نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: درخواست راهنمایی برای ساخت یک برد ساده ( روشن کردن Led توسط کامپیوتر)

Junior Member

درخواست راهنمایی برای ساخت یک برد ساده ( روشن کردن Led توسط کامپیوتر)

دوستان سلام
    این اولین پست من در این انجمن هست .
    راستش من از الکترونیک زیاد سر در نمیارم و نرم افزار خوندم . نرم افزاری ساختم و تو یک قسمتش باید بر اساس یکسری شرط اطلاعات از بانک اطلاعاتی واکشی و شرط روش لحاظ بشه و بر اساس او شرط ها پیام ها نشون داده بشه . تو قسمت نرم افزاریش کار تموم شده و الان من باید
    علاوه بر نشون دادن پیام به کاربر بتونم یک Led رو توسط کامپیوتر و بر اساس اون شرط روشن یا خاموش کنم . منظورم این هست که Led بر روی برد روشن بشه نه اینکه من پایه های Led رو به پین های سریال یا کام متصل کنم ) یه چیز شسته رفته تقریبا .
    البته این Led برای تست هست و برد نهایی باید به صورت رله 12 و یا 24 عمل کنه و کاری رو انجام بده .
    فقط ارتباط این برد با سیستم باید USB باشه که فک کنم بشه از مبدل های سریال یا کام به USB استفاده کرد .
    از دوستان کسی میتونه منو به صورت قدم به قدم راهنمایی کنه که برای شروع و روشن کردن همون Led به چه قطعاتی نیاز دارم و چه چیزهایی تهیه کنم ؟ اصلا میشه با آردوینو این کار رو انجام داد ؟
    ضمنا نرم افزار با VB6 نوشته شده .
    پیشاپیش از راهنمایی و توجه شما به این پست متشکرم
    نمیدونم این پست رو در جای مربوط به خودش مطرح کردم یا نه . مدیر محترم انجمن اگر این پست به این تاپیک مربوط نمیشه لطفا منتقلش کنید .
    بازم متشکرم
    Come as you are,as you were,as i want you to be

مدیر اصلی
    با سلام
    دوست عزیز برای انجام این پروژه من برد آردوینو uno رو بهتون پیشنهاد می کنم، با توجه به نیاز اولیه شما این برد تمام چیزی هست که شما نیاز به بهش دارید. اینم برنامه ای که باید روی برد آپلود کنید:
    کد:
        /*
        Simple LED sketch
        */
        int led = 13; // Pin 13
        void setup()
        {
           pinMode(led, OUTPUT); // Set pin 13 as digital out
           // Start up serial connection
           Serial.begin(9600); // baud rate
           Serial.flush();
        }
        void loop()
        {
           String input = "";
           // Read any serial input
           while (Serial.available() > 0)
           {
               input += (char) Serial.read(); // Read in one char at a time
               delay(5); // Delay for 5 ms so the next char has time to be received
           }
           if (input == "on")
           {
               digitalWrite(led, HIGH); // on
           }
           else if (input == "off")
           {
               digitalWrite(led, LOW); // off
           }
        }

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید:
    Controlling a LED Using Arduino Serial Port | Chris Brand

Junior Member
    جناب spark سلام
    از بابت جواب سریع شما متشکرم. اگر درست متوجه شده باشم این برد پورت USB رو به صورت مجازی روی سیستم شبیه سازی میکنه ولی پورت اصلی همون سریال هست و اطلاعات توسط پورت سریال ارسال میشه, درسته ؟ شما فرض کنید من برد رو تهیه کردم . با استفاده از کامپوننت mscomm ویژوال بیسیک اطلاعات رو ارسال میکنم به برد و Led برد روشن میشه.
    چندتا سوال دیگه هم دارم . برای مرحله بعد که باید خروجی به رله ارسال بشه من باید ماژول رله 5 ولت یک کاناله رو هم تهیه کنم .آیا این ماژول به برد Uno متصل میشه ؟ میتونم به این برد امکان پخش بازر و روشن شدن Led روی خود برد رو بدم ؟
    شما تجربه ای در زمینه اتصال برد به نرم افزار داشتید؟(مخصوصا ارتباط با ویژوال بیسیک)؟ مثالی یا کدی در این باره دارید ؟
    بازم متشکرم از توجهتون
    Come as you are,as you were,as i want you to be

مدیر اصلی
    سلام
    این برد پورت USB رو به صورت مجازی روی سیستم شبیه سازی میکنه ولی پورت اصلی همون سریال هست؟
    بله
    چندتا سوال دیگه هم دارم . برای مرحله بعد که باید خروجی به رله ارسال بشه من باید ماژول رله 5 ولت یک کاناله رو هم تهیه کنم .آیا این ماژول به برد Uno متصل میشه ؟میتونم به این برد امکان پخش بازر و روشن شدن Led روی خود برد رو بدم ؟
    بله

شما تجربه ای در زمینه اتصال برد به نرم افزار داشتید؟(مخصوصا ارتباط با ویژوال بیسیک)؟ مثالی یا کدی در این باره دارید ؟
    با کمی جستجو توی اینترنت می تونید پیدا کنید