نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: درخواست library و چند سوال

Senior Member

درخواست library و چند سوال

سلام ، من چند بار گوگل رو در مورد library که کار مورد نظرم رو انجام بده گشتم اما نتیجه ایی نداشت ، چند وقت پیش توی برنامه instructables یه مطلب قدیمی دیدم که یه library یا برنامه مشابه بود کار ساخت اهنگ و نت نویسی رو اسون می کرد ایا اصلا همچین چیزی وجود داره ؟ که مثلا با یه الگوریتم کار کنه من بهش یه اهنگ mp3 بدم اون متن بده یا مشابهات ؟

و سوال دیگه در مورد کد نویسی برای راه انداختن موتور هست ، از این direct drive ها . مدل 1.5 ولت رو خب ادم به پین میزنه و به برنامه میگه کی بهش برق بده و کی نده . اما موتور 12 ولت رو که نمیشه وصل کرد خود اردوینو 12 ولت بخوره میمیره چه برسه به این که خروجیش 12 باشه باید ورودی بیشتر بگیره که حتما نابود میشه . پس چجوری میشه اردوینو رو در مدار دو تا موتور 12 ولت گنجوند که اردوینو کنترلش کنه ؟ مثلا باید PWM باشه که اردوینو PWM رو کنترل کنه یا مدار رله ایی باشه که اردوینو رله رو قطع و وصل کنه یا ... ؟

و سوال بعدی این که مثلا من میخوام روی اردوینو 2 تا فوتوسل باشه و خود اردوینو هم به موتور یا چراغ یا اسپیکر یا هر چیزی وصل باشه و به اردوینو بگم اگه فوتوسل نور دریافت کرد و پین 8 به ground وصل شد جنابعالی led رو خاموش کن یا موتور رو روشن کن یا فلان و فلان خب اینو میدونم که باید از کد if استفاده کنم اