نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree4 لایک
  • 2 Post By engamanc
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By magmagmary

موضوع: بوت لودر آردونیو

Junior Member

Question بوت لودر آردونیو

سلام
    من میخام برای یه دستگاه سیستم اندازه گیری بسازم با برد آردونیوuno و بعد از آماده شدن برای چند تا دستگاه دیگه همین سیستم را بسازم و روی تمام دستگاه ها نصب کنم. من زیاد با این بردهای آردونیو آشنا نیستم. سوال من اینه چطور میشه بدون اینکه چند تا برد آردونیو بگیرم، از یک آردونیو برای چند دستگاه استفاده کنم و از میکروکنترلر استفاده کنم (برای کاهش هزینه های شرکت). اگه میشه یه کم برام توضیح بدین. این بوت لودر اصلا چی هس؟ پروگرامر چیه؟ لطفا به زبون ساده به من توضیح بدین ممنون
    ویرایش توسط Asadi.m : 07-25-2016 در ساعت 09:03 AM

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asadi.m نمایش پست ها
    سلام
    من میخام برای یه دستگاه سیستم اندازه گیری بسازم با برد آردونیوuno و بعد از آماده شدن برای چند تا دستگاه دیگه همین سیستم را بسازم و روی تمام دستگاه ها نصب کنم. من زیاد با این بردهای آردونیو آشنا نیستم. سوال من اینه چطور میشه بدون اینکه چند تا برد آردونیو بگیرم، از یک آردونیو برای چند دستگاه استفاده کنم و از میکروکنترلر استفاده کنم (برای کاهش هزینه های شرکت). اگه میشه یه کم برام توضیح بدین. این بوت لودر اصلا چی هس؟ پروگرامر چیه؟ لطفا به زبون ساده به من توضیح بدین ممنون
    بردهای آردوینو مانند UNO طراحی شده اند که استفاده از اونا برای کاربر ساده باشه طوریکه کاربر نیاز نداشته باشه برای تغذیه ی میکروکنترلر برد از رگولاتور استفاده کنه یا کریستال بذاره و ... .
    پس این بردها برای تست اولیه مناسب هستند ولی برای مدار نهایی بدلیل سایز بزرگی که دارند اصلا مناسب نیستند. پس ما میایم و روی میکروکنترلر برد که همون ATmega328 هستش بوتلودر(همون سیستم عامل) آردوینو رو نصب میکنیم تا بتونیم با IDE آردوینو یا ساده تر بگم همون زبون برنامه نویسی آردوینو(که خیلی ساده و کاربر پسنده و مشکلاتی که بسکام و کدویژن دارن رو نداره) برای اون برنامه بنویسیم.
    البته میکروکنترلرهایی که بوتلودر روشون نصب شده هم بصورت آماده در بازار موجود هستند که من توصیه نمیکنم از اونا استفاه کنی و بهتره خودت روشون بوتلودر بریزی که کار خیلی راحتیه.

مدیر گروه
    قدم اول برای اینه بدونید کلا داستان چیه آموزش های اولیه این وبلاگ رو بخونید:وبلاگ آردوینو | تازه ترین های آردوینو و دنیای فن آوری
    لایک کردن

مدیر گروه
    در مورد این که چند تا دستگاه به یه آردوینو دیتا بفرستن مهم اینه که پروتکل ارتباطی اون دستگاه ها چیه
    usb
    spi
    ttl
    i2c
    لایک کردن

Junior Member
    منظورم از چند دستگاه این بود که همین سیستم اندازه گیری رو برای اندازه گیری سرعت دستگاهی مکانیکی، برنامه نویسی کنم و بعد از جواب گرفتن روی دستگاه های دیگر شرکتمون نصبش کن.یه جور کپی کردن از رو همون سیستم اندازه گیریه.
    سوال بعدی من اینه که بوت لودری که مدنظر منه و فروشگاه آفتاب رایانه هم داره مدل" پروگرامر USBasp میکروکنترلر - ATMEL اتمل AVR - آپلودر Boot Loader آردوینو" هستش. من طرز استفاده ازش رو نمیدونم. میکروکنترلر چطوری باهاش رابطه برقرار میکنه؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asadi.m نمایش پست ها
    منظورم از چند دستگاه این بود که همین سیستم اندازه گیری رو برای اندازه گیری سرعت دستگاهی مکانیکی، برنامه نویسی کنم و بعد از جواب گرفتن روی دستگاه های دیگر شرکتمون نصبش کن.یه جور کپی کردن از رو همون سیستم اندازه گیریه.
    سوال بعدی من اینه که بوت لودری که مدنظر منه و فروشگاه آفتاب رایانه هم داره مدل" پروگرامر USBasp میکروکنترلر - ATMEL اتمل AVR - آپلودر Boot Loader آردوینو" هستش. من طرز استفاده ازش رو نمیدونم. میکروکنترلر چطوری باهاش رابطه برقرار میکنه؟

گویا وبلاگ رو مطالعه نکردید:
    جلسه هشتم: آموزش Burn کردن بوت لودر آردوینو | وبلاگ آردوینو

در مورد دتسگاه اندازه گیری هم معمولا نیاز به کالیبره دارن

باید کدنویسیتون رو طوری انجام بدید که با هر دستگاهی بتونه کالیبره کنه خودشو و اندازه گیری کنه
    همش کد نویسی این قسمت قضیه