صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
Like Tree7 لایک

موضوع: 2560 Mega و GY-87 به جای ArduPilot

Junior Member

2560 Mega و GY-87 به جای ArduPilot

با سلام.
    بنده با بردها و ماژول های زیر میخواهم یک اتوپایلوت (Ardupilot mega) بسازم :
    1- Arduino Mega 2560
    2- ماژول IMU _ GY-87
    3- GPS UBOX-NEO-6M-V2
    خب بنده نرم افزار های زیر رو هم نصب کردم :
    1- ArduPilot-Arduino-1.0.3-gcc-4.8.2-windows نرم آفزار آردو
    2- Git-1.9.4-preview20140815 (نرم افزار GIT )
    3- MHV_AVR_Tools_20131101
    4- و در نهایت هم جی سی اس : MissionPlanner
    این هم آموزش برا کل مساله : http://firmware.diydrones.com/Tools/...%20Arduino.pdf

اما از طریق ArduPilot-Arduino-1.0.3-gcc-4.8.2-windows کدها و فریمور آردوپیلوت رو روی آردوینو مگا 2560 ریخته نمیشه
    اما مستقیم از طریق Mission Planner فریمور و فایل Hex مربوط به Ardu Plane رو با موفقیت روی برد ریخته میشه. ولی متاسفانه ولی به دلایلی که در پایین خواهد آمد کار نمیکنه...

1- مقداری اختلاف سخت افزاری : مثلا روی آردوپایلوت یک حافظه اضافی برای ذخیره لاگ ها ...و همچنین یک آی سی کنترلر اضافه وجود دارد.
    2 - باید کدهای برنامه برای سخت افزارهای من تغییر کند

بنده چند مدل اتوپایلوت عالی آماده با برند های مختلف از جمله آردوپایلوت مگا و غیره دارم. ولی برای راه اندازی با آردوینو مگا 2560 اهداف خاصی دارم.

حالا اگر از دوستان کسی اطلاعاتی در این موارد داره حتما به ما کمک کنه :
    1- اون حافظه 4 مگا بایتی روی آردوپایلوت رو چجوری میشه به آردونیو مگا اضافه کرد برای زخیره لاگ ها ( و یا به طور کلی به جاش یک حافظه بیرونی به آردوینو مگا اضافه کنیم برا لاگ ها و غیره)
    2- اون کنترلر اضافی ( 16U2) که یکی از دوستان فرمودند روی برد آردوپایلوت مگا 2.6 هست ، چه کاری انجام میده و چجوری میشه اون و یا جانشینی برای اون رو به آردوینو مگا اضافه کرد...البته تا جایی که من میدونم یکی از وظایف این آی سی کنترلر 16U2 اضافه ،(شاید هم 16U4 بود ) کار تامین ارتباط USB برای آی سی مگا 2560 روی برد آردو و کلا تبدیل usb به سریال هستش ...که البته روی برد آردونیو مگا هم یک آی سی برای ارتباط یو اس بی داره ... اما چه محاسبات دیگری این کنترلر اضافه انجام میدهد؟
    3- از دوستان چه کسی میتونه در تغییر کدها کمک کنه؟
    با تشکر
    میثم نجف پور
    ویرایش توسط meysam60 : 09-27-2014 در ساعت 12:06 AM

مدیر گروه

Junior Member
    با اون سخت افزار نمی تونید مستقیما کد آردوپایلوت رو روش اجرا کنید. باید کد رو تغییر بدید. مثلا سخت افزار شما حافظه فلش خارجی ای که پارامترها روش ذخیره میشن رو نداره، برای همین موقع اتصال به نرم افزار mission planner اختلال ایجاد میشه.
    کلا باید ببینید سخت افزار شما چه تفاوتهایی با apm2.6 داره و طبق همون یه بخشهایی از کد رو حذف کنید یا تغییر بدید.

اگه صرفا دنبال یه فلایت کنترل برای مولتی روتورها با این سخت افزارید، می تونید به جای آردوپایلوت از کد multiwii استفاده کنید.

