صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
Like Tree1 لایک

موضوع: کولر ترموالکتریک ، سرد کننده حرارتی - Thermoelectric Cooler 12V

Junior Member

کولر ترموالکتریک ، سرد کننده حرارتی - Thermoelectric Cooler 12V

اثر ترموالکتریکبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: TEC1-12706 (3)-500x500.jpg
مشاهده: 337
حجم: 15.8 کیلو بایت
    لینک سفارش : کولر ترموالکتریک ، سرد کننده حرارتی - Thermoelectric Cooler 12V

تبدیل مستقیم اختلاف دما به ولتاژ الکتریکی و یا برعکس آن است . یک دستگاه ترموالکتریک وسیله ای است در صورت وجود اختلاف دما در دو سرش ،ولتاژی را پدید می آورد و در مقابل در صورت گرفتن ولتاژ در دو سرش اختلاف دما ایجاد می شود . در ابعاد اتمی ، گرادیان دمای اعمال شده سبب می شود تا حامل های بار در ماده از سر گرم به سر سرد حرکت کنند .

این اثر در تولید الکتریسیته و محاسبه دمای اجسام یا تغییر دمایشان کاربرد دارد . چون گرم شدن و سرد شدن ارتباط مستقیمی با قطبش ولتاژ اعمال شده دارد، دستگاه های ترموالکتریک ، کنترل کننده های بسیار موثر دما هستند.

عبارت اثر ترموالکتریک شامل سه اثر شناخته شده مجزا است : اثر زبک ، اثر پلیته و اثر تامسون . بعضی کتاب ها از این اثر با عنوان اثر پلیته-زبک نیز نام برده*اند.

منبع :اثر ترموالکتریک - ویکی*پدیا
    لینک سفارش : کولر ترموالکتریک ، سرد کننده حرارتی - Thermoelectric Cooler 12V

Member
    سلام
    بنده این وسیله رو تهیه کردم و وقتی به منبع تغذیه وصلش میکنم باعث حالتی مثل اتصال کوتاه میشه، خود کولر کار میکنه ولی اگه وسیله ی دیگه ای به منبع وصل کنم کار نمیکنه، خواستم بدونم که میشه کاری کرد این مشکل برطرف بشه مثلا استفاده از دیود و ...

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط nimaxxx نمایش پست ها
    سلام
    بنده این وسیله رو تهیه کردم و وقتی به منبع تغذیه وصلش میکنم باعث حالتی مثل اتصال کوتاه میشه، خود کولر کار میکنه ولی اگه وسیله ی دیگه ای به منبع وصل کنم کار نمیکنه، خواستم بدونم که میشه کاری کرد این مشکل برطرف بشه مثلا استفاده از دیود و ...
    منبعت از این آمپر بالاهاست ؟
    اگر نه چند امپره

Member
    منلع یک آمپر

مدیر گروه
    منلع یک آمپر

خب !
    آمپرت پایینه یه کم
    چک کنید وسایلی که بهش وصل می کنید تک تک چند آمپرن

Member
    وسایل فقط چندتا لامپ ای ای دیه!!!! ربطی به دستگاه و آمپر نداره مربوط به خود کولر میشه باید یه راهی پیدا کرد برای برطرف کردن این مشکل

مدیر گروه
    وسایل فقط چندتا لامپ ای ای دیه!!!! ربطی به دستگاه و آمپر نداره مربوط به خود کولر میشه باید یه راهی پیدا کرد برای برطرف کردن این مشکل

اینو بخون ایده ها جالبی می گیری
    Simple ThermoElectric Build - All

Member
    ممنون دوست عزیزم بابت لینک قبلا دیده بودمش و سوال بنده با این لینکی که فرستادین دوتا موضوع متفاوته!
    اما جواب سوالمو نگرفتم هنوز !

مدیر گروه
    ممنون دوست عزیزم بابت لینک قبلا دیده بودمش و سوال بنده با این لینکی که فرستادین دوتا موضوع متفاوته!
    اما جواب سوالمو نگرفتم هنوز !
    بنابراین شما کولرتون رو به تنهایی می تونی راه اندازی کنید
    الان مشکلتون اینه که وقتی تعدادی دیوایس دیگه اضافه می کنید حالتی مثل شورتی بوجود میاد ؟

Member
    بله، یعنی همین که کولر رو میبرم توی مدار همه ی وسایل دیگه از کار میوفتن و فقط کولر کار میکنه، چراغ منبع هم خاموش میشه ولی کولر کار میکنه، با منبع یک و سه آمپر امتحان کردم همینجوری شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع