نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By feredy2011
  • 1 Post By feredy2011

موضوع: نویز ماژول رله بر روی اردوینو

Senior Member

نویز ماژول رله بر روی اردوینو

سلام دوستان
    اقا من یه ماژول رله 8 کانال از همین که داخل فروشگاه هست رو با اردوینو و کلید سر هم کردم. 7تا کانالش داره برق شهری رو واسه اتصال به چندتا لامپ سوییچ میکنه. مساله اینجاس که وقتی یکم تند کلید ها رو میزنم به سومی یا چهارمی که میرسه میکرو ریست میکنه بعضی وقتا هم هنگ میکنه . واچ داگ ندارم توو برنامه و مشکل از برنامه هم نیست چون وقتی ولتاژ رله ها رو قط میکنم فقط به برد رله ولتاژ میدم ال ای دی ها روشن میشه هرچقدرم تند بزنم ریست نمیکنه . ولی وقتی رله ها وصل میشه ....
    من یکم از لحاظ الکترونیکی ضعیفم ولی مگه این ماژول رله ها اپتکوپلر و دیود هرزگرد و... رو خودش نداره ؟ مشکل الان نویز برق برگشتی رلس دیگه درسته ؟
    تغذیمم پاور 10 امپره .ولتاژ ورودی اردوینو هم اول تقریبا 5.10 ولت . بعد سوییچ کردن همه رله ها میشه 5.02. افت انچنان نداره یعنی فکر نکنم بخاطر این هنگ میکنه و ریست. اگه واسه حل مشکل راهکار بدید ممنون میشم
    لایک کردن

Senior Member
    کسی نمیدونست؟
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط feredy2011 نمایش پست ها
    کسی نمیدونست؟
    بس عجیب است
    با ولتاژ dc 220 هم میشه این مدلی؟!

Senior Member
    سلام مهندس.
    220 dc وصل نکردم بهش. فقط ac فاز دادم به کام تمام رله ها . برگشتی هرکدوم به یه لامپ وصله... بعضی دوستان میگن بخاطر نویز پذیر بودن avr .... ولی راه حل دقیقا و کاملا درستی واسش نیست.....

Junior Member
    یک تاخیر در حد میلی ثانیه بین تعویض کلید بگذارید و برای ولتاژ ورودی از فیلتر پایین گذر استفاده کنید

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرصاد نمایش پست ها
    یک تاخیر در حد میلی ثانیه بین تعویض کلید بگذارید و برای ولتاژ ورودی از فیلتر پایین گذر استفاده کنید
    سلام مهندس .من نمیخوام با تاخیر و... مشکل رو پنهان کنم . یه جای کار میلنگه که این هنگ و ریست میکنه دیگه.میخوام اونو حل کنم . ریشه ای. فیلتر پایین گذر شامل چیاست؟