صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12
Like Tree1 لایک

موضوع: شمارنده تعداد نوسانات فنر

Member
    میشه با اتصال یه آهنربا کوچک به یک نقطه آهنربا و یه سنسور هال فرکانس یا تعداد دوری که در 1 ثانیه زده را به دست آورد. تا اینجایی که من با یه سنسور هال کار کردم اینطوریه که با اتصال آن به 5 ولت خروجی اش ولتاژ در حد 7.9 ولت می ده ولی با گذر از کنار یه آهنربا ولتاژ نزدیک صفر می رسه پس یعنی می شه هم خروجی دیجیتال بگیریم هم خروجی آنالوگ (که مثلا در حالت دیجیتال هر وقت خروجی LOW داد یه عدد به دور اضافه شود که اگر این را در هر ثانیه اندازه بگیریم درواقع فرکانس را بدست آوردیم و با ضرب در 60 ثانیه می توان RPM را حساب کرد این لینک خیلی می تونه کمک کنه به شما :Arduino Playground - ReadingRPM) و در حالت آنالوگ ( برای سنسورهایی مثل A1302 هر 1.3 میلی ولتاژ شدت میدان 1 گوس که معادل 10000 تسلا باشه رو اندازه می گیره یعنی با این ضریب تبدیل شدت میدان را می توان حساب کرد mV/G که با محاسبه آن می توان پارامترهای دیگر را بر حسب میدان یافت).
    لایک کردن

Member
    اینکار براحتی انجام پذیره و برای سنسور ، همون سنسورهای نوری مث فتودیود (تو ناحیه فروسرخ که با نور محیط اشتباه پیش نیاد) از همه سریعترن. فتودیود با اختلاف زیادی از سنسورهای دیگه سریعتره.

فقط کافیه فتو دیود رو بین یه 5 ولت و یکی از پین های اینتراپت بذارید. و یه led فرو سرخ هم در نقطه مناسبی جلوش وصل کنید. اینطوری وقتی آونگ یا وزنه از جلوش میگذره، فتودیود برای لحظه ای قطع میشه و اینتراپت فعال میشه. (توجه کنید که نوع اینتراپت باید فعال سازی با لبه ی پایین رونده باشه. لبه ی بالا رونده هم مشکلی نداره ولی ممکنه اول کار یه اینتراپت اضافی شمرده بشه)
    بعد زمان رو اندازه بگیرید.
    تعداد اینتراپت ها رو بشمارید
    همین

بقیه ش محاسبه های ساده هست.

کل چیزایی که لازم دارید :

حسگر(فتودیود) فرو سرخ
    led فرو سرخ

هر مدل آردویینو (من پیشنهاد میکنم آردویینو نانو بگیریدچون قیمت خیلی مناسبی هم داره و براحتی روی برد بورد هم سوار میشه) با قیمت کمتر از 15 تومن تو فروشگاه
    یه نمایشگر ال سی دی که تو فروشگاه هست با قیمت کمتر از 6 تومن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع