صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
Like Tree1 لایک

موضوع: سوال و جواب در مورد کیت های پرنده

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط romeo82ir نمایش پست ها
    فکر کنم مشکل از esc باشه! البته 100% اطمینان ندارم، آخه جای esc عوض کردم، دیدم که اون مشکلو داره؟ به نظرتون چیکار باید کنم، یا باید یه esc دیگه بگیرم؟
    با لاندا الکترونیک تماس بگیر بزرگترین سایت فروش قطعات الکترونیک و رباتیک ببین مدار تنظیم شو دارن؟ اونا کلن اطلاعات خوبی تو زمینه موتور و درایور دارن! با اونا هم یه مشورتی بکن! شاید بتونی ببری اونجا و با برد کالیبراسیون، اونو کالیبره کنی و نخریش! حالا با هاشون یه صحبتی بکن!

این بردها سه مدار درایو رو تو سه حالت سریع، متوسط و کند کالیبره می کنن که باید این تنظیمت برای چهار تا مدار درایوت یکسان باشه دیگه!

Member
    سلام، من خودم با کالیبره دوباره و غیر فعال کردن یکسری کد تونستم، تا حدودی درستش کنم، ایندفعه از زمین بلند میشه ولی پایدار نیست و همش به یک سمت کشیده میشه، یعنی صاف از روی زمین بلند نمیشه! قبلا که اصلا بلند نمیشد و از همون ابتدا و بلند نشده به سمت چپ کج میشد. نمیدونم مشکل از کجاست؟ تو اینترنت سرچ کردم، بعضی میگفتن باید رادیو تنظیم بشه؟ در ضمن مشکل دیگه ی من که همون arm کردن بصورت استاندار هست سر جاشه! یعنی من برای arm کردن از یکی از کانالهای رادیو استفاده میکنم. در صورتی که برای arm کردن باید اهرم های رادیو در حالات خاص استفاده کنم!

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط romeo82ir نمایش پست ها
    سلام، من خودم با کالیبره دوباره و غیر فعال کردن یکسری کد تونستم، تا حدودی درستش کنم، ایندفعه از زمین بلند میشه ولی پایدار نیست و همش به یک سمت کشیده میشه، یعنی صاف از روی زمین بلند نمیشه! قبلا که اصلا بلند نمیشد و از همون ابتدا و بلند نشده به سمت چپ کج میشد. نمیدونم مشکل از کجاست؟ تو اینترنت سرچ کردم، بعضی میگفتن باید رادیو تنظیم بشه؟ در ضمن مشکل دیگه ی من که همون arm کردن بصورت استاندار هست سر جاشه! یعنی من برای arm کردن از یکی از کانالهای رادیو استفاده میکنم. در صورتی که برای arm کردن باید اهرم های رادیو در حالات خاص استفاده کنم!
    خوب تو این مرحله با تنظیم رادیوت می تونی درستش کنی کامل دیگه!

Junior Member
    سلام
    من میخوام یه کواد درست کنم ولی دو سه تا چیز شو بلد نیستم
    1. محاسباتی که باید انجام بشه ( مثن چه موتری با چه ملخی چقد تراست تولید میکنه )
    2. روش اتصال و راه انداختن فلایت کنترل و رادیو کنترل و.......
    البته اینو بگم که تصمیم گرفتم از کیت x525 استفاده کنم که دیگه نیازی به محاسبات نباشه حالا اگه میشم ه من یه باطری پیشنهاد کنید که مدت زمان پرواز زیاد باشه
    3. اگه فلایت کنترلر آردوینو استفاده کنم واس تنظیم کردنش باید کد نویسی کننم ؟!!

Member
    سلام دوست عزیز، برای باطری باید به موتورهاتون نگاه کنید که چند سل باید باشه، البته اگه از کیت X525 میخوای استفاده کنی میتونی از باطری های دو سل و یا سه سل استفاده کنی، من خودم الان دارم از باطری 3سل 2200 آمپر ساعت، 55C استفاده میکنم البته برای پرواز زیاد نیاز به باطری با آمپر ساعت بالاتر داری که باعث میشه وزن کل پرنده بره بالا! برای فلایت کنترلر هم میتونی MWC2560 و یا APM2.6 استفاده کنی، البته اگه میخوای واقعا یاد بگیری و درگیر بشی پیشنهاد میکنم که MWC2560 استفاده کنی با فرمور Multiwii. کدهاشو هم میتونی از اینترنت دانلود کنی و یکمی نیاز داره که یکسری دادهاشون عوض کنی ولی نیازی به برنامه نویسی نداره! در مورد MWC2560 من خیلی درگیرش شدم، و تا حدودی میتونم کمکت کنم. البته بگم که خودمم نیاز به کمک دارم. انشاالله که موفق میشی

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط yosoufe نمایش پست ها
    خوب تو این مرحله با تنظیم رادیوت می تونی درستش کنی کامل دیگه!
    سلام، چطور باید تنظیم کنم، یعنی چه مواردیو باید تنظیم کنم! در ضمن در مورد arm کردنش بصورت استاندارد و نه استفاده از یک کانال رادیو کنترل چیکار باید کنم؟

Junior Member
    شما با اون باتری که گفتین چقدر پرواز کرده ؟؟

من میخوام حداقل یه بیست دقیقه ای پرواز کنه

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.h5250 نمایش پست ها
    شما با اون باتری که گفتین چقدر پرواز کرده ؟؟

من میخوام حداقل یه بیست دقیقه ای پرواز کنه
    سلام، فکر نکنم با این کیت و بهترین باطریهای موجود تو بازار بشه بالای 15 دقیقه پرواز گرفت! البته دوستان دیگه استاد هستن، و تجربه شون بیشتره، ولی من طبق جستجو و سرچ هایی که کردم، بصورت عادی بین 5 الی 10 پرواز میدن. و اگه از لحاظ وزنی بتونید کمترش کنید، یعنی از بدنه کربنی استفاده کنید و از این طور چیزا، شاید بشه یه مقداری به مدت پرواز اضافه کرد. ولی دوستان دیگه که تجربه ی اونا بیشتر اگه جواب بدن جوابشون قابل استنادتر هست.

Junior Member
    مرسی
    خوب مثلا اگر من یه باتری 5000mah بگیرم میتونم 15 دقیقه پرواز کنم ؟!
    واسه فلایت کنترلر آردوینو باید کد بنویسم یا ویژواله مثل نازا ؟!
    بعدش چطوری رادیو کنترل رو با فلایت کنترلر سینک کنم ؟!

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.h5250 نمایش پست ها
    مرسی
    خوب مثلا اگر من یه باتری 5000mah بگیرم میتونم 15 دقیقه پرواز کنم ؟!
    واسه فلایت کنترلر آردوینو باید کد بنویسم یا ویژواله مثل نازا ؟!
    بعدش چطوری رادیو کنترل رو با فلایت کنترلر سینک کنم ؟!
    سلام، اینکه بتونید با 5000mah در حدود 15مین پرواز کنید دوستانه دیگه باید نظر بدن، من دقیقا نمیدونم، درسته آمپر ساعتش بالا رفته ولی وزنش هم بالا رفته! در مورد فلایت کنترل های آردوینو چون کد باز (Open Source) هست. خودتون میتونید کدشو از سایت های مختلف دانلود کنید و با Arduino IDE داخل چیپ پروگرم کنید! البته اگه از APM میخوایید استفاده کنید میتونید از نرم افزارهای Mission Planner یا APMPlanner2 برای پروگرم کردن و تنظیم و فعال غیر فعال کردن گزینه های استفاده کنید. و اگه تلمتری هم داشته باشید با همین دوتا نرم افزاری که گفتم میتونید در حین پرواز داده های فلایت کنترلو بررسی کنید و یا بهش ماموریت انجام کار بدید.
    در ضمن توی فروشگاه دوتا فلایت کنترل وجود داره، یکی APM2.6 که با یدونه GPS و قطبنمای دیجیتالی و ژیروسکوب و بارومتری (IMU) که روی خود برد سوار هست با قیمت 485،000 هزار به فروش گذاشته شده. (اونی که گرونتره بخاطر GPS هست که دقت و گیرندگی خیلی بالایی داره)
    و دومی برد MWC مگا 2560 ویژه ربات های پرنده و زمینی هست که فقط خود برد هست و دیگه قطب نما و سنسورهای دیگه رو نداره، که اگه بخواییم اونارو هم تهیه کنیم مبلغ 126،000+78،000+54،000=258،000 میشه.
    من پیشنهادم اینکه برای شروع کار و درگیر شدن از دومی تهیه کنید، درسته که شما کدنویسی انجام نمیدید، ولی واقعا درگیر کدها میشید، و برای اینکه بتونید وسیله رو درست پروگرم کنید نیاز دارید که قسمت هایی رو فعال یا غیر فعال کنید. برای سینک کردن فقط کافیه که رسیور رادیو کنترلو به پین های درست بردتون وصل کنید، که اگه APM تهیه کنید تا دلتون بخواد راهنمای کار و کلی چیز براش هست. البته برای اون یکی برد هم مطلب هست ولی چون بردهای شبیه و متفرقه زیاد هستن باید چندین برد و راهنمای چندین بردو بخونید و اون مطالبی که به برد شما میخوره را برداشت کنید. من خودم هم دارم از همین MWC2560 استفاده میکنم، اولین چیزی که اذیتم کرد تعریف IMU مدل GY-87 بود که خوشبختانه با ابتکار خودم و جابجایی چندتا کد تونستم مشکل شناسایی این ماژولو حل کنم. مشکل بعدی در مورد پین های این فلایت کنترل بود که اونم با استفاده از اهم متر و نقشه پین های چیپ 2560 حل کردم. خب سورس کد هم که موجود بود توی سورس کد گفته بود که فلان پین باید به چی وصل بشه. من الان دارم فرموور 2.3 MultiWii استفاده میکنم. البته هنوز باهاش مشکل دارم، همه چیز درسته شده، فقط مونده که رادیو کنترلو تنظیم کنم. پرنده بلند میشه ولی پایدار نیست و همش به یک طرفی کشیده میشه! خودم هم الان منتظرم تا دوستان دیگه در مورد کالیبره کردن رادیو کنترل کمکم کنن.
    لایک کردن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین