نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: یافتن دو نقطه روبروی هم پشت دیوار

Member

یافتن دو نقطه روبروی هم پشت دیوار

سلام من دنبال یه ماژول سنجش میدان آهنربا هستم که خیلی حساس باشه . 50 عدد آهنربای فوق نوع nd گرد قطر 1 سانت و ضخامت 2 میل پشت سر هم وصل کردم که توانشون جمع بشه حالا این آهنربا رو در فاصله 20 سانتی از گوشی موبایل ( نرم افزار جعبه ابزار قسمت فلز یاب )میگیرم با سنسور گوشی میتونم حسش کنم ولی فاصله که زیاد میشه سنسور گوشی جواب نمیده چون هیچی که نزدیک گوشی نباشه 30 میکرو تسلا میدان نشون میده فکر کنم مال قطعات خود گوشی باشه . خب حالا شما چه ماژولی رو معرفی میکنید که همچین میدان قوی رو از فاصه 60 سانتی حس کنه؟؟
    کار برد این چیزی که میخوام درست کنم در نهایت این خواهد بود که دو نقطه مقابل هم رو در پشت دیوار پیدا میکنه(یکی فرستنده که آهنرباست . یکی گیرنده که سنسوره) ... آیا ایده بهتری دارید برای چیزی که میخوام بسازم؟

مدیر گروه
    این دو تا محصول هستن که میدان مغناطیسی رو می فهمن
    ماژول سوئیچ مغناطیسی YwRobot

ماژول رید مگنتیک - ماژول مغناطیس

ولی بحث اینه که شدت میدان شما رو با اون فاصله میتونن تشخیص بدن یا نه !
    باید دیتاشیتش رو بخونی و این که اگه بخوای ماژو ل استفاده کنی ممکنه یه به میکروکنترلر هم نیاز داشته باشی

Member
    راه دیگه ای غیر از آهنربا که گفتم میتونید پیشنهاد کنید؟

Member
    قبلا در مورد آنتن های هورن تحقیق کردم ولی به دلیل اینکه فرکانسشون بالاست نمیتونست از دیوار عبور کنه و یا میرا میشد یا شکسته میشد و خطا میزد

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط am.koshesh@gmail.com نمایش پست ها
    راه دیگه ای غیر از آهنربا که گفتم میتونید پیشنهاد کنید؟

سایت instructables رو یه دور بزنید
    ویرایش توسط magmagmary : 07-25-2016 در ساعت 10:56 AM

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط am.koshesh@gmail.com نمایش پست ها
    قبلا در مورد آنتن های هورن تحقیق کردم ولی به دلیل اینکه فرکانسشون بالاست نمیتونست از دیوار عبور کنه و یا میرا میشد یا شکسته میشد و خطا میزد
    این دیوار چه شکلیه؟
    بالاخره اگه نقطه ای باشه که از هر دو سمت دیوار قابل دسترسی باشه خب (نقطه و چارچوب مرجع داشته باشی) به نظر نمیاد زیاد سخت باشه اما اگه بحوای روشی استفاده کنی که (مثلا) بتونی دو نقطه مقابل رو روی دیواری با ضخامت 30 سانت که ابعادش (طول و ارتفاعش) بینهایت هست پیدا کنی ، فکر میکنم باید دنبال یه چیزی مثل همینی که گفتی باشی
    نقطه ای رو یه طرف دیوار گرم کن اونطرف هر نقطه ای که زودتر و بیشتر گرم شد نزدیک ترین نقطه به این نقطه س
    دقتت هم مهمه که بخوای در چه حد و اندازه باشه
    میدان الکتریکی هم شاید به درد بخوره : یه طرف دیوار یه صفحه بذار و کم کم باردارش کن (مثلا به واندوگراف وصلش کن) اونطرف دیوار هم یه صفحه فلزی رو به زمین وصل کن و تو راهش یه آمپرمتر هم بذار ، اونجایی که آمپر و مجموع بار گذر کرده بیشترین مقدار رو داشت احتمالا نزدیک ترین نقطه س
    یه طرف ضربه بزن اونطرف هرجا شدت صوت ایجاد شده بیشتر بود نزدیک ترین نقطه س
    میدان مغناطیسی زمین هم 25 تا 65 میکروتسلاس شاید گوشی اونو نشون میده

Member
    ایول siib جان حرفای دلمو زدی دقیقآ تمام اینها رو در نظر داشتم ولی دقت خوبی ندارن و هزینه زیادی هم میخواد

خواستم یک ماژول فرستنده وای فای بزارم و سه تا گیرنده .. فرستنده اونطرف دیوار گیرنده ها روی یک صفحه چسبیده و این طرف دیوار . زمانی که هر سه گیرنده با هم دیتا رو تحویل بکیرند اون زاویه مقابل فرستنده است....
    ولی پردازنده ای که فاصله زمانی به این کوچکی رو تشخیص بده پیدا نکردم

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سایت instructables رو یه دور بزنید
    سلام جانم . رفتم چرخیدم سرم گیج رفت محیط سایتش یکم نا آشنا بود حداقل راهنمایی کن باید کدوم قسمت فرومش سوال بزارم یه لینکی بده ... ممنون

Member
    دقت فلز یاب هم خیلی داغونه من میخوام با عبور از دیوار 50 سانتی حداکثر شعاع 5 سانت خطا داشته باشه

Member
    start drilling wall
    نگاه بکن خدا وکیلی چی جواب دادن

کلمات کلیدی این موضوع