صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31
Like Tree7 لایک

موضوع: مشکل در تست sim808

Junior Member
    سلام
    با کنسول سریال نتونستم SMS بفرستم ولی خب با آپلود این کد به آردوینو که در انجمن بود، sms انگلیسی فرستاده شد.
    کد:
    #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial mySerial(2, 3); // RX, TX //Pin2 -> RX //Pin3 -> TX //GND -> GND void setup() { Serial.begin(9600); while (!Serial) { ; // wait for serial port to connect. Needed for Leonardo only } mySerial.begin(9600); mySerial.println("AT+IPR=2400"); delay(200); mySerial.begin(2400); delay(7000); read_data(); ensms(); //delay(3000); } void loop() // run over and over { read_data(); } void read_data() { while (mySerial.available()) Serial.write(mySerial.read()); } void ensms() { mySerial.println("AT+CSCS=\"IRA\""); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CMGF=1"); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CSMP=17,167,0,0"); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CMGS=\"+989331424592\""); delay(500); read_data(); mySerial.print("Salam\r\n\x1A"); }

Junior Member
    برای ارسال SMS فارسی هم از این کد استفاده می شود. که باید حروف فارسی به HEX تبدیل شود.
    کد:
    #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial mySerial(2, 3); // RX, TX //Pin2 -> RX //Pin3 -> TX //GND -> GND void setup() { Serial.begin(9600); while (!Serial) { ; // wait for serial port to connect. Needed for Leonardo only } mySerial.begin(9600); mySerial.println("AT+IPR=2400"); delay(200); mySerial.begin(2400); delay(7000); read_data(); farsisms(); //ensms(); delay(2000); } void loop() // run over and over { read_data(); } void read_data() { while (mySerial.available()) Serial.write(mySerial.read()); } void farsisms() { mySerial.println("AT+CSCS=\"HEX\""); delay(100); read_data(); mySerial.println("AT+CMGF=1"); delay(100); read_data(); mySerial.println("AT+CSMP=17,167,0,8"); delay(100); read_data(); mySerial.println("AT+CMGS=\"+989196333333\""); delay(500); read_data(); mySerial.print("0633064406270645060C002006220641062A0627062800200631062706CC062706460647\x1A"); }

Junior Member
    هنوز نفهمیدم چرا کد AT+CGPSPWR=1 برای فعال سازی GPS که در MANUAL آمده ERROR می دهد. ولی کد AT+CGNSPWR=1 جواب می دهد.
    چند تا راهنمایی می خواستم.من IT خوندم و با برنامه نویسی کمی آشنایی دارم.
    برای اینکه بتونم برای کاربر، رابط کاربری ایجاد کنم (مثلا با زدن یک button میزان شارژ سیم کارت را اعلام کند یا پیامک ارسال کند)و از کد های AT استفاده کنم از چه زبانی و با چه محیط برنامه نویسی می توانم شروع کنم؟
    آیا می شود برنامه تحت وب ایجاد کرد که با سخت افزار در ارتباط باشد؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط technology نمایش پست ها
    سلام
    با کنسول سریال نتونستم SMS بفرستم ولی خب با آپلود این کد به آردوینو که در انجمن بود، sms انگلیسی فرستاده شد.
    کد:
    #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial mySerial(2, 3); // RX, TX //Pin2 -> RX //Pin3 -> TX //GND -> GND void setup() { Serial.begin(9600); while (!Serial) { ; // wait for serial port to connect. Needed for Leonardo only } mySerial.begin(9600); mySerial.println("AT+IPR=2400"); delay(200); mySerial.begin(2400); delay(7000); read_data(); ensms(); //delay(3000); } void loop() // run over and over { read_data(); } void read_data() { while (mySerial.available()) Serial.write(mySerial.read()); } void ensms() { mySerial.println("AT+CSCS=\"IRA\""); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CMGF=1"); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CSMP=17,167,0,0"); delay(200); read_data(); mySerial.println("AT+CMGS=\"+989331424592\""); delay(500); read_data(); mySerial.print("Salam\r\n\x1A"); }
    100 در 100 مکیتونید با کنسول بفرستید چون \x1A رو نمیتونید با کنسول بفرستید که بفهمه آخر متن اس ام اس شماست.

Junior Member
    احتمالا به همین دلیل است.
    برای برنامه نویسی از کجا و با چی شروع کنم؟

مدیر گروه
    هنوز نفهمیدم چرا کد AT+CGPSPWR=1 برای فعال سازی GPS که در MANUAL آمده ERROR می دهد. ولی کد AT+CGNSPWR=1 جواب می دهد.
    چند تا راهنمایی می خواستم.من IT خوندم و با برنامه نویسی کمی آشنایی دارم.
    برای اینکه بتونم برای کاربر، رابط کاربری ایجاد کنم (مثلا با زدن یک button میزان شارژ سیم کارت را اعلام کند یا پیامک ارسال کند)و از کد های AT استفاده کنم از چه زبانی و با چه محیط برنامه نویسی می توانم شروع کنم؟
    آیا می شود برنامه تحت وب ایجاد کرد که با سخت افزار در ارتباط باشد؟

یقینا میشه
    ببینیه بردی هست تو سایت به اسم ویتی:
    برد توسعه Witty cloud با هسته وایفای ESP8266 دارای دو پورت میکرو USB ( مینی Nodemcu )

این برد هم پین ارتباط سریال داره که بتونی gps رو بهش وصل کنی. هم چیپ وایفای داره
    کافیه به یه ap کانکت شی که ip بهش بده. بعد تو اون ip اون محیطی که دوست داری رو بسازی و رد و بدل کنی
    همین c++ کامل جوابت رومیده

Junior Member
    سلام به همه دوستان

بعد از کلی درد سر کشیدن و تست، بالاخره تونستم از ماژول جواب بگیرم.البته هنوز تو ارسال sms مشکل دارم.
    تجربیاتم را تا اینجا برای همه به اشتراک می گذارم تا استفاده کنند.
    1- ابتدا آردوینو را با کابل usb به کامپیوتر وصل کنید.
    2- سپس ماژول و آردوینو را مطابق شکل به هم وصل کنید:
    فایل پیوست 1876

فایل پیوست 1878
    من دقیقا همین طوری وصل کردم به آردوینو ولی GPS به من مختصات رو نمیده و فقط صفر میده. ضمن اینکه led روی ماژول pps روشن نیست.
    در ضمن من sms باهاش ارسال کردم و فقط مشکلم GPS هست. آیا اتصال دیگه*ای برای GPS نیاز هست؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط saaie نمایش پست ها
    من دقیقا همین طوری وصل کردم به آردوینو ولی GPS به من مختصات رو نمیده و فقط صفر میده. ضمن اینکه led روی ماژول pps روشن نیست.
    در ضمن من sms باهاش ارسال کردم و فقط مشکلم GPS هست. آیا اتصال دیگه*ای برای GPS نیاز هست؟

این رو بخون تخصصی در مورد gps توضیح داده
    https://www.adafruit.com/datasheets/...Note_V1.00.pdf

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط saaie نمایش پست ها
    اول چک کن ببین ولتاژ و آمپر ماژول کم نباشد. اگر از آنتن اکتیو سیم دار استفاده می کنی از پنجره بزار بیرون، بعد دستور AT+CGNSPWR=1 بزن تا بهت OK بده.
    حدود یک دقیقه می کشه تا ال ای دی GPS چشمک بزند و دستور AT+CGNSINF مختصات بدهد.
    البته دستور AT+CGPSPWR=1 که در pdf اومده ERROR می دهد.شاید باید ماژول اپگرید بشه یا دلیل دیگه داشته باشه.
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    یقینا میشه
    ببینیه بردی هست تو سایت به اسم ویتی:
    برد توسعه witty cloud با هسته وایفای esp8266 دارای دو پورت میکرو usb ( مینی nodemcu )

این برد هم پین ارتباط سریال داره که بتونی gps رو بهش وصل کنی. هم چیپ وایفای داره
    کافیه به یه ap کانکت شی که ip بهش بده. بعد تو اون ip اون محیطی که دوست داری رو بسازی و رد و بدل کنی
    همین c++ کامل جوابت رومیده
    پیشنهاد خوبیه(فعلا تحت وب بودن بی خیال می شم). ولی من میخام ماژول به یک آردوینو نانو وصل کنم و یه برنامه برای ویندوز بنویسم که مثلا فرمی داشته باشه که با آن sms زد یا بتونه کد های dtmf از طرف تماس گیرنده رو در برنامه نمایش بده و یا شبیه ردیاب های خودرو باشه.
    با چه کامپایلر و زبان برنامه نویسی شروع کنم که هم راحت باشه و هم منابع کافی داشته باشه؟
    اگر این کار شدنی هست پس یک مرحله کدنویسی برای آردوینو باید انجام بدم و یک مرحله برای فرم ارتباط با کاربر؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین