نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By aliavr
  • 1 Post By aliavr

موضوع: انتخاب لیزر مناسب جهت حکاکی و برش

Junior Member

انتخاب لیزر مناسب جهت حکاکی و برش

باسلام

یه چرخی توی اینترنت زدم انواع روش های ساخت دستگاه حکاکی و برش با لیزر بودش که از لنز دی وی دی رایتر استفاده کرده بودن اما هیچ کدوم جمع بندی نکرده بودن تا اینکه از توی ماژول های سایر سایت افتاب رایانه دیدم یسری دیود لیزری و ... هستش

اومدم بپرسم ببینم کسی از شما اطلاعاتی داره که برای حکاکی و برش پلکسی بل تا 5 میلیمتر چند وات یا میلی وات لازمه ؟
    برای برش 10 میلیمتر چطور ؟

کلا منظورمبرش غیر فلزی هستش

البته اگه اطلاعاتی درمورد برش فلزات هم باشه ممنون میشم مطرح کنید
    ولی درکل نظرم به همین قطعاتی هستش که توی این سایت مطرح شده که درصورت نیاز بشه تهیه کرد و به یک جمع بندی کلی رسید
    با تشکر اینم لینک صفحه ماژولهای لیزرش

لیزر ها
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام
    مهندس جان برای برش پلکسی با این ضخامت نیاز به تیوپ لیزی دارین بالا ترین وات دیود لیزری که من تونستم پیدا کنم 1.7w osram بوده (البته تست نکردم) که فکر نکنم بیشتر از ۲mm بتونه برش بده سایت فروشنده
    دیود لیزر ابی 1.7 وات اسرام

Junior Member
    سلام

بابت جواب روشن و شفافت ممنونم . برای حکاکی چه دیودی رو پیشنهاد میکنی و یا خودت داری استفاده میکنی ؟ ( البته قیمت هم مد نظر هستش )
    حکاکی روی چوب ، فیبر ، پلکسی
    - آیا روی شیشه هم امکان حکاکی وجود داره ؟
    - بجز دیود دیگه چه قطعاتی نیاز هستش ؟ ( درایور آماده دیود ؟ لنز ؟ هیتسینک ؟ و .... )

من هیچ اطلاعاتی در خصوص این مجموعه ندارم و فقط روی پرینتر سه بعدی کار کردم تا حالا و الان میخوام پرینترمو به حکاکی لیزر هم مجهز کنم که بتونم دوتا کاربرد ازش استفاده کنم . تصویر یا دیاگرامی از مجموعه کامل لیزر برای حکاکی وجود داره که یه ذهنیتی درموردش پیدا کنم و اینکه نحوه کار حکاکی به چه صورته و اینطور چیز ها

فکر کنم خیلی سوال مطرح کردم
    سپاس

Junior Member
    برای حکاکی همون دیودی که معرفی کردم جواب میده البته بد نیست از فروشنده سوال کنید
    برای حکاکی رو شیشه تا انجایی که من می دونم از لیزر استفاده نمی شه cnc مخصوص
    درایور و لنز هیتسینک امادشو میتونید از سایت shop.aftabrayaneh بگیرید
    اگر با printer 3D کار کرده باشید که به مشکل خاصی نمی خورد تازه کار ساده تره چون محور z بلا استفاده است برای اشنایی بیشتر با دستگاه های لیزی کانال های ویدیویی ایرانی aparat و ... خارجی...

Junior Member
    سلام

خب ، توی سایت آفتاب رایانه رو دیدم ولی چندین مدل لیزر بود و بعضیاشونم قیمتشون یکم ...... پیشنهاد شما کدوم هستش ؟ چند وات ؟

مثلا : دیود لیزر 850nm 1000mW مادون قرمز بدرد من میخوره ؟ برای برش تا 2 میلیمتر پلکسی این دیود میتونه جواب بده ؟
    منظور از 850nm چیه ؟
    ---- محدوده نوری این لیزر ها چه تاثیری داره ؟ یعنی نور سبز یا قرمز یا .... چه نقشی توی کار داره ؟ و اینکه برای حکاکی و یا برش یا کار روی جنس های مختلف نیاز به لیزر های متفاوت هستش ؟

بابت سوالاتم معذرت میخوام چون من هیچ ذهنیتی درمورد این مجموعه و اینکار ندارم براهمین سوال های زیادی دارم وخب هزینه قطعاتش هم باعثه که یکم با ترسو لرز جلو برم توی جمع کردنش تا چند دفه کاری و هزینه مجدد نشه
    امیدوارم با سوالام حوصلتو سر نبرم
    سپاس
    لایک کردن

Junior Member
    تماس با ما
    نه خواهش میکنم مهندس جان این حرفا چیه

Junior Member
    دیود یک وات 850 فروشگاه قدرت و قیمت خوبی دارد و برای حکاکی بسیار مناسب هست.ولی نه برش پلکسی و نه حکاکی روی شیشه.این دیود ها با وات های بالاتر هم وجود دارد.من با لیزر 2.8 و تغییر محور زد در دو نوبت دیدم پلسی سه میل را برش دادن.ولی با سرعت کم.دیود ها تا 40 وات قدرت هم در بازار چین موجود است

Junior Member
    سلام
    یه دیود میخوام واسه یه پروژه که از فاصله 40 سانتی وقتی به جسم برخورد میکنه گرمایی 180درجه داشته باشه
    لطفا راهنمایی کنید .متشکر