نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree2 لایک
  • 1 Post By meysamam
  • 1 Post By meysamam

موضوع: راهنمایی برای انتخاب برد مناسب برای راه اندازی یک DC motor

Junior Member

راهنمایی برای انتخاب برد مناسب برای راه اندازی یک DC motor

با سلام
    من رشتم مکانیکه و خیلی در مورد الکترونیک اطلاعات ندارم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    من برای یه سیستم رباتیک یه موتور دی سی 24 ولت دارای انکودر رو میخوام کنترل کنم که پیک جریان مصرفیش حدود 15 آمپره (برای یه مدت کوتاه حدود 0.5 ثانیه). برنامه ای که قراره به این موتور بدم به این صورته که با زدن یه دکمه طبق برنامه ای که از پیش براش تعریف شده یه تعداد دور خاص رو بچرخه. این موتور قراره وظیفه ای مشابه موتور آسانسور رو ایفا کنه و یه جسم رو با سرعت ثابت بالا یا پایین ببره و اون جسم میتونه وزن های مختلفی داشته باشه (یعنی وزن جسم نباید تأثیری روی سرعت چرخش موتور داشته باشه). همچنین یه ال سی دی ساده هم قراره روی سیستم قرار بگیره که کاربر بتونه از طریق اون سیستم رو کنترل کنه.
    اولا میخوام بدونم که کدوم بورد آردوینو مناسب تره (هر چه ارزون تر باشه بهتره)؟ ثانیا تا اونجا که من میدونم باید از یه شیلد موتور هم استفاده کنم. بنا بر این شما کدوم شیلد رو پیشنهاد میکنید؟
    با تشکر فراوان

مدیر ویژه
    سلام ...
    درایور موتور
    http://shop.aftabrayaneh.com/index.p...D9%88%2030A%20

آردینو

Arduino UNO
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysamam نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون
    این شیلد موتور درایوری که شما معرفی کردید ولتاژ ماکزیممش 16 ولته. برای من که موتورم 24 ولتیه آیا قابل استفاده است؟
    همچنین آیا امکان اتصال ال سی دی رنگی مثل kmr-1.8-spi (یا یه ال سی دی تاچ رنگی) به Arduino UNO وجود داره؟ یا فقط میشه از ال سی دی های ساده ای مثل LCD1602-SHILED استفاده کرد؟
    با تشکر

مدیر ویژه
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliramezani نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون
    این شیلد موتور درایوری که شما معرفی کردید ولتاژ ماکزیممش 16 ولته. برای من که موتورم 24 ولتیه آیا قابل استفاده است؟
    همچنین آیا امکان اتصال ال سی دی رنگی مثل kmr-1.8-spi (یا یه ال سی دی تاچ رنگی) به Arduino UNO وجود داره؟ یا فقط میشه از ال سی دی های ساده ای مثل LCD1602-SHILED استفاده کرد؟
    با تشکر
    سلام از درایور زیر ام میشه استفاده کرد
    ماژول کنترل دور موتور DC دارای خروجی PWM با ولتاژ DC 6-90 V

بله میشه از هر نوع ال سی دی استفاده کرد
    اگر شما پین براتون مهمه که زیاد باشه میتونی ز Arduno mega2560 استفاده کنی
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysamam نمایش پست ها
    سلام از درایور زیر ام میشه استفاده کرد
    ماژول کنترل دور موتور DC دارای خروجی PWM با ولتاژ DC 6-90 V

بله میشه از هر نوع ال سی دی استفاده کرد
    اگر شما پین براتون مهمه که زیاد باشه میتونی ز Arduno mega2560 استفاده کنی
    1- ماژول کنترل دور موتور DC دارای خروجی PWM با ولتاژ DC 6-90 V که شما معرفی کردید پتانسیومتر داره. من میخوام که توسط میکرو و با برنامه ای که از قبل داده شده بهش موتورمو کنترل کنم. آیا این امکان برای این درایور وجود داره؟
    2- در مورد سوال دومم، به عنوان مثال اگه من بخوام از یه موتور دی سی، انکودر، شیلد نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو UNO و Mega2560 و یک شیلد درایور موتور (مشابه اون چیزی که دفعه اول معرفی کردید) استفاده کنم Arduino UNO قابل استفاده است یا از مدلی که شما معرفی کردید (Mega 2560) باید استفاده کرد؟
    3- از اونجایی که تو سیستم مورد نظر من گشتاور اعمالی به موتور متغیره و من میخوام که تحت هر گشتاوری سرعت چرخش موتورم تغییر نکنه، تو این وضعیت آیا در صورت تغییر گشتاور جریان مورد نیاز موتور به صورت خودکار کم و زیاد میشه یا کار دیگه ای باید انجام داد؟
    4- همچنین نمودار {سرعت چرخش موتور نسبت به زمان} رو چجوری باید کد نویسی کرد؟
    با تشکر

مدیر ویژه
    سلام
    جواب 1 = این با وردی فرکانس کار میکنه
    http://shop.aftabrayaneh.com/Motors_...0A_Driver.html
    جواب 2 = از این شیلد میتونی استفاده کنی که رابط سریال دار
    http://shop.aftabrayaneh.com/LCD_Mon...ch_Screen.html
    جواب 3 = اگر بخوای تی فرکانس مختلف گشتاور موتورت کم و زیاد نشه (البته موتور شما توان بالایی داره که خیلی اون کم وزیادی محسوس نیست) باید از موتور ههای پله ای استفاده کنی

مدیر ویژه
    جواب 4 =
    rpm/60
    میشه سرعت بر ثانیه