نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By malavi

موضوع: سوالات پایه ای برای یک مبتدی در برنامه نویسی با Rasberry PI

Junior Member

Lightbulb سوالات پایه ای برای یک مبتدی در برنامه نویسی با Rasberry PI

من قصد دارم که برنامه نویسی رو روی Rasberry PI شروع کنم و هدفم هم با توجه به زبان C#‎‎‎‎ که کم و بیش بلد هستم این هست که صرفا با نسل جدید این برد ها که از WIN 10 پشتیبانی می کنه کار کنم . من این برد رو به همراه ملزومات مورد نیاز رو از کویر الکترونیک سفارش دادم ولی خیلی مبتدی هستم و این تاپیک رو ایجاد کردم که سوالات پایه ای در این زمینه پرسیده بشه که شاید افرادی که مشکل مشابه من رو دارند مشکلشون حل بشه :

1-اولین سوال اینه که من توضیحاتی رو از چند جا خوندم سوالم اینکه که زمانی ما Windows 10 IoT رو نصب کنیم باید کابل HDMI رو به یک مانیتور وصل کنیم و آدابتور رو هم به برق بزنیم و کابل LAN رو از یک سمت به رسبری و از سمت دیگه به لپ تاپ خودمون بزنیم ؟

2- اون بخشی که صفحه ایستا به ما نمایش داده می شود آیا ما باید IP رو وارد کنیم یا اینکه خودش IP می گیره ؟ اون کابل LAN که به رسبری زدیم باید بره توی سویچ ما یا حالت کراس اور داره و یک سر باید به رسبری و یک سر به لپ تاپ بخوره .

3- من روی لپ تاپم ویژوال 2015 رو نصب دارم . در کل به چه زبانی می شه برای رسبری کد نویسی کرد ؟

4- برای برنامه نویسی ما باید به ویندوز رسبری از طریق شبکه با Power Shell وصل بشیم و کد بنویسیم ؟

5- در اون مثال هایی که یک BreadBoard وصل کرده به pin های رسبری با یک مقاومت و دو تا LED چه مثال های دیگه ای روی BreadBoard می شه زد ؟

6- من یک ماژول GPS خریدم که بتونم موقعیت فعلی برد رو داشته باشم و به یک IP و PORT مشخصی بفرستم . چطور می تونم این کار رو بکنم ؟

7- آیا برای کار با ماژول های دیگه مثل دوربین مثالی در ویژوال هست که چطوری عکس یا فیلم بگیریم و ذخیره کنیم و یا ... ؟

خیلی عذر می خوام سوالات زیاد شد ولی خوب فکر می کنم مجهولات ذهن هر مبتدی باشه ...

با تشکر

Junior Member
    1- سوال اولت که حله، کابل HDMI معمولا مال مانیتورهای جدیده
    کابل LAN رو هم احتمالا بجای USB میخواستی استفاده کنی؛ بنظر سیم بندیش که کامل میاد

2- آی پی رو تا اونجا که من می دونم در هر دو حالت میشه وارد کرد ولی معمولا می گن به صورت دینامیک (DHCP) بذاری خودش آی پی بده بهتره
    3- رسپری یک میکرو کامپیوتره، پس با هر زبانی می تونی براش برنامه بنویسی، فقط برای کامپایلش مثلا اگه از ویندوز embedded اون استفاده می کنی رو همون هم باید باینریش کنی
    کلا دوست عزیز سعی کن سیستم عامل لینوکس رو هم دریابی چون لینوکس کلید کاربران حرفه ای لینوکس و ویندوزه
    لایک کردن

مدیر گروه
    دوست عزیز از این لینک میتونید استفاده کنید:
    https://www.thurrott.com/windows/win...raspberry-pi-2