نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree5 لایک
  • 1 Post By siib
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By derana
  • 1 Post By modj.ir

موضوع: در Arduino آیا برای هر بار تست قطعات و پس از آپلود کد نیاز به قطع پاور هست یا خیر؟

Junior Member

Question در Arduino آیا برای هر بار تست قطعات و پس از آپلود کد نیاز به قطع پاور هست یا خیر؟

سلام و وقت بخیر
    من خیلی گشتم دنبال این موضوع ولی چون موضوع بسیار عمومی هست بنابراین در سرچ ها نمیشه فیلترش کرد.
    من از Arduino Mega 2560 و ویندوز 7 استفاده میکنمسوالم اینه که مثلا من یه کد نوشتم از طریق usb آپلود کردم روی بورد.
    اول لینکه به محض آپلود سیستم شروع به اجرا میکنه (که خوب تا الانش مشکلی پیش نیومده) ولی گاها نیازه کهسریع یه آیتم سخت افزاری متصل به بورد و برد بورد مثلا جاش عوض بشه و یا پینش عوض بشه
    آیا باپید هر دفعه کابل usb رو در بیارم و بعد از تغییر دوباره جا بزنم؟
    خوب من تا امروز با AVR و برد بورد کار میکردم و سر راه تغیه یه کلید گذاشته بودم و سریع تغذیه قطع میشد و بعد تغییر دوباره وصل میشد.
    حالا با آردوینو باید چکار کنم؟
    آیا plag and play هست مثل خود usb? یعنی حین روشن بودن بورد اگر مثلا من یه ال ای دی رو در بیارم و بزنمش یه جای دیگه مشکل پیش نمیاد؟
    آقا اصلا شاید من همه کارارو کردم و بورد و روشن کردم بعد یهو دیدم یه خروجی اشتباهه! باید کابل یو اس بی رو در بیارم و یا ضمن روشن بودن جای پین و عوض کنم مشکلی نداره؟
    ببخشید که برای یه سوال ساده اینهمه تایپ کردم

ممنو از اساتید

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط armohseni نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    من خیلی گشتم دنبال این موضوع ولی چون موضوع بسیار عمومی هست بنابراین در سرچ ها نمیشه فیلترش کرد.
    من از Arduino Mega 2560 و ویندوز 7 استفاده میکنمسوالم اینه که مثلا من یه کد نوشتم از طریق usb آپلود کردم روی بورد.
    اول لینکه به محض آپلود سیستم شروع به اجرا میکنه (که خوب تا الانش مشکلی پیش نیومده) ولی گاها نیازه کهسریع یه آیتم سخت افزاری متصل به بورد و برد بورد مثلا جاش عوض بشه و یا پینش عوض بشه
    آیا باپید هر دفعه کابل usb رو در بیارم و بعد از تغییر دوباره جا بزنم؟
    خوب من تا امروز با AVR و برد بورد کار میکردم و سر راه تغیه یه کلید گذاشته بودم و سریع تغذیه قطع میشد و بعد تغییر دوباره وصل میشد.
    حالا با آردوینو باید چکار کنم؟
    آیا plag and play هست مثل خود usb? یعنی حین روشن بودن بورد اگر مثلا من یه ال ای دی رو در بیارم و بزنمش یه جای دیگه مشکل پیش نمیاد؟
    آقا اصلا شاید من همه کارارو کردم و بورد و روشن کردم بعد یهو دیدم یه خروجی اشتباهه! باید کابل یو اس بی رو در بیارم و یا ضمن روشن بودن جای پین و عوض کنم مشکلی نداره؟
    ببخشید که برای یه سوال ساده اینهمه تایپ کردم

ممنو از اساتید
    من که زیاد اینکارو کردم مشکلی هم پیش نیومده
    باید حواست باشه که اشتباهت باعث عبور جریان زیاد نشه

