صفحه 6 از 24 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 238
Like Tree63 لایک

موضوع: ماژول انتقال بیسیم اطلاعات +nrf24l01 ( فرکانس 2.4g ) + آنتن

Member
    شما باید با یک اینتراپت اردینو را به پایه ی که قرار 1 بشود وصل کنید و در زیر برنامه اینتراپت از توابع ارسال داده استفاده کنید
    در گیرنده هم در یک حلقه ی whlile مرتب داده های ورودی از NRF را چک کنید به محض دریافت مثلا یک کارکتر مشخص شروع کنه به شمارش!
    Arduino - Interrupts
    لایک کردن

Junior Member
    سلام به همه
    چطوری میشه این دو ماژول رو به هم ارتباط داد طوری که یه طرف به برد APM وصله و مدار LED ارسال به حالت چشمک زن هست ولی طرف USB عکسالعملی نشون نمیده.
    اگه میشه توضیح بدین که چطوری با هم ارتباط برقرار کنن. ممنون
    ماژول تبدیل + NRF24L01 به سریال TTL
    ماژول تبدیل + NRF24L01 به USB

Senior Member
    سلام دوست من

ببینید ایا یک سری مرحله دارن تا بتونن با هم سینک بشن در واقع یک سری کدهایی hex هست که باید توی کنسول سریال زده بشه تا همدیگرو بشناسن
    توی سایت aliexpress هست اگه سرچ کنید
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام خدمت دوستان من ی سوال داشتم اگه ممکنه کمکم کنید .
    من دو ماژول nrf24l01 دارم و همراه با یک آردوینو و یک rs232 to ttl میخواستم ببینم میشه آردوینو رو به یک از nrf ها متصل کنم و از طرف دیگه از nrf دوم اطلاعات رو دریافت کنم ولی میخوام دوباره در یک سیستم دیگه همراه با پورت سریال (rs232) این اطلاعات رو دریافت کنم بدون آردوینو در سیستم دوم آیا این امکان پذیر هست یا نه .
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

Senior Member
    ببینید الان یک طرف یک آردوینو و nrf داریم که داده میفرسته
    بعد یه گیرنده داریم که یه آردوینو دیگه و nrf هست که داده را دریافت میکنه .

حالا این rs232 کجاست؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط pi.siqma نمایش پست ها
    سلام دوست من

ببینید ایا یک سری مرحله دارن تا بتونن با هم سینک بشن در واقع یک سری کدهایی hex هست که باید توی کنسول سریال زده بشه تا همدیگرو بشناسن
    توی سایت aliexpress هست اگه سرچ کنید
    سلام ممنون از راهنماییهاتون
    ببخشید من زیاد وارد نیستم کدها رو با چه برنامه ای بدم و اینکه میشه شما چندتا کد بدین من امتحان کن.
    ماژول هم همونایی که لینکشون دادم.
    خیلی ممنون میشم کمکم کنید خیلی اگیر این موضوع هستم.

Senior Member
    سلام

ببینید اون تبدیلی که usb هست را مستقیم به پورت usb متصل کنید.

اون یکی که rs232 هست را با یک تیدیل rs232 ب usb از هم به عسذ یک کامپیوتر دیگه وصل کنید که یه کم هب فاصله داشته باشید.

تا الان سخت افزارتون کامله (حواستون باشه nrf ها رو وصل کنیدا)

بعد روی هر دو تا کامپیوتر نرم افزاری(مثل sscom) که پورت com را open کنه نصب کنید و روی هر دوتاشون پورت کام را باز کنید .(البته این قسمت لازمش اینه که روی هر دو تا کامپیوتر تونسته باشی پورت کام به usb هاتون اختصاص بدید.)

حالا از لینک زیر استفاده کنید و شروع کنید بین هر دوتاش داده ردو بدل کنید تا همدیگرو بشناسن.
    خودم هم نمیدونم چه کدی دقیقا وگرنه دقیق تر راهنماییتون میکردم

Junior Member
    سلام نه منظورمو متوچه نشدین من یک طرف ی آردوینو دارم و یک nrf و طرف دیگه یک atmega8 و یک nrf که میخوام با پورت سریال(rs232) یا یک usb به کامپیوتر دوم متصل کنم و بین این دو کامپیوتر صوت بفرستم حالا نه کد آردوینو رو میدونم برای ارسال و دریافت صوت و نه از طرف دیگه کد برنامه atmega8 رو برای ارسال و دریافت صوت با nrf میدونم کلا گیر کردم حالا اگه کمکم کنید ممنون میشم ... خیلی لازم دارم

Senior Member
    سلام

ببینید اگر میخواهید صوت بفرستید یا باید از فرستنده های صوتی استفاده کنید (قیمت بالا )
    یا صدا را به صورت packet در بیارید و بعد با nrf بفرستید (کد نویسی مشکل)

Junior Member
    سلام.

دوستان من یک مودم یا فرستنده انترنت میخوام که 7 8 کیلومتر هوای برد داشته باشه ایا چیزی هست.؟ یا چجوری میتونم با کمترین هزینه راه بندازم. منط.ه کارمون بیابون هست و فاصله 7 8 کیلومتریمون یک ابادی هستش ک اونجا اینترنت داره و من میخوام یک خط اینترنت توی یکی از خانهای اونجا بگیرم و با یک مودم یا چیز دیگه اینتر بگیرم توی مسیرم هیچ مانعی نیست صاف صاف هستش حالا ممنون میشم از دوستانی که اطلاعات یا اگاهی دارن در اختیارم بگدارن.

صفحه 6 از 24 نخستنخست ... 4567816 ... آخرینآخرین