سلام خدمت همکاران گرامی. با استفاده از ارتباط I2C از یک آردوینو مگا به عنوان master و چند آردوینو uno به عنوان slave استفاده کردم که اطلاعات آنالوگ خوانده شده رو به مستر بفرستند یعنی مستر اینجا نقش گیرنده رو داره. همه چی درسته فقط وقتی یکی از اسلیوها (فرستنده ها) از مدار خارج میشه یا پاورش رو جدا می کنیم، مستر هنگ میکنه و در سریال مانیتور دیگه چیزی نمایش داده نمیشه و متوقف میشه. مشکل از کجاست به نظرتون؟
پروتکل i2c یه شبکه تقریبا نیمه صنعتی هست و اگه قرار باشه با از کار افتادن یکی از نودها کل شکبه مختل بشه، نمی تونیم ازش استفاده کنیم.
در برخی منابع زبان اصلی هم سرچ کردم بعضی ها نوشتن اشکال از قرار ندادن مقاومت های پول آپ برای دو خط scl , sda هست ولی آردو مگا اونطور که توی مشخصاتش هست مقاومت پول آپ داخلی وجود داره و احتیاجی به قرار دادن مقاومت خارجی نیست. اما من برای اطمینان این کار رو هم کردم و برای هر خط 4.7 کلو اهم قرار دادم اما باز هم تغییری نکرد و این هنگ بودن اتفاق افتاد.
در برخی دیگه از منابع هم به نوعی بافر اشاره کردن که من چیزی سر در نیاوردم.

اما....اصل پروژه بنده چیزی شبیه به سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر هست و می دونم احتمالا باید از پروتکل RS485 استفاده کنم تا بتونم سنسورهارو تا فاصله حتی یک کیلومتری هم جانمایی کنم. اما ظاهرا این پروتکل هم محدودیت هایی داره و نمیشه بیشتر از 32 تا نود داخلش داشته باشیم.
کس هست تو این زمینه کار کرده باشه؟؟
سیستم های آدرس پذیر از چه پروتکلی استفاده می کنن که هم می تونن فاصله طولانی رو پشتیبانی کنن هم تعداد نودهاشون می تونه 100 و در برخی مدل ها تا 1000 عدد باشه؟

ببخشید طولانی شد...