نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: گردونه(Knob)

 1. #1
  Senior Member
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  محل سکونت
  Iran
  نوشته ها
  138

  Lightbulb مثال های آموزشی از آردینو - گردونه(Knob)

  وضعیت یک سرو موتور RC (سرگرمی) را با آدرینو خود و یک پتانسیومتر کنترل کنید. این مثال باعث می می شود از کتبخانه سرو آدرینو استفاده کنید.
  سخت افزار مورد نیاز
  برد آردینو
  (1) سرو موتور
  (1) پتانسیومتر
  سیم
  مدار
  سرو موتور دارای سه سیم است: تغذیه، زمین و سیگنال. سیم تغذیه معمولا قرمز است و باید به پین 5 ولت روی برد آدرینو متصل شود. سیم زمین معمولا مشکی یا قهوه ای است و باید یک پین زمین روی برد آدرینو متصل شود. پین(سیم) سیگنال معمولا زرد یا نارنجی است و باید به 9 روی برد آردینو متصل شود. پتانسیومتر باید طوری سیم کشی شده باشد که دو پین خارجی متصل به تغذیه(+5V) و زمین،و پین وسط به ورودی آنالوگ 0 روی آردینو متصل باشد.
  knob_bb.jpg
  تصویر از Fritzing .برای مثال های بیشتر ،به صفحه پروژه Fritzng نگاه کنید.
  شماتیک:
  knob_schem.jpg
  کد:
  #include <Servo.h> Servo myservo; //برای کنترل یک سرو servo object ساخت int potpin = 0; // پین آنالوگ استفاده شده برای اتصال به پتانسیومتر int val; // متغیر برای خواندن مقدار از پین آنالوگ void setup() { myservo.attach(9); // servo object اتصال سرو روی پین 9 برای } void loop() { val = analogRead(potpin); // (خواندن مقداز پتانسیومتر (مقداری بین 0 تا 1023 val = map(val, 0, 1023, 0, 179); // (مدرج کردن آن برای استفاده از سرو (مقداری بین 0 تا 180 myservo.write(val); // تنظیم موقعیت سرو براساس مقدار مدرج شده delay(15); // انتظار برای رسیدن سرو با آن نقطه }
  لینک سایت:Arduino - Knob
  ویرایش توسط hesam.time : 04-03-2013 در ساعت 07:42 AM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

SEO by vBSEO