Junior Member
    1- چجوری میشه فلش خارجی رو به آردوینو مگا 2560 اضافه کرد؟
    برای ذخیره پارامترها -که مثل آردو پایلوت 2.6 بشه؟
    2- سنسورهای اسستفاده شده روی برد آردوپایلوت مگا چی هتند؟ کدام سنسسور توی سایت همون سنسورها رو روی خودش داره ؟ که من همون سنسورها رو از سایت بخرم و به آردوینو مگا متصل کنم - که با همون کدهای فابریک آردوپایلوت کار کنه...البته میدونم بازهم باید کمی کدها تغییر کنن.
    3- کسی از کاربران عزیز میتونه کدهای آردو پایلوت رو برای ریختن روی آردوینو مگا 2560 و ماژول gy-86 و یا gy-87 تغییر بده و اینجا بزاره یا به ایمیل من بفرسته؟ کارم گیره(هزینه هم داشته باشه به روی چشم پرداخت میکنم)
    من طبق همون آموزش دوستمون که در اول پست لینک دادن هم عمل کردم..اما هنوز نشده...

Senior Member
    اتصال فلش با شیلد انجام میشه . کد نویسی اردوینو هم از همه چیز راحت تره .

Junior Member
    ممنون.
    1- آیا من یه فلش مموری رو به صورت خارجی به آردوینو مگا 2560 وصل کنم حله ؟ یعنی کار اون دیتا فلش 4 مگا بایتی که روی برد آردپایلوت مگا 2.6 نصب شده رو انجام میده؟

2- سنسورهای استفاده شده روی برد آردوپایلوت مگا چی هستند؟ کدام مازول IMU توی این سایت دقیقا همون سنسورهای روی Ardupilot mega 2.6 را روی خودش دارد ؟ که من همون سنسورها و ماژول رو از سایت بخرم و به آردوینو مگا متصل کنم - که با همون کدهای فابریک آردوپایلوت کار کنه...البته میدونم بازهم باید کمی کدها تغییر کنن.

3- کسی از کاربران عزیز میتونه کدهای آردو پایلوت رو برای ریختن روی آردوینو مگا 2560 و ماژول gy-86 و یا gy-87 تغییر بده و اینجا بزاره یا به ایمیل من بفرسته؟ کارم گیره(هزینه هم داشته باشه به روی چشم پرداخت میکنم)
    من طبق همون آموزش دوستمون که در اول پست لینک دادن هم عمل کردم..اما هنوز نشده...

Senior Member
    1- نمیدونم حافظه 4 مگ توی اردوپایلت هست به چه منظوری هست ، ولی نمیشه (یه حداقل من اینطور میدونم) با اتصال فلش یا مموری بشه اسکچ ریخت توی حافظه و اجرا کرد . اگر به منظور اجرای اسکچ نیست چرا جای sd card نمی خرید ، ارزون تر هست .

2- نمی دونم .

3- تجربه کار با اردوپایلت ندارم .

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    1- نمیدونم حافظه 4 مگ توی اردوپایلت هست به چه منظوری هست ، ولی نمیشه (یه حداقل من اینطور میدونم) با اتصال فلش یا مموری بشه اسکچ ریخت توی حافظه و اجرا کرد . اگر به منظور اجرای اسکچ نیست چرا جای sd card نمی خرید ، ارزون تر هست .

2- نمی دونم .

3- تجربه کار با اردوپایلت ندارم .
    معذرت میخوام. منظور من از فلش همون SD یا میکرو SD بود ... فکرم مشغول بود.
    ظمنا حافظه 4 مگ روی برد آردو پایلوت مگا 2.6 به منظور ذخیره لاگ ها و پارامترهای اتوپایلوت میباشد.. که متاسفانه روی آردوینو مگا وجود ندارد. وگرنه قاعدتا با یک عدد آردوینو مگا 2560 و یک عدد ماژول GY-87 imu و یک عدد gps باید بشه کد آردوپایلوت رو اجرا کرد.و هدف من همین هست .از دوستان کسی هست که سوالات من رو جواب بده؟

Member
    سلام تنظیمات رو به درستی انجام دادید؟ لطفا مراحلی رو که طی کردید برای ما هم بنویسید و در آخر جوابی رو که گرفتید(اروری چیزی...)

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط bunnysa نمایش پست ها
    سلام تنظیمات رو به درستی انجام دادید؟ لطفا مراحلی رو که طی کردید برای ما هم بنویسید و در آخر جوابی رو که گرفتید(اروری چیزی...)
    من اینجا یه آموزش کامل برای ساخت اتوپایلوت با آردوینو مگا میزارم:
    که خودم مراحل رو کاملا درست طبق این آموزش انجام دادم...اما از طریق نرم افزار آردوینو نمیتونم کدها رو روی آردوینو مگا آپلود کنم
    لینک آموزش
    firmware.diydrones.com/Tools/Arduino/How%20to%20Build%20Ardupilot%20with%20Arduino.pdf
    توضیحات فارسی آموزش( البته یه رییزه کاریهایی هم داره که خود آموزش رو بخونید بهتره )
    1-مرحله اول دانلود برنامه git بود که انجام و نصب شد
    2-مرحله دوم دانلود و نصب کدها و کتابخونه ها و ریختنشون توی یه فولدر بود که از توی این لینک میتونید دانلود کنید
    https://github.com/diydrones/ardupilot
    3-مرحله سوم نصب برنامه MHV_AVR_Tools که لینک ورژن توی آموزش قدیمی و کار نمیکنه و باید از توی این لینک برنامه رو میبینید
    http://firmware.diydrones.com/Tools/...s_20131101.exe
    4-مرحله چهارم نصب برنامه اصلی آردوینو هست که در این ورژن یه منوی ardupilot هم به برنامه اضافه شده که باز لینک ورژن اموزشقدیمی و کار نمیکنه و توی این لینک دانلود و نصب میکنید
    http://firmware.diydrones.com/Tools/....2-windows.zip
    5-در مرحله پنجم فایل اسکچ برنامه آردوینو رو همون فولدر (که توی مرحله دوم گفتم ) قرار میدهید که کدهای آردوپایلوت از توی فولدر خونده میشوند( که توی آموزش مراحلش هست)
    6-و در مرحله ششم هم آپلود کدها رو آردوینو هست. که من در این مرحله به مشکل برخوردم و آپلود درست انجام نمیشود.
    البته من هیچ تغییری توی کدها ندادم ... که باید توی کدها برای ماژول GY-87 تغییر بدهم قاعدتا ... که توی این مورد مشکل دارم .چون تازه دارم کدنویسی یاد میگیرم.
    البته یکی از دوستان فرمودندکه با اون سخت افزار نمی تونید مستقیما کد آردوپایلوت رو روش اجرا کنید. باید کد رو تغییر بدید. مثلا سخت افزار شما حافظه فلش خارجی ای که پارامترها روش ذخیره میشن رو نداره، برای همین موقع اتصال به نرم افزار mission planner اختلال ایجاد میشه.کلا باید ببینید سخت افزار شما چه تفاوتهایی با apm2.6 داره و طبق همون یه بخشهایی از کد رو حذف کنید یا تغییر بدید./
    من در صدد هستم که با اتصال یک حافظه خارجی مثل SD یا Micro SD مشکل رو حل کنم. دوستان کسی وارده و یا در کدنویسی میتونه کمک کنه..جبران میکنیم.
    بنده در رشته های شبکه - voip - server- ارتباطات رادیویی و وایرلس - بیسیم - ساخت و طراحی آنتن - دکل های مخابراتی - هواپیمای مدل و UAV - واردات کالا به ایران -تجربه و اطلاعات دارم .کمکی از دسستم برا کسی بربیاد دریغ نخواهم کرد
    میثم نجف پور - ایمل من هست :
    m e y s a m . v o i p (at) yah o o
    ویرایش توسط meysam60 : 09-24-2014 در ساعت 08:39 PM

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع