صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 49
Like Tree5 لایک

موضوع: واردات لیزر با توان 1 تا 2 وات

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    دوستان ، من به لیزری نیاز دارم که بتونه لایه مس روی pcb رو برش بده، قطر مس روی pcb حدودا 0.2 میلیمتر هست! بنظرتون لیزر جند وات با چه فرکانس و طول موجی میتونه اینکار رو راحت انجام بده؟؟

فرومولی داره که حساب بکنیم؟

اگه کسی تجربه ای داره خوشحال میشم راهنمایی کنه 0=0
    سلام برای اینکار لیزر مناسب نیست لیز با توان بالا برای فلزات نیاز هست که مشکلات بسیاری داره
    اما میتونید اینکار رو با cnc فرز انجام بدین ساخت دستگاهاش امکان پذیره هرچند تجربه زیادی میخواد تو زمینه الکترونیک - و مکانیک و ممکنه مدتها طول بکشه

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    خوشبختانه فروشگاه داره محصولات جدید روز به روز اضافه میکنه . من برای ساخت دستگاه برش لیزری cnc یک سری لوازم میخواستم که اگه فروشگاه داشت می گرفتم اما نداره و نمی دونم اصلا کجا داره و قیمتش چجوری هست - یک عینک لیزر که کور نشم و یک سیستم که موتور های استپر حرکت کنن ، چرخ دنده شانه ایی یا ریل چرخی خوب پیدا نشد و به راه حل سیستم پیچی نگاه کردم . مشکل اینه که ادم پیچ رو چطور جای شفت بزاره ، بهتره که بصورت پیشفرض این طوری باشه ، مثل مدل های توی dvd writer ها ؛ مثل عکس :
    فایل پیوست 1107
    اما باید dvd writer پیدا کنم . لیزر هم توی dvd writer هست . حالا اگه فروشگاه از این موتور ها و لیزر و از این تیپ چیزا بیاره خیلی خوب میشه ! چون اکثر کسانی که وارد الکترونیک میشن خیلی علاقه به cnc دارند - من به شخصه مدلی که میسازم خیلی "ریز" هست چون 6 در 6 سانت میشه (البته بر اساس طول پیچ روی موتور میگم)
    یک نکته که مهمه اینه که موتوری که پیچ دار هست ریلش روش باشه . الان موندم چجوری این ریل رو سوار کنم !!!
    و یک نکته خارج از این ، یه ایده برای ساخت برش فوم دارم ، در موردش بعدا تاپیک میدم : ادم یه سیم مسی برداره مثل برش فوم نصب کنه بعد بهش برق بده ، اما سر راه برق (مستقیم مسلما ) یه عالمه مقاومت 5 وات کم-اهم بذاره مثلا 10 اهم . این طوری داغ میشه !!!
    سلام اونی که شما بهش اشاره کردین میگن lead screw که تو صنعت مورد استفاده هست هرجایی که بخواهید حرکت چرخشی رو به رفت و برگشت تبدیل کنید
    نوع پیشرفته تر هم هست که میتونه فشارهای بالا تحمل کنه و اصطکاک کمتر داره و مسلما گرونتره بهش میگن ball scerw توی cncها بیشتر استفاده میشه
    ball screw , lead screw ها در سایزهای مختلف هستند و قیمتهای بالایی هم دارند
    برای تبدیل یه حرکت چرخشی یه رفت وبرگشت علاوه بر این شما به دهها قطعه دیگه هم نیاز دارید ...
    اما ورود به این بخش و ساختن دستگاه های اینگونه نیاز به مطالعه و تجربه زیاد داره و اینقطعات مکانیکی بشدت با ارزش و گرونقیمت هستند
    پس قبل از خریدن هر چیزی خوب مطالعه کنید
    لایک کردن

Senior Member
    من چرخ دنده شانه ايي رو ترجيح ميدم تا اين روش ، با اين كه چرخ دنده دردسر داره ولي مزايايي هم داره . اگه جايي داشته باشن و زياد گرون نباشه مي گيرم . مشكل بعدي هم عينك ليزر و خود استپر هست ، ظاهرا اون ارزون ها كار منو نمي كنن مدل درست هم همون ١٩ هزار تومني هست كه ١٩ هزار تومنه ...

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط fea1845 نمایش پست ها
    سلام برای اینکار لیزر مناسب نیست لیز با توان بالا برای فلزات نیاز هست که مشکلات بسیاری داره
    اما میتونید اینکار رو با cnc فرز انجام بدین ساخت دستگاهاش امکان پذیره هرچند تجربه زیادی میخواد تو زمینه الکترونیک - و مکانیک و ممکنه مدتها طول بکشه
    سلام
    باتوجه به اینکه قطر خیلی کمی است (حدود 0.2 میلیمتر) من فکر میکنم با لیزر حدودا 2 تا 5 وات بشه اینکار رو راحت کرد!

