صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37
Like Tree12 لایک

موضوع: ماژول GPRS / GSM / GPS چهار باند A7 دارای ارتباط سریال - پشتیبانی از AT Command

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvdin نمایش پست ها
    سلام دوباره ی سوال برای استفاده از at command کدوم پایه ها رو باید به usb to ttl وصل کرد و دوم این که آخر فهمیدم مشکل چی بود باید سرویسهای remote deasktop connection رو کلا خاموش کنیم اما مشکل نفرستادن at command هنوز به قوت خودش باقی هست
    تشکر از شما
    سلام
    شما باید

usb <--------> gsm
    rxd <--> uart_txd
    txd <--> uart_rxd

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvdin نمایش پست ها
    سلام دوباره ی سوال برای استفاده از at command کدوم پایه ها رو باید به usb to ttl وصل کرد و دوم این که آخر فهمیدم مشکل چی بود باید سرویسهای remote deasktop connection رو کلا خاموش کنیم اما مشکل نفرستادن at command هنوز به قوت خودش باقی هست
    تشکر از شما
    دوست
    عزیز تونستید کامند بدید ؟
    علاوه بر رعایت سیم بندی برای ارسال کامند از ترمینال بایز تیک cr رو هم زده باشید حتما

Junior Member
    درود بر شما؛
    من مدتی هست که این ماژول رو خریدم اما متأسفانه به هیچ طریقی نتونستم راه اندازیش کنم،
    هم از طریق پورت Mini Otg_USB و هم از طریق GPIO Pins باتمام صوّر ممکن آزمودمش اما روشن نشد، تمامی پیش نیازهای لازم از جمله تغذیّه مرغوب (Power Supply - ATX) ، هاب یو اس بی پاور دار خوب ، لپ تاپ و همچنین رگلاتورهای پتانسیومتر دار با کنترل ورودی و خروجی و جریان ، دامنه چریان های آزمایشی هم 1.5 ولت تا نهایتاً 5.2 ولت 1.5 تا 3 آمپر جریان کنترل،شده بوده، سیم کارت های مختلف و نیز آنتن های مختلف ، هیچ اکتیویتی ازش تا بحال در تست هام نداشتم،
    بنظرشما کجای راه رو اشتباه رفتم؟

پاسخ:

با سلام
    شما باید کلید پاور که نگه داشتید بعد از اینکه روشن شد بازم کلید رها نکنید بعد از چند ثانیه ماژول کاملا روشن میشود و در پورت سریال پیغامی ارسال میشود .

عرض شود که بارها با زمان های مختلف کلید و نگهداشتم و... هیچ اتفاقی نمی افته، نه ال ای دی روشن میشه و نه از سمت سریال مونیتورینگ کدی یا پیغامی یا نشان و علامتی از روشن شدن برد...
    در embeded Linux تجربه کافی دارم ، این ماژول ها رو با چندین سناریو مختلف میشه راه اندازی و روشن کرد حتی من آلترناتیو سوئیچ رو هم آزمودم اما هیچ فعل و انفعالی ندیدم...
    این ماژول بهمراه کامپوننت های تعبیه شده درون اون خوب مجتمع شده قیمت مناسبی هم داره ازش میشه در صنعت ارتباطات به اشکال مختلف کار کشید، منتهی این ماژول که در اختیار من قرار داره فعال نمیشه و نمیدونم ایراد کار از کجاست... این احتمال هست که معیوب باشه...
    فکر کنم باید یدونه دیگه بگیرم.

Junior Member
    برای اینکه از طریق سریال مانیتور اردوینو بتونید ctrl+z رو بزنید ، وارد Notepade++ بشید بعد کلید alt رو نگه دارید و 026 رو توی صفحه کلید عددی وارد کنید و سپس کلید alt رو رها کنید
    عبارت SUB برای شما نوشته میشه، این عبارت رو کپی کنید و درون سریال مانیتور وارد کنید تا مشکلتون برطرف بشه.

Junior Member
    من اين ماژول رو راه اندازي كردم نكته اول و مهم ماژول حدود ١٥٠ mAدر هنگام روشن شدن gps و ارسال gprs ميكشه كه اگر بهش نرسه سريع خاموش ميشه ،از يك مبدل ولتاژ مرغوب بالك كانورتر ٥ ولت استفاده كنيد ولتاژ زير 4.8 v بياد ماژول ناپايدار و خاموش ميشه بالاي ٥ ولت هم بره باز خاموش ميشه،،حتما به پايه uart RX اون و ميكرو كنترل مربوطه يك مقاومت ١كيلو اهم متصل كنيد تا ميزان نشتي جريان بين ماژول و ميكرو كم بشه اگر ميخوايد از AGPS استفاده كنيد بايد اول سيم كارت اينترنت دار بندازين روش و با دستورات مربوطه در ديتاشيتش gps اونو روشن كنيد بعد ارسال gprs داشته باشيد،،من باهاش يك سيستم رديابي خودرو به همراه سرور دريافت موقعيت و نمايش روي نقشه با كامپيوتر گوشي و تبلت ساختم كه هر كسي تمايل داشت ياد بگيره به وبسايت itpro.ir بياد و در قسمت دوره ها دوره IOT بياد و آموزش رو ياد بگيره
    ویرایش توسط bsiz1757 : 08-01-2017 در ساعت 03:50 PM

