سلام و عرض خسته نباشید
من یه سنسور دما و رطوبت am2301 با آردینو uno راه اندازی کردم که دما و رطوبت رو روی یک ال سی دی 2*16 نمایش میده.
حالا من میخواستم که یکم این پروژه رو حرفه ای تر کنم ولی بیشتر از این در توانم نیست
میخوام که بتونم دما و رطوبت دلخواه خودم رو به آردینو بدم و وقتی که دما و رطوبت ثبت شده توسط سنسور به سطح دلخواه من رسید دو عدد رله یکی برای دما و یکی برای رطوبت فعال بشه.
برای مثال: میخوایم که دمای یک گلخونه رو روی دمای 30 درجه و رطوبت 80 درصد نگه داریم مثلا در حالت عادی دمای گلخانه 40 درجه و رطوبتش 50 درصده. خوب ما تعیین کریم که دما باید روی 30 درجه باشه و بالا نره و رطوبت باید روی 80 درصد باشه و پایین نیاد.
پس باید توسط دو تا رله که به آردینو وصله و یکی رو به تهویه کننده ی هوا و یکی رو به رطوبت ساز وصل کردیم دما و رطوبت رو کنترل کنیم.
خوب من توی این پروژه میخوام از سه تا کلید استفاده کنم یکی Set و یکی UP و یکی DOWN.
وفتی دکمه ی set رو یک بار زدم با کلید های UP و DOWN بتونم دمای دلخواهم رو کم و زیاد کنم ، و بار دوم که دکمه ی set رو زدم بتونم رطوبت دلخواهم رو کم و زیاد کنم و وقتی دکمه ی set رو نگه داشتم اطلاعات ذخیره بشه همین

ممنون میشم اگه دوستان مرا راهنمایی کنند.

اینم از کد هایی که تا اینجا تونستم بنویسم:

D.zip