صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23
Like Tree9 لایک

موضوع: مشکل نشناختن سیمکارت با sim800l

Junior Member
    سلام

بالاخره راش انداختم مشکل این بود که تغذیه من 5.2 بود و با یک دیود و یا دو تا دیود تغذیش درس نمیشد یه منبع تغذیه 4.8 3 امپر گیر اوردم با یه دیود 1n4007 وصل کردم درست شد. و حالا با یه باتری لیتیومی که 3.8 خروجی میدادم هم تست کردم کار کرد
    با تشکر.

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط roboman نمایش پست ها
    سلام

بالاخره راش انداختم مشکل این بود که تغذیه من 5.2 بود و با یک دیود و یا دو تا دیود تغذیش درس نمیشد یه منبع تغذیه 4.8 3 امپر گیر اوردم با یه دیود 1n4007 وصل کردم درست شد. و حالا با یه باتری لیتیومی که 3.8 خروجی میدادم هم تست کردم کار کرد
    با تشکر.
    سلام خسته نباشی می تونی یه توضیح تصویری مثل این بگذاری ممنون می شم.
    http://forum.arduino.ir/4/7/2180.html

Junior Member
    سلام
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SIM800_UNO1.jpg
مشاهده: 708
حجم: 75.3 کیلو بایت

من از این مدار ج گرفتم

Junior Member
    از دیروز روی راه اندازی این ماژول کارمیکنم ، ماژول تو اتصال به کامپیوتر و دریافت و پاسخ به at هیچ مشکلی نداره ولی عین مشکلی که دوستمون تو اول تاپیک مطرح کردن ف مشکل اتصال و رجیستر شدن رو شبکه رو دارم تماس میگیرم میگه خاموشه ، sms هم دلیور نمیشه ، دو تا سیم کارت مختلف امتحان کردم ، حالت سیم کارت رو هم مشابه تصویر راهنما نصب کردم (گوشه مورب به سمت بیرون) ، اول از منبع تغذیه 1.3a روی 4.2v استفاده میکردم الان از یه آداپتور 24v - 2a به همراه ماژول مبدل و رگولاتور دی سی به دی سی ، منبع تغذیه قابل تنظیم 3 آمپر - 1.25 تا 35 ولت استفاده میکنم ولی هیچ تغییری دیده نمیشه و عین حالت قبلی ، اول فقط آنتن PCB رو وصل کرده بودم ولی بعد آنتن فنری رو هم نصب کردم ولی نتیجه ای حاصل نشده
    در ادامه هم عکسهایی از مدار ، منبع تغذیه و کدهای AT

نام: index5.jpg
مشاهده: 246
حجم: 94.4 کیلو بایت

نام: index.jpg
مشاهده: 183
حجم: 94.3 کیلو بایت

نام: index6.jpg
مشاهده: 177
حجم: 53.1 کیلو بایت

نام: index7.jpg
مشاهده: 198
حجم: 91.4 کیلو بایت

تعدادی از دوستان به ضعف آنتن ها اشاره کردن ولی برام جالبه که تو سایتهای خارجی بدون آنتن PCB و یه تیکه میله که به پایه Net لحیم شده آموزش گذاشتن

نام: index2.jpg
مشاهده: 223
حجم: 87.8 کیلو بایت

نام: index3.jpg
مشاهده: 218
حجم: 67.6 کیلو بایت

دوستان بخصوص magmagmary عزیز راهنمایی بفرمائید
    .

Junior Member

نام: COPS CPIN .jpg
مشاهده: 308
حجم: 47.7 کیلو بایت

اینها هم پاسخ به at های cops , cpin

ظاهرا اپراتورها رو میشناسه ولی نمیتونه رجیستر بشه

Junior Member
    دوبار ارسال شد
    ویرایش توسط Azartech : 09-22-2016 در ساعت 02:24 PM

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Azartech نمایش پست ها
    از دیروز روی راه اندازی این ماژول کارمیکنم ، ماژول تو اتصال به کامپیوتر و دریافت و پاسخ به at هیچ مشکلی نداره ولی عین مشکلی که دوستمون تو اول تاپیک مطرح کردن ف مشکل اتصال و رجیستر شدن رو شبکه رو دارم تماس میگیرم میگه خاموشه ، sms هم دلیور نمیشه ، دو تا سیم کارت مختلف امتحان کردم ، حالت سیم کارت رو هم مشابه تصویر راهنما نصب کردم (گوشه مورب به سمت بیرون) ، اول از منبع تغذیه 1.3a روی 4.2v استفاده میکردم الان از یه آداپتور 24v - 2a به همراه ماژول مبدل و رگولاتور دی سی به دی سی ، منبع تغذیه قابل تنظیم 3 آمپر - 1.25 تا 35 ولت استفاده میکنم ولی هیچ تغییری دیده نمیشه و عین حالت قبلی ، اول فقط آنتن PCB رو وصل کرده بودم ولی بعد آنتن فنری رو هم نصب کردم ولی نتیجه ای حاصل نشده
    در ادامه هم عکسهایی از مدار ، منبع تغذیه و کدهای AT

تعدادی از دوستان به ضعف آنتن ها اشاره کردن ولی برام جالبه که تو سایتهای خارجی بدون آنتن PCB و یه تیکه میله که به پایه Net لحیم شده آموزش گذاشتن

دوستان بخصوص magmagmary عزیز راهنمایی بفرمائید
    .
    دو تا تئوری وجود داره :

1. این که به کامند at جواب میده اما هیچ کدوم از عملیات های مربوط به سیم کارت رو شناسایی نمی کنه یعنی یه جای کار تو این قسمت مشکل داره .
    این عکسی که تو سایت گذاشته شده در مورد نجوه اتصال سیم کارت ممکنه مال مدل های قبل تر باشه
    شما یک بار دیگه هم به سوکت سیم کارتت دقت کن ببین درست جا زدی یا نه
    معمولا روی سوکت ها عکس لبه کج سیم کارت رو می کشه

2. در بعضی مواقع پاور دادن مشکل داره . مثلا من با a6 کار می کردم و دقیقا مشکل شما رو داشته باشم . آخرش متوجه شدم تو طراحی ضخامت trace ها نازک هست برای انتقال پاور . حالا شما دارید از ماژول استفاده می کنید و ضخامت trace ها دست شما نیست . اما کاری که میتونید انجام بدید اینه که سیم هایی که برای انتقال پاور استفاده می کنید از ضخامت مناسب داشته باشه و حتی الامکان از سیم های بلند استفاده نکنید.

Junior Member
    مشکل از ظعقف آنتن gsm بود بردم تو فضای آزاد بدون تو برد و تغذیه تغییر وصل شد

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط roboman نمایش پست ها
    سلام

نام: SIM800_UNO1.jpg
مشاهده: 708
حجم: 75.3 کیلو بایت

من از این مدار ج گرفتم
    عالیه و ممنون فقط تو بخش اتصال 5 ولت اضافه لطفآ راهنمایی کن چون من قبلا برد رو همینجوری سوزوندم برای همین می گم.
    اگه با عکس از روی برد آردینو خودت باش بهتر ممنون می شم

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط muhammad نمایش پست ها
    عالیه و ممنون فقط تو بخش اتصال 5 ولت اضافه لطفآ راهنمایی کن چون من قبلا برد رو همینجوری سوزوندم برای همین می گم.
    اگه با عکس از روی برد آردینو خودت باش بهتر ممنون می شم
    به نظر من روشی که در بالا داره استفاده می کنه یه مقدار ریسکیه
    چرا که اومده پاور آردوینو رو از پین 5 ولت تهیه کرده .
    این 5ولت در واقع از رو یگرگولاتور گذشته و دیگه هیچ رگولاتوری بعد از وجود نداره که اگر (اگر ) به هر دلیلی ولتاژ رفت بالای 5 ولت اونو کم کنه

و اگر ولتاژ یهو بره بالای 5 میتونه به میکروهای رو ی برد آسیب برسونه

این روش رو در صورتی باید تست کنید که از 5 ولت بودن منبع ( دقیقا 5 ولت ) اطمینان داشته باشید.

اما در مورد تامین پاور سیم800 روش درستی رو پیش گرفته .
    اومده از یه ترکیب خازن و مقاومت استفاده کرده که باعث میشه دقیقا 4.2 ولت روی پایه vcc بیفته.

تو دیتاشیت سیم 800 هم که بخونید ولتاژ بهینه برای تامین پاور سیم 800 همین 4.2 هست.

تو پرانتز بگم که میتونید از باتری های لیتیومی تک سل با میلی آمپر ساعت بالا هم استفاده کنید به راحتی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین