نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By siib

موضوع: نحوه انتخاب منبع تغذیه دوگانه برای برد

Junior Member

نحوه انتخاب منبع تغذیه دوگانه برای برد

سلام دوستان من یک برد آردوینو دارم که کلا ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلی آمپر جریان میکشه البته من برد رو به منبع تغذیه dc وصل کردم با ولتاژ ۹ ولت عدد ۰.۱۱ رو قسمت آمپر نشان داد.
    من این برد رو میخوام در مکانی دور و نبود برق راه اندازی کنم. و این مدار به صورت همیشگی کار کنه چون سنسور هست
    برد هم آردوینو نانو هست
    برای استفاده در روز من چه سلول خورشیدی لازم دارم؟
    برای استفاده در نبود نور خورشید چی کار کنم؟
    لطفا با محاسبه بفرمایید تا برای مدارهای بعدی هم بتونم استفاده کنم ممنون

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط rers33 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک برد آردوینو دارم که کلا ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلی آمپر جریان میکشه البته من برد رو به منبع تغذیه dc وصل کردم با ولتاژ ۹ ولت عدد ۰.۱۱ رو قسمت آمپر نشان داد.
    من این برد رو میخوام در مکانی دور و نبود برق راه اندازی کنم. و این مدار به صورت همیشگی کار کنه چون سنسور هست
    برد هم آردوینو نانو هست
    کسی نیست ج من و بده؟؟؟؟؟؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط rers33 نمایش پست ها
    برد هم آردوینو نانو هست
    علیک سلام
    خب فکر میکنم باید ببینی چقدر انرژی نیاز داری و چقذر باید تولید کنی ، این مدلی که میگی توان مصرفی برد 9*0.11=.99 تقریبا یه وات هست (البته اگه کار دیگه ای نکنه مثلا پیامک نده)
    از طرفی باید در طول روز هم انرژی تولید و ذخیره شه برا شب
    بسته به شرایط آب و هوایی و شدت نور و زاویه سلول با پرتو خورشید توانش متغیره و بسته به عرض جغرافیایی که هستی نسبت طول شب به طول روز در طول سال عوض میشه
    یهو هم ممکنه چند روز ابری بشه
    همینجوری دیمی 10 وات بذار توان پنل خورشیدیت رو ، یه باتری میخوای با یه مدار که شارژ شدن و دشارژ شدن باتری رو مدیریت کنه (وقتی اختلاف پتانسیل دو سر خروجی سلولای خورشیدی مقدار مناسبی داره به باتری وصلش کنه و وقتی مقدارش کمه از باتری جداش کنه و باتری رو یه مدار وصل کنه)
    دوتا رگولاتور هم برا باتری و مدارت بذار یه وقت مدارت آسیب نبینه
    باتریت رو هم رو حساب ظرفیت و اختلاف پتانسیلش انتخاب کن مثلا تو 110 میلی آمپر مداوم میخوای برای 14 ساعت(طول شب) ظرفیت باتریت میشه حدود 1500 1600 میلی آمپر ساعت حالا ببین این باتری با این ظرفیت ( یا ظرفیت بیشتر مثلا دو سه برابر) چنتا رو سری کنی تا به اختلاف پتانسیل مورد نیازت برسی (9 ولت)
    فعلا در همین حد توانم بود :»)
    عمرا اگه تا حالا دست به سلول خورشیدی زده باشم ))
    ویرایش توسط siib : 03-22-2017 در ساعت 05:35 PM
    لایک کردن