صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 68
Like Tree9 لایک

موضوع: NRF24L01P USB Module

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط microc نمایش پست ها
    سلام
    تنظیمات طرف میکرو که به یک ماژول عادی nrf24l01 متصل است چیه؟
    یک طرف ماژول nrf usb به PC متصل کردم و طرف دیگر یک ماژول nrf24l01 را به میکرو متصل کردم.
    با تشکر
    سلام
    از کدوم ماژول استفاده میکنید؟
    این پست ممکنه به دردتون بخوره.
    forum.arduino.ir/8/21/144.html
    کتابخانه های مورد نیاز و نمونه کد آردوینو برای راه اندازی این ماژول هست که تست شده و جواب میده

موفق باشید
    یاعلی

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط bunnysa نمایش پست ها
    سلام
    از کدوم ماژول استفاده میکنید؟
    این پست ممکنه به دردتون بخوره.
    forum.arduino.ir/8/21/144.html
    کتابخانه های مورد نیاز و نمونه کد آردوینو برای راه اندازی این ماژول هست که تست شده و جواب میده

موفق باشید
    یاعلی
    سلام
    من از nRF24L01 استفاده میکنم و ازش جواب گرفتم. وقتی دوتا از nRF24L01 را می بندم جواب میدهد و مشکلی ندارم.
    بعد دوتا مدل USB اون رو از سایت eca خریدم. این دوتا usb نیز باهم به خوبی کار میکنند.
    الان قصد دارم که ارتباط بین یک دونه مدل usb و یک دونه مدل ساده nrf24L01 را برقرار کنم. مدل usb به PC متصل است و مدل nRF24L01 ساده به میکرو کنترلر.
    حالا نمیدونم که ماژولی که به میکرو متصل است باید دارای چه تنظیماتی باشد و در چه مودی ارسال کند(مد معمولی یا Shock Burst)
    با تشکر ممنون

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط microc نمایش پست ها
    سلام
    من از nRF24L01 استفاده میکنم و ازش جواب گرفتم. وقتی دوتا از nRF24L01 را می بندم جواب میدهد و مشکلی ندارم.
    بعد دوتا مدل USB اون رو از سایت eca خریدم. این دوتا usb نیز باهم به خوبی کار میکنند.
    الان قصد دارم که ارتباط بین یک دونه مدل usb و یک دونه مدل ساده nrf24L01 را برقرار کنم. مدل usb به PC متصل است و مدل nRF24L01 ساده به میکرو کنترلر.
    حالا نمیدونم که ماژولی که به میکرو متصل است باید دارای چه تنظیماتی باشد و در چه مودی ارسال کند(مد معمولی یا Shock Burst)
    با تشکر ممنون
    سلام
    همونطور که میدونید NRF انواع مختلفی داره که من متوجه نشدم شما دقیقا از کدوم ماژول استفادده می کنید
    به هر حال، اگر از NRF های معمولی فروشگاه استفاده میکنید باید به نرخ انتقال توجه کنید که حتما با گیرندتون یکی باشه
    مد shockBurst هم توصیه نمیشه چون تا حدودی دست شما رو توی برنامه نویسی می بنده
    ما دقیقا همین کار شما رو انجام دادیم و جواب گرفتیم، اگر مشکلی هست دقیقا ماژول خودتون رو بگید ، کدی رو هم که نوشتید اینجا بذارید تا پاسخ مناسب بگیرید

موفق باشید

Member
    راستی بعضی از ماژول ها امکان تنظیم حالت دارن . که البته بستگی به کتابخانه ای که استفاده میشه هم داره

مثلا برای تنظیم ماژول در حالت دریافت نوشته میشه nrfName.setReceiveMode

Junior Member
    مشکل حل شد
    با تشکر

مدیر گروه
    دوست عزیز چطوری مشکلتون حل شد/

Junior Member
    من یک سوالی دارم . اگر برای یک کاربردی نخواهیم از برنامه آردوینو استفاده کنیم چی؟ مثلا صرفا بخواهیم با ارسال دیتا به پورت سریال با یک nrf24L01 که به یک آردوینو یا میکرو متصله تبادل دیتا داشته باشیم, با استفاده از این ماژول همچین چیزی امکان داره؟ چه جوری؟

مدیر گروه
    من بعید میدونم گه شما بتونید با NRF ها این کار را انجام بدید چون که پروتکل ارتباطی ایناه SPI هست و اول باید توسط arduino پردازش باشه بعد داده ارسال بشه

اما ماژول های فرستنده گیرنده دیگه ای هستن که برای ارسال و دریافت فقط به یک نرم افزار پورت سریال مثل SScome احتیاج دارن و بس .یعنی شما نه در سمت فرستنده و نه گیرنده به پردازنده احتیاجی ندارید.(در صورتی که نخاهید روی داده پردازش دشته باشید)
    مثل این ماژول :

ماژول بیسیم انتقال داده مینیاتوری با رابط سریال TTL و برد 1200 متر

Junior Member
    با تشکر از شما که در مورد این ماژول توضیح دادین، می خواستم ببینم ماژولی که گفتین همینه:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: images (1).jpg
مشاهده: 108
حجم: 2.5 کیلو بایت
    چون هر کار می کنم ج نمیده. با تشکر

Junior Member

Red face

ممنون همینه، چون جواب داد
    لایک کردن

صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع