بشی و مطابق میل خودت براش امکانات قرار بدی.
    قبل از هر چیزی شما به یه ریدر NFC احتیاج داری میتونی اینجا یه نمونشو ببینی :

ماژول آر اف آی دی PN532 NFC / RFID با قابلیت خواندن و نوشتن

مدل این کالا PN532 هست که اگه تو گوگل این رو در کنار کلمه آردوینو (Arduino) سرچ کنی .
    پست اول همین تاپیک هم آموزشش رو قرار دادیم

شما باید قدم به قدم پیش برید
    مرحله اول باید خود NFC رو راه اندازی کنید و بتونید باهاش کارت بخونید .
    اگر قطعات رو دارید شروع کنید به راه اندازی تا قدم قدم پیش بریم.

Junior Member
    حقیقتش من برنامه نویسی هیچی بلد نیستم
    همون کاری که گفتمو اگه میشه انجام داد تا قطعاتو از افتاب رایانه بخرم
    منظورم همون قفل دربی که گفتم بودش

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsoltany2015 نمایش پست ها
    حقیقتش من برنامه نویسی هیچی بلد نیستم
    همون کاری که گفتمو اگه میشه انجام داد تا قطعاتو از افتاب رایانه بخرم
    منظورم همون قفل دربی که گفتم بودش

انجام شدن که یقینا انجام خواهد شد اما نکته ای که هست اینه که باید یه جاهایی برای نهایی شدن پروژتون خودتون کد نویسی کنید و برنامه رو اونجوری که دوست دارید ادیت کنید.

اگر زمینه برنامه نویسی ندارید ممکنه در طول مسیر انجام پروژه اذیت شید
    بنابراین اول یه کم سعی کنید با کدنویسی آردوینو اشنا بشید بعد تصمیم بگیرید که میتونید در این وادی فعالیتی بکنید یا نه .

وبلاگ آردوینو | تازه ترین های آردوینو و دنیای فن آوری

Junior Member
    اینطور که پیداست کسی نمیتونه برنامه اماده برا کارم بده بهم
    پس باید بیخیالش بشم چون من اصلا برنامه نویسی نه دوست دارم نه بلدم

Junior Member
    سلام ببخشید شما مشکلتون حل شد منم در حال حاضر دقیقا مشکل شما رو دارم

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع