نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مبتدی در پرینتر های سه بعدی - شروع با Rostock-301

Junior Member

مبتدی در پرینتر های سه بعدی - شروع با Rostock-301

سلام و عرض ادب دوستان
    تشکر از محیط آردوینو و مجموعه آفتاب رایانه؛

من هفته پیش یک دستگاه Rostock-301 خریداری کردم و با کمک راهنما ها و یوتیوب، دیروز تونستم اسمبل اون رو تمام کنم.

برای اینکه پرینتر رو فعال کنم و بتونم باهاش شروع کنم، چه کارهایی باید انجام بدم ؟

روی کنترلر و پنل دستگاه، دو درگاه مربوط به کارت حافظه وجود داره که هر دو خالی هستند.
    ممنون میشم یاری کنید.

Junior Member
    خودم موفق به نتیجه نشدم، دوستان فنی آفتاب رایانه مرحمت کردن لینک دادن : http://www.geeetech.com/Documents/Ge...r%20Manual.pdf

امیدوارم برای دوستان هم مفید واقع بشه.

Junior Member
    پرینتر رو اسمبل کردم و تقریبا آماده به کار شده.
    مشکلی که روی پرینتر و فرمان دادن بهش دارم اینه که میخوام پایینترین نقطه محور z رو تعریف کنم، اما نمیدونم کجا میشه این تنظیم رو وارد کرد.

در حالت فعلی، وقتی دستور پرینت میفرستم، محور z به سمت پایین حرکت میکنه و hot end با heat bed برخورد میکنه و همین حالت باقی میمونه.
    ممنون میشم کمک کنید.

Junior Member
    دوستان ممکنه کمک کنید ؟

Junior Member
    مثل اینکه قرار نیست کسی کمک کنه....

مشکل الان اینه که وقتی پرینتر میخواد همه محور ها رو صفر کنه (Auto Home - بالاترین نقطه ممکن) شروع میکنه به ضربه زدن روی استپر موتور ها و انگار زورش نمیرسه بازو ها رو حرکت بده.
    این در حالیه که وقتی پرینتر آزاده یا stepper motor ها غیر فعالن، تمام مجور ها با کمترین فشاری حرکت میکنن و بالا و پایین میرن

به نظر میرسه درایور ها ایراد داشته باشن اینطور که یکی از دوستان مشورت دادن، دارم میگردم ببینم میشه درایور ها رو تست کرد یا نه....

Junior Member
    خوب، پرینتر راه اندازی شد، الان همه زوایا حرکت انجام میشه و فیلامنت هم ذوب میشه و خروجی خوبه

مشکلی که دارم روی لایه اول هست، با اینکه خروجی فیلامنت به نظر مناسب هست، اما لایه اول به سطح و صفحه نمیچسبه و با حرکت هات اند، کنده میشه و میچسبه به هات اند، چطور باید این تنظیم رو انجام بدم که فاصله نازل تا هات بد، مناسب باشه ؟
    همچنین اینکه دمای صفحه داغ، چقدر باید باشه ؟

Member
    سلام
    شما برای چسبندگی قطعه به صفحه کار باید از چسب آبی ، چسب نسوز کپتان یا راهکارهای دیگه مثل چسب ماتیکی یا خمیر abs برای پرینت با abs استفاده کنید. دمای هیت بد برای pla میتونید بین 60 تا 70 درجه انتخاب کنید و برای abs بین 90 الی 100 درجه، برای تنظیم هیت بد هم میتونید از راهنمای راه اندازی توی سایت استفاده کنید.
    Your problem is in the code you didn't upload...

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط masstor نمایش پست ها
    سلام
    شما برای چسبندگی قطعه به صفحه کار باید از چسب آبی ، چسب نسوز کپتان یا راهکارهای دیگه مثل چسب ماتیکی یا خمیر abs برای پرینت با abs استفاده کنید. دمای هیت بد برای pla میتونید بین 60 تا 70 درجه انتخاب کنید و برای abs بین 90 الی 100 درجه، برای تنظیم هیت بد هم میتونید از راهنمای راه اندازی توی سایت استفاده کنید.
    ممنونم از راهنمایی تون، با این کار مشکلم برطرف شد؛
    حالا فکر میکنم کالیبره کردن پرینتر هنوز مونده، به این دلیل که لایه ها، زمخت هستند و زائده های اضافه دارن، بیرون کار بعد از اتمام زبری داره، میشه راهنمایی کنید لطفا ؟

متشکرم.