Junior Member
    سلام ، دوستان من هر کاری کردم آخر نتونستم به ماژولم دستورات at بفرستم ، ارتباط با ماژول کامل برقرار چون زنگ می خوره ، اطلاعات پیکربندی اولیه رو می فرسته اما دستوری نمیگیره
    واقعا کلافه ام کرده دیگه هیچیزی به ذهنم نمیره
    آخر دستورات هم <CR> یعنی کد 0x0d رو هم می فرستم ، با استفاده از ماژول سریال به یو اس بی و استفاده از serial port monitorدستورات رو ارسال کردم با خود برنامه آردینو هم امتحان کردم اما نشد که نشد ، موقع شروع پایه PWR رو برای چند ثانیه به VCC وصل کردم ، اما نشد ( هر چند طبق گفته های دیتا شیت نیاز نداره و به صورت سخت افزار این کار انجام می شه)
    موقع شروع پایه EN رو برای ریست به GND وصل کردم و بعد به VCC متصلش کردم باز جواب نداد
    یه جایی نوشته بو که موقع شروع باید یه کدی رو بفرستی که توسط اون بتونه باوود رو تنظیم کنه و شناسایی کنه که کد های مختلفی گفته شده بود تو سایتهای خارجی از جمله ATr ، \rAT\r ، باز هم نشد
    حتی باوود 9600 رو چک کردم ، هرچند توی سرعت 115200 اطلاعات از سمت ماژول کامل دریافت میشه
    دوستان اگر می تونند راهنمایی کنند ، ممنون میشم
    این هم ماژولی که تهیه کردم
    ماژول GPRS / GSM چهار باند A6 دارای ارتباط TTL / RS232

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali96 نمایش پست ها
    سلام ، دوستان من هر کاری کردم آخر نتونستم به ماژولم دستورات at بفرستم ، ارتباط با ماژول کامل برقرار چون زنگ می خوره ، اطلاعات پیکربندی اولیه رو می فرسته اما دستوری نمیگیره
    واقعا کلافه ام کرده دیگه هیچیزی به ذهنم نمیره
    آخر دستورات هم <CR> یعنی کد 0x0d رو هم می فرستم ، با استفاده از ماژول سریال به یو اس بی و استفاده از serial port monitorدستورات رو ارسال کردم با خود برنامه آردینو هم امتحان کردم اما نشد که نشد ، موقع شروع پایه PWR رو برای چند ثانیه به VCC وصل کردم ، اما نشد ( هر چند طبق گفته های دیتا شیت نیاز نداره و به صورت سخت افزار این کار انجام می شه)
    موقع شروع پایه EN رو برای ریست به GND وصل کردم و بعد به VCC متصلش کردم باز جواب نداد
    یه جایی نوشته بو که موقع شروع باید یه کدی رو بفرستی که توسط اون بتونه باوود رو تنظیم کنه و شناسایی کنه که کد های مختلفی گفته شده بود تو سایتهای خارجی از جمله ATr ، \rAT\r ، باز هم نشد
    حتی باوود 9600 رو چک کردم ، هرچند توی سرعت 115200 اطلاعات از سمت ماژول کامل دریافت میشه
    دوستان اگر می تونند راهنمایی کنند ، ممنون میشم
    این هم ماژولی که تهیه کردم
    ماژول GPRS / GSM چهار باند A6 دارای ارتباط TTL / RS232
    بالاخره من هم جواب گرفتم
    مشکل در ماژول ارتباط usbبه سریال بود ، چیپست ماژول CH340G بود ، جالب این بود که این ماژول اطلاعات رو دریافت می کرد اما هنگام ارسال داده ماژول gsm اطلاعات رو دریافت نمیکرد ، علت دقیقش رو نمیدونم ، من اومدم با استفاده از برد آرم stm32f103c8 که به Arduino آرم هم مشهوره اطلاعات رو از ماژول usb به سریال گرفتم با سرعت 9600 و به بعد اطلاعات رو به ماژول gsm با سرعت 115200 دادم و دیدم به راحتی جواب داد و تونستم اطلاعات رو رد و بدل کنم
    بنابراین دوستان دیگه حواسشون به این موضوع هم باشه که ماژول ارتباط سریال به usb با وجودی که سالم است و اطلاعات رو رد و بدل می کنه اما ممکنه تو سرعت های بالا با دقت کافی یا به صورت نویز اطلاعات رو منتقل کنه که در این صورت ماژول gsm قادر به دریافت صحیح دستورات نخواهد بود

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234