صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
Like Tree13 لایک

موضوع: بسم الله . شروع کار

Junior Member
    سلام

اولا می خواستم خواهش اسم تاپیک را تصحیح کنید. من کلا برای کوادکوپترها عضو این سایت شدم و وقتی داشتم فهرست را نگاه می کردم حتی با ارتباط زیاد موضوع این تاپیک را باز نکردم به علت اسمش.

ثانیا من می خوام یه کوادکوپتر بسازم که بردش را خودم کد بزنم. C بلدم ولی تا اونجایی که می دونم برای کوادکوپتر نمیشه چون کند است. اگه لازم باشه fpga یاد می گیرم ولی می خوام خودم کدش را بزنم.
    می خواستم ازتون خواهش کنم شما یا کسی که می دانید می تواند این کار را بکند بخواهید که آموزشی قرار داده شود که به قولی الگوریتم ساخت کوادکوپتر باشد نه یک مثال.

به هر حال ممنون، زحمت کشیدید.

Junior Member
    تاپیک بسیار مفید و واقعا به جایی هست
    اما احساس میکنم عنوان تاپیک رو بهتره یه چیز مربوط به موضوع بزارین.

من توی نت خیلی دنبال آموزشهایی در زمینه کوادکوپترها گشتم ولی متاسفانه چیز به درد بخوری توی منابع فارسی نیست. و اکثرا مطالبی که با عنوان آموزش توی سایتها قرار داده شده بیشتر مربوط به مونتاژ و سرهم بندی قطعات پک های آماده است، ولی نمیدونم چرا اسمش رو گذاشتن مثلا آموزش ساخت کوادکوپتر!!!!!!

فکر میکنم زیادند دوستانی که مثل من بیشتر درپی یادگیری این مبحث بصورت پایه ای هستند. مثلا من یک پروژه کواد دارم با میکرو mega162 و درایور l298 و باقی ماجرا....

باتوجه به توضیحات و هدف شما از ایجاد این تاپیک که در پست اول فرموده اید، انتظار میرود علاوه بر راهنمایی در زمینه انتخاب قطعات و مهمتر از اون درمورد نحوه برنامه نویسی کواد بحث مفصل و کاملی رو در این تاپیک شاهد باشیم. چون به نظر من در رابطه با نرم افزار و برنامه نویسی کواد اصلا کار نشده در منابع فارسی.

سربلند و پیروز باشید.

Senior Member
    سلام.
    نیازی به fpga نیست به جاش شما ARM کار کنید که همه قابلیت ها را بتونید پیاده سازی کنید ولی همون AVR هم برای ساخت ربات کافیه بعد ای وی ار ARM بهترین گزینه می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARKer نمایش پست ها
    سلام

اولا می خواستم خواهش اسم تاپیک را تصحیح کنید. من کلا برای کوادکوپترها عضو این سایت شدم و وقتی داشتم فهرست را نگاه می کردم حتی با ارتباط زیاد موضوع این تاپیک را باز نکردم به علت اسمش.

ثانیا من می خوام یه کوادکوپتر بسازم که بردش را خودم کد بزنم. C بلدم ولی تا اونجایی که می دونم برای کوادکوپتر نمیشه چون کند است. اگه لازم باشه fpga یاد می گیرم ولی می خوام خودم کدش را بزنم.
    می خواستم ازتون خواهش کنم شما یا کسی که می دانید می تواند این کار را بکند بخواهید که آموزشی قرار داده شود که به قولی الگوریتم ساخت کوادکوپتر باشد نه یک مثال.

به هر حال ممنون، زحمت کشیدید.
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

Senior Member
    سلام. گفته های شما صحیح می باشد ولی با آمدن بردهای اپن سورس مث آردوینو و... دیگه نیازی نیست کلی مطلب را یاد بگیرید. همون بستن قطعات و ست کردن قطعات با یکدیگر کلی دردسر خودش را دارد. شما اول باید نحوه انتخاب کردن قطعات را یاد بگیرید بعد سراغ برنامه نویسی و ... آن می رویم

نقل قول نوشته اصلی توسط iSHF نمایش پست ها
    تاپیک بسیار مفید و واقعا به جایی هست
    اما احساس میکنم عنوان تاپیک رو بهتره یه چیز مربوط به موضوع بزارین.

من توی نت خیلی دنبال آموزشهایی در زمینه کوادکوپترها گشتم ولی متاسفانه چیز به درد بخوری توی منابع فارسی نیست. و اکثرا مطالبی که با عنوان آموزش توی سایتها قرار داده شده بیشتر مربوط به مونتاژ و سرهم بندی قطعات پک های آماده است، ولی نمیدونم چرا اسمش رو گذاشتن مثلا آموزش ساخت کوادکوپتر!!!!!!

فکر میکنم زیادند دوستانی که مثل من بیشتر درپی یادگیری این مبحث بصورت پایه ای هستند. مثلا من یک پروژه کواد دارم با میکرو mega162 و درایور l298 و باقی ماجرا....

باتوجه به توضیحات و هدف شما از ایجاد این تاپیک که در پست اول فرموده اید، انتظار میرود علاوه بر راهنمایی در زمینه انتخاب قطعات و مهمتر از اون درمورد نحوه برنامه نویسی کواد بحث مفصل و کاملی رو در این تاپیک شاهد باشیم. چون به نظر من در رابطه با نرم افزار و برنامه نویسی کواد اصلا کار نشده در منابع فارسی.

سربلند و پیروز باشید.
    درود بر کسانی که دعا دارند و ادعا ندارند
    نیایش دارند و نمایش ندارند
    حیا دارند و ریا ندارند
    رسم دارند و اسم ندارند…

Junior Member
    سلام
    برای محاسبه وزنی که هر کواد میتونه تحمل کنه به سایت های زیر مراجعه کنید
    آموزش ساده رباتیک - اینجا همه چی راحته...
    Please Wait ...
    الکترونیک و رباتیک - دانلود پروژه های الکترونیک و میکرو
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام و خسته نباید ببخشید من میخواستم برای ساخت کوادکوپترم
    ماژول بلوتوثم را پروگرام کنم
    Arduino را نصب کردم و درایور یو اس بی به سریال را هم نز نصب کردم
    ولی در نرم افزار Arduino به مشکل بر خورده ام
    در این نرم افزار وقتی که بر روی S.erial Monitor کلیک میکنم
    اولیه دستور ام که AT+BAUD3 هست و میخواهم وارد کنم ب برایم گزینه ok را نمی اورد ..
    البته نا گفته نماند یک بار اورد یه گزینه که ok نبود یادم نیست که چی بود و من send زدم
    ودیگر در مراحل بعدی به مشکل برخوردم
    و حالا از اول که میخواهم مراحل را انجام بدهم وقتی که این دستور را وارد میکنم AT+BAUD3 دیگر برایم ok را نمی اورد ..
    حالا باید چه کار کنم ؟؟؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط پگاه نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباید ببخشید من میخواستم برای ساخت کوادکوپترم
    ماژول بلوتوثم را پروگرام کنم
    Arduino را نصب کردم و درایور یو اس بی به سریال را هم نز نصب کردم
    ولی در نرم افزار Arduino به مشکل بر خورده ام
    در این نرم افزار وقتی که بر روی S.erial Monitor کلیک میکنم
    اولیه دستور ام که AT+BAUD3 هست و میخواهم وارد کنم ب برایم گزینه ok را نمی اورد ..
    البته نا گفته نماند یک بار اورد یه گزینه که ok نبود یادم نیست که چی بود و من send زدم
    ودیگر در مراحل بعدی به مشکل برخوردم
    و حالا از اول که میخواهم مراحل را انجام بدهم وقتی که این دستور را وارد میکنم AT+BAUD3 دیگر برایم ok را نمی اورد ..
    حالا باید چه کار کنم ؟؟؟

محبت کنید یه جا تاپیک بزنید

Junior Member
    سلام بچه ها،
    جدیدا یک سایتی رو پیدا کردم که به نظرم میتونه برامون مفید باشه ... خبرای ربات های مختلف رو با ویژگی ها و ساختش میزاره.
    Smile اینم لینکشه: ربات BoniRob: ربات کشاورز
    خواستید حتما یه سر بزنید ...

مدیر ویژه
    ویژگی ساخت داخلش ندیدم .. خیلی جالب نبود منکه حال نکردم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12