نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree1 لایک
  • 1 Post By mr.ansaripour

موضوع: ماژول سنسور اثر هال

Senior Member

Lightbulb ماژول سنسور اثر هال

ماژول سنسور اثر هال
    سنسور اثر هال مبدلی است که خروجی آن بصورت ولتاژی است که در پاسخ به میدان مغناطیسی تغییر می کند. سنسورهای اثر هال در مجاورت دستگاه های سوئیچینگ ، تشخیص سرعت و سنجش جریان بکار می روند. ولتاژ هال متناسب است با جریان الکتریکی (I) و میدان مغناطیسی (B).اندازه این ولتاژ در محدودهٔ میکرو ولت می باشد. به همین خاطر در کاربردهای عملی حضور تقویت کننده ها ضروری می باشد.با اعمال میدان های مغناطیسی نسبتا بزرگ ولتاژ خروجی در محدودهٔ چند میکروولت می باشد. در این ماژول برای ارتقا حساسیت سنسور و گرفتن خروجی مطلوب با بیشترین دقت و با حداقل خطای هیسترزیس از تقویت کننده، رگولاتور ولتاژ و مدارهای سوییچینگ منطقی استفاده شده است که راه اندازی آسان آن را توسط آردوینو میسر می سازد.

سنسورهای اثر هال به دو نوع عمده تقسیم می شوند:
    ۱.سنسورهای خطی یا آنالوگ
    ۲.سنسورهای اثر هال با خروجی دیجیتال

کاربردهای حسگر با خروجی دیجیتال:
    کنترل موتور(تشخیص سرعت )
    تجهیزات عکاسی (اندازه گیری زمان)
    زمان احتراق
    حسگر مکان
    شمارنده پالس (چاپگر و درایو موتور)
    Joy stick
    قفل شدن در
    مشاهده جریان (سیستم موتور)
    اندازه گیری سرعت چرخش
    اندازه گیری فلو
    رله
    امنیتی (کارت های مغناطیسی )
    ارتباطات راه دور
    فشارسنج ها
    سوییچ های محدود کننده
    سنسور تعیین مکان لنز
    تست تجهیزات
    سنسور تعیین مکان شفت
    دستگاه های سکه ای

کاربردهای سنسور با خروجی خطی :
    مشاهده جریان
    درایو دیسک
    درایو فرکانس متغیر
    کنترل حفاظت موتور
    حفاظت منبع تغذیه
    اندازه گیری مکان
    دیافراگم فشار
    پتانسیومترهای غیر تماسی
    سوییچ های انکودر
    انکودرهای چرخشی
    تنظیم کننده ولتاژ
    ردیاب فلزات آهن دار
    این سنسور اثر هال دارای خروجی آنالوگ و دیجیتال بصورت همزمان می باشد. شما با استفاده از آردینو می توانید این سنسور را راه اندازی کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 417ii85pvqL._SY300_.jpg
مشاهده: 313
حجم: 13.6 کیلو بایت

مشخصات:
    A0 خروجی آنالوگ سنسور
    D0 خروجی دیجیتال
    تغذیه: 3 تا 24V
    مناسب برای تست میدان مغناطیسی

مثال
    هنگامی که سنسور مغناطیسی نزدیک به آهنربا قرار می گیرد مقدار دیتای خوانده شده روی پین متناظر آن در آردوینو High شده و LED روشن می شود.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Hall Sensor_bb.jpg
مشاهده: 367
حجم: 85.6 کیلو بایت

کد:
    int ledPin = 13; int switchPin = A0; //to read digital signal int value = 0; void setup() { pinMode(switchPin, INPUT); pinMode(ledPin, OUTPUT); Serial.begin(9600); } void loop() { value = digitalRead(switchPin); if (HIGH == value) { Serial.println("Switch on"); digitalWrite(ledPin, HIGH); } else { Serial.println("Switch off"); digitalWrite(ledPin, LOW); } }
    مرجع:
    Amazon.com: New Hall Sensor Module for Arduino - Black(3pcs/pack): Everything Else
    https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AD...87%D8%A7%D9%84

جهت سفارش این کالا، به این بخش در فروشگاه آفتاب رایانه مراجعه نمایید.
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط hesam.time : 11-08-2013 در ساعت 10:57 AM

3yh
    3yh آنلاین نیست.
    Junior Member
    ممنون بابت معرفی این ماژول.

این سنسوری که استفاده کردین میتونه تا 1.8 تسلا رو سنس کنه؟؟ من دارم یه مگنتینگ فیلد مژرمنت می سازم اگه این ماژول تا 1.8 تسلا ولتاژ خروجی خطی بهم بده عالی میشه..

ممنون میشم جواب بدید یا سنسوری که روی برد هست و بدید خودم از دیتاشیتش پیدا میکنم.

Member
    سلام
    چطور ی میشه از این سنسور برای سرعت باد استفاده کرد میشه کدی بزارید
    و اینکه pin دیجیتال رو به pin 8بردمون بزنیم
    ممنون میشم جواب بدید

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهد نمایش پست ها
    سلام
    چطور ی میشه از این سنسور برای سرعت باد استفاده کرد میشه کدی بزارید
    و اینکه pin دیجیتال رو به pin 8بردمون بزنیم
    ممنون میشم جواب بدید

دوست من این سنسور دیجیتاله
    فقط 0 و 1 بر می گردونه
    خطی نیست

Member
    تا اینجایی که من با یه سنسور هال به صورت خالی کار کردم نه ماژولش اینطوریه که با اتصال آن به 5 ولت خروجی اش ولتاژ در حد 7.9 ولت می ده ولی با گذر از کنار یه آهنربا ولتاژ نزدیک صفر می رسه پس یعنی می شه هم خروجی دیجیتال بگیریم هم خروجی آنالوگ (که مثلا در حالت دیجیتال هر وقت خروجی LOW داد یه عدد به دور اضافه شود که اگر این را در هر ثانیه اندازه بگیریم درواقع فرکانس را بدست آوردیم و با ضرب در 60 ثانیه می توان RPM را حساب کرد)و در حالت آنالوگ ( برای سنسورهایی مثل A1302 هر 1.3 میلی ولتاژ شدت میدان 1 گوس که معادل 10000 تسلا باشه رو اندازه می گیره یعنی با این ضریب تبدیل شدت میدان را می توان حساب کرد mV/G که با محاسبه آن می توان پارامترهای دیگر را بر حسب میدان یافت).
    لایک کردن

Member
    سلام اگر بخواهم با این سنسور فلزیابی کنم برای ربات مین یاب . حداکثر برد این سنسور برای فلز نه آهنربا چقدر است؟

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.ansaripour نمایش پست ها
    تا اینجایی که من با یه سنسور هال به صورت خالی کار کردم نه ماژولش اینطوریه که با اتصال آن به 5 ولت خروجی اش ولتاژ در حد 7.9 ولت می ده ولی با گذر از کنار یه آهنربا ولتاژ نزدیک صفر می رسه پس یعنی می شه هم خروجی دیجیتال بگیریم هم خروجی آنالوگ (که مثلا در حالت دیجیتال هر وقت خروجی LOW داد یه عدد به دور اضافه شود که اگر این را در هر ثانیه اندازه بگیریم درواقع فرکانس را بدست آوردیم و با ضرب در 60 ثانیه می توان RPM را حساب کرد)و در حالت آنالوگ ( برای سنسورهایی مثل A1302 هر 1.3 میلی ولتاژ شدت میدان 1 گوس که معادل 10000 تسلا باشه رو اندازه می گیره یعنی با این ضریب تبدیل شدت میدان را می توان حساب کرد mV/G که با محاسبه آن می توان پارامترهای دیگر را بر حسب میدان یافت).
    سلام دوست عزیز . این سنسور > آهن رو از چه فاصله ای تشخیص میده؟

کلمات کلیدی این موضوع