نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: جی کد

Senior Member

جی کد

دوستان سلام من یه سی ان سی ساختم ولی قسمت نرم افزاریش موندم پردازنده ی من اردوینوUNOهستش من با چه نرم افزاری میتونم شکلمو بهدجی کد تبدیل کنم که در عین حال ساده باشه و من بتونم محور X.Y.Zرو تعیین کنم مثلا محورX=8cm.Y=8.و محور Zهم که با یه سروو تقریبا0.5cmمداد رو بالا و پایین میکنه رو بهش بدم اندازه هاشو؟
    نرم افزاری اصلا وجود داره عایا؟

Junior Member
    در مورد چی هست؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasandimer نمایش پست ها
    دوستان سلام من یه سی ان سی ساختم ولی قسمت نرم افزاریش موندم پردازنده ی من اردوینوUNOهستش من با چه نرم افزاری میتونم شکلمو بهدجی کد تبدیل کنم که در عین حال ساده باشه و من بتونم محور X.Y.Zرو تعیین کنم مثلا محورX=8cm.Y=8.و محور Zهم که با یه سروو تقریبا0.5cmمداد رو بالا و پایین میکنه رو بهش بدم اندازه هاشو؟
    نرم افزاری اصلا وجود داره عایا؟
    MeshCam رو یه امتحانی بکن

Junior Member
    برای خروجی گرفتن از یک فایل برداری یا همون ترسیم شده .اول شکل مورد نظر با دقت ترسیم کنید اینکار با نرم افزار کرل دراو انجام بدید .بعد از این فایل یک خروجی با فرمتdxf بگیرید حالا این فایل خروجی باید جی کد بسازید برای اینکار ابتدا فایل وارد آرتکم کنید بعد هر خط طبق دستورات با انتخاب ابزار و میزان پایین رفتن محور z خروجی جی کد بسازید فقط توی این قسمت نوع خروجی جی کد برای ماشین مورد نظر تعیین و خروجی آماده کنید .در قسمت آخر نرم افزار سی ان سی باز و با وارد کردن فایل جی کد و تنظیمات اولیه دستگاه فایل روی کار اجرا کنید (