نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل جایگزینی مودم پورت rs232 با مودم usb در دستگاه های دیتا لاگر

Junior Member

مشکل جایگزینی مودم پورت rs232 با مودم usb در دستگاه های دیتا لاگر

دستگاه های دیتا لاگر فقط پورت rs232 جهت اتصال به مودم rs232 دارد و داده ها با استفاده از خط تلفن دریافت می شوند.
    فایل پیوست 2543

فایل پیوست 2544
    به علت کمیاب شدن مودم ها و همچنین تغییر رویه ارسال داده ها با خطوط تلفن همراه به جای تلفن ثابت مجبور هستیم پورت rs232 را به usb تبدیل کنیم.
    فایل پیوست 2545
    اکثر مبدل ها و کابل های تبدیل جهت اضافه کردن پورت rs232 به کامپیوترهای جدید که فاقد rs232 طراحی و ایجاد شده اند و دارای درایور می باشند که بعد از نصب به راحتی قابل استفاده هستند.
    مساله ای که ما با آن مواجه هستیم ، امکان نصب درایور بر روی دیتا لاگر وجود ندارد. و ما به دنبال مبدلی که بدون درایور قابل استفاده باشد هستیم.
    بنده مبدل چند کاره usb / ttl / rs232 / rs485 را خریداری کردم ولی موفق به نصب و استفاده نشدم.
    آیا این مبدل جهت تبدیل برای مشکل ما مناسب هست؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر فراوان فایل پیوست 2540

Member
    فایلای پیوستتون دیده نمیشن.

اما نیازی به درایور خاصی ندارید. چیزایی که نیاز دارید همینا هستن :

یه آی سی مبدل MAX232 از ماکسیم
    همون مبدل های USB به RS232

در اصل همون دستگاه شما ، میاد سیگنال های TX و RX سطح TTL رو با یه مبدل مکس 232 میبره تو سطح ولتاژ RS232 و به همین خاطر نمیشه مستقیم به این مبدل ها وصل بشه. همه ی دستگاههای با پورت کام که قطعات سطح تی تی ال دارن اینطورن.
    برای همین شما باید از یه مبدل اضافه دیگه استفاده کنید تا دوباره برش گردونید به سطح TTL و بدینش به یه مبدل یو اس بی که خودتونم فرمودین. مبدل silabs CP2102 رو من استفاده کردم برای کارای دیگه م.

قیمت این آیسی مکس 232 کمتر از 1000 تومنه و فقط با دو تا خازن ساده راه اندازی میشه و قطعات اضافه ای نیاز نداره.
    فراموش نکنید که گراند همه ی وسایل (دیتا لاگر ، مکس 232 و مبدل یو اس بی) باید به هم وصل باشن.

و حتما دیتاشیت مکس 232 از ماکسیم اینتگریتد رو بخونید
    ویرایش توسط Tiranoid : 08-23-2016 در ساعت 07:06 AM