تجربه کافی دارم، مشکلم فقط چرخ دنده است که اینجا گیرم نیومد

اگه بخوام فرز بسازم باید کلی خرج اسپیندل و مته کنم (و مته هم احتمالا هر روز بشکنه) اما لیزر مثلا 5 وات یه بار خرجش میکنی تا مدتها کار میده و کیفیتشش هم بیشتره

دوستان اگه کسی نظری در مورد برش با لیزر تجربه عملی داره منو راهنمایی کنه ، خوشحال میشم

Junior Member
    دوست گرامی با لیزر کمتر از 100 وات نمیتونید فلز ببرید! چون فلز انعکاس بیشتری داره! و گرما رو دفع میکنه!
    لیزر خرجش بیشتر از اسپیندل و مته هست!

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    سلام
    باتوجه به اینکه قطر خیلی کمی است (حدود 0.2 میلیمتر) من فکر میکنم با لیزر حدودا 2 تا 5 وات بشه اینکار رو راحت کرد!

تجربه کافی دارم، مشکلم فقط چرخ دنده است که اینجا گیرم نیومد

اگه بخوام فرز بسازم باید کلی خرج اسپیندل و مته کنم (و مته هم احتمالا هر روز بشکنه) اما لیزر مثلا 5 وات یه بار خرجش میکنی تا مدتها کار میده و کیفیتشش هم بیشتره

دوستان اگه کسی نظری در مورد برش با لیزر تجربه عملی داره منو راهنمایی کنه ، خوشحال میشم
    سایت های انلاین دیگه چرخ دنده دارند ، مشکل هزینه اش برای من هست ، اخه کی میاد مدل 10 سانتی رو بخره 5 هزار تومن ؟! یا چرخ دنده معمولی رو بخره 1 هزار تومن ؟ من چون فعلا ازمایشی هست با یه راه حل مسخره مشکل رو حل کردم اما شما اگه کارتون حرفه ایی هست میتونین بدید براتون برش لیزری بدن (چرخ دنده از جنس پلکسی ) یا از مکانیزم پیچی استفاده کنید .

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط voyager نمایش پست ها
    دوست گرامی با لیزر کمتر از 100 وات نمیتونید فلز ببرید! چون فلز انعکاس بیشتری داره! و گرما رو دفع میکنه!
    لیزر خرجش بیشتر از اسپیندل و مته هست!
    باید اول بگن چه مدل لیزری . دیود لیزری 5 وات وحشتناک قوی هست ولی لیزر کربن دی اکسیدی 5 وات مسخره ضعیف هست . امیدوارم فروشگاه زودتر بیاره - و اگه بیاره چند میشه ؟ مثلا 500 میلی وات چند هزار تومن میشه ؟؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    باید اول بگن چه مدل لیزری . دیود لیزری 5 وات وحشتناک قوی هست ولی لیزر کربن دی اکسیدی 5 وات مسخره ضعیف هست . امیدوارم فروشگاه زودتر بیاره - و اگه بیاره چند میشه ؟ مثلا 500 میلی وات چند هزار تومن میشه ؟؟
    حرف شما مثل این میمونه که بگی یک کیلو پنبه سنگین تره یا یک کیلو اهن!!! در واقع شما هنوز با مفاهیم اشنایی ندارید!
    وحشتناک قوی یعنی چی؟! لیزر گازی دی اکسید کربن 5 وات من ندیدم تا الان! اگر بوده 40 وات و بالاتر بوده!
    500میلی وات به چه دردت میخوره!؟ 20 تومن میشه 650 نانومترش 350 میلی وات
    ویرایش توسط voyager : 10-01-2014 در ساعت 07:43 PM

Senior Member
    من ٥٠٠ ميلي وات براي حكاكي ميخوام و كار صنعتي هم انجام نميدم پس حاضرم صبر كنم چند دور بره و ببره (سرعتش مهم نيست) و تنها مشكلم اينه كه بايد موتور هامو تست كنم (خسته كننده هست :d)

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط voyager نمایش پست ها
    حرف شما مثل این میمونه که بگی یک کیلو پنبه سنگین تره یا یک کیلو اهن!!! در واقع شما هنوز با مفاهیم اشنایی ندارید!
    وحشتناک قوی یعنی چی؟! لیزر گازی دی اکسید کربن 5 وات من ندیدم تا الان! اگر بوده 40 وات و بالاتر بوده!
    500میلی وات به چه دردت میخوره!؟ 20 تومن میشه 650 نانومترش 350 میلی وات
    براي اين كه مقايسه كنم عددا بايد يكي باشن از دو مدل مختلف ، اگه كربن دي أكسيدي ميگفتم ٤٠ بايد ديود هم مي گفتم ٤٠ اون وقت نمي شد . پس همرو ٥ گرفتم . در ضمن ١٥ وات كربن دي اكسيدي هم هست (در كار پزشكي)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین