نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: گرم شدن بیش از حد آی سی برد due

Junior Member

گرم شدن بیش از حد آی سی برد due

سلام

بردم من اول به طور خیلی عادی کار می کرد اما نمی دونم چه اتفاقی افتاد که آی سی آرم برد بسیار بسیار گم می شود در حدی که دست شما می سوزد!!!!

من برد را از یو اس بی خارج کردم و با آمپر متر و منبع تغذیه 3.3 ولت، ولتاژ آی سی را تأمین کردم که حدود 1 آمپر جریان می کشید!!!!

وقتی این برد در این حد جریان می کشد یعنی موضوع اتصال کوتاه بودن پایه های میکرو نیست که من احتمال دادم میکرو اور کلاک شده و هنگ کرده برای همین اوسیلاتور را نیز از مدار جدا کردم اما باز هم مشکل برطرف نشد.

بنظر شما من باید چکار کنم؟

در ضمن میکرو پروگرم می شود و کار هم می کند به شرطی که آی سی را خنک نگه دارم!!!!

max
    max آنلاین نیست.
    Member
    سلام-قطعه خاصي به پورتها متصل كرديد يا بدون اتصال هم گرم ميشود؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط max نمایش پست ها
    سلام-قطعه خاصي به پورتها متصل كرديد يا بدون اتصال هم گرم ميشود؟
    سلام

از پاسخ شما ممنون
    بله حتی وقتی برنامه چشمک زن ساده را نیز وقتی می ریزم آی سی در حد جوش گرم می شود.

Junior Member
    معمولا تراشه های الکترونیکی زمانی گرم میشن که جریان اضافی ازشون رد بشه یا به قول خودتون آور کلاک بشن، اگر برنامه چشمک زن یا هر برنامه شما از نظر زمان بندی اجرایی مشکلی نداره پس سیستم آورکلاک نشده و جایی جریان کشی یا اتصال وجود داره. ممکن هم هست اتصال نباشه اما بخش هایی مثل رگولاتور وظیقه تثبیت ولتاژ رو درست انجام ندن. جریان 1 آمپر برای هیچ میکروکنترلری طبیعی نیست در حالتی که فقط 1 ال ای دی بهش متصل هست. قطعا 1 جای بردتون مشکل هست اگر واقعا 1 آمپر جریان میکشه!!

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط study نمایش پست ها
    معمولا تراشه های الکترونیکی زمانی گرم میشن که جریان اضافی ازشون رد بشه یا به قول خودتون آور کلاک بشن، اگر برنامه چشمک زن یا هر برنامه شما از نظر زمان بندی اجرایی مشکلی نداره پس سیستم آورکلاک نشده و جایی جریان کشی یا اتصال وجود داره. ممکن هم هست اتصال نباشه اما بخش هایی مثل رگولاتور وظیقه تثبیت ولتاژ رو درست انجام ندن. جریان 1 آمپر برای هیچ میکروکنترلری طبیعی نیست در حالتی که فقط 1 ال ای دی بهش متصل هست. قطعا 1 جای بردتون مشکل هست اگر واقعا 1 آمپر جریان میکشه!!
    اتصال کوتاه که امکانش نیست چون بردشو که من نزدم و برد خود آردوینو هست.

من با میکروهای arm مدل های lpc و st کار کردم ولی مدل اتمل استفاده نکردم!
    فکر می کنم مشکل اتصالی داخل خود آی سی باشد!
    البته وقتی این موضوع را به بچه های دانشگاه گفتم اونا می گفتن شاید میکروی بنده قلابی باشه!
    ولی یکی از بچه ها که همین مشکل را داشت گفتش شاید یکی از پایه ها سوخته و به جای اینکه اون پایه از مدار خارج بشه اتصال کوتاه شده و دارد جریان می کشد!
    ولی خب من هنوز مشکل را نفهمیدم!
    جالب تر از همه اینکه میکرو پروگرم می شود!

Junior Member
    اینکه برد رو شما نزدی دلیل بر اینکه امکان اتصال کوتاه نباشه نیست ولی خوب کلا احتمال اتصال کوتاه توی خود برد کم هست
    اینکه بخشی از میکرو به دلایل مختلف از آسیب ببینه هم چیز بعیدی نیست من قبلا برام پیش اومده در میکروهای AVR یا PIC و DSPIC میکرو پروگرام بشه بیشتر قسمت هاش هم کار کنه اما یک ماژولش یا پورتش درست نکنه، همین حالا هم یک برد آردیونو پرو مینی دارم که پروگرام میشه برنامه blink رو هم اجرا میکنه اما بخش ADC آسیب دیده و هیچ جوره کار نمیکنه! البته حق داره چون به چشم دود کردنش رو دیدم