Junior Member
    ممنون از جواب شما
    مثلا یه کاری که همین الان دارم میکنم اینه که میخوام یه سنسور آی آر رو کالیبره کنم
    بعد مجبورم هی مقاومت و یا پتانسیومتر عوض کنم . اگه سیستم روشن باشه اشکال نداره ؟
    مخصوصا اینکه به محض عوض کردن آیتم ها , سیستم هم تغییر میکنه
    و اگر قرار باشه هی کابل usb که خیلی هم سفته رو دربیارم ممکنه بشکنه
    چیکار باید کنم؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط armohseni نمایش پست ها
    ممنون از جواب شما
    مثلا یه کاری که همین الان دارم میکنم اینه که میخوام یه سنسور آی آر رو کالیبره کنم
    بعد مجبورم هی مقاومت و یا پتانسیومتر عوض کنم . اگه سیستم روشن باشه اشکال نداره ؟
    مخصوصا اینکه به محض عوض کردن آیتم ها , سیستم هم تغییر میکنه
    و اگر قرار باشه هی کابل usb که خیلی هم سفته رو دربیارم ممکنه بشکنه
    چیکار باید کنم؟
    اینکار رو هم من کردم و تا حالا که مشکلی پیش نیومده
    اگه زمانی با تغییر مثلا پتانسیومتر جریان از حد مجاز رد کنه ممکنه مشکل پیش بیاد وگرنه شما هر تغییر سخت افزاری تو مدار میخواین بدین اگه کار اشتباهی نکنی بعید میدونم مشکلی پیش بیاد
    و اینکه وقتی آردوینو با سیستم ارتباط سریال داره و پنجره ارتباط هم بازه سیمش رو نکشین
    لایک کردن

مدیر گروه
    میتونی یه کار دیگه هم بکنی
    این که از یه منبع تغذیه استفاده کنی
    سر منبع تغذیتو ( همون سمتی که به جک آداپتور وصل میشه رو ) با کاتر قطع کن و بدش به پایه vin و گراند
    در این حالت میتونی یه سوئیچ هم اون وسط بزاری (سوئیچ آمپر بالا البته ) و مثل avr های قدیمیت باهاش کار کنی

البته همونوطر که دوستمون گفتن من هم صد ها بار در حلی که پاور وصل بوده این کار رو کردم و مشکلی پیش نیومده هیچوقت
    لایک کردن

مدیر گروه
    تنها چیزی که باید رعایت کنید اینه که وقتی کنسول سریال بازه آردوینو رو قطع نکنید

همونطور که دوستمون گفتن

اخیرا مخصوصا تو این مدل های چینی این کار تلفات زیادی داشته
    لایک کردن

Member
    سلام
    پیشنهاد میکنم زیاد usb رو قطع و وصل نکنی
    هیچ فرقی نمیکنه که شما در حین فعال بودن مدارتو رو تغیر بدی یا در صورت قطع بودن در هر صورت اگه اتصالات اشتباه داشته باشی با وصل تغذیه مشکل پیش میاد
    من هم همیشه در حین فعال بودن مدار رو تغیر میدم و بعضی وقت ها اول برنامه رو آپلود کردم بعدش مدار رو درست کردم هیچ مشکلی هم پیش نیومد !!
    لایک کردن

Junior Member
    با توجه به اینکه تغذیه سنسور ها و ماژول ها رو از یو اس بی وصل شده میگیرید . برنامه آردوینو بعد از آپلود، میکرو رو هم ریست می کنه . ولی ماژول ها و سنسور ها رو با توجه به اینکه به اونها دسترسی نداره ، خیر (مگر اینکه پایه ریست اونها به یکی از پین های میکرو وصل باشه و اول برنامه نوشته باشید خود میکرو اونها رو ریست کنه ) . پس اگر ماژولی در زمان روشن شدن میکرو و از نو اجرا شدن برنامه، نیاز به ریست داشته باشه برای کانفیگ مجدد ، باید برق کلی رو ( با کشیدن یو اس بی ) قطع و وصل کنین ! ولی خود میکرو نیازی نداره و با آپلود برنامه رست میشه و از نو اجرا .
    لایک کردن
    سایت شخصی بنده : موج http://www.modj.ir/forum/index.php
    انجمن رباتیک زینب کبری http://www.zkrobot.ir
    تماس با من http://modj.ir/main/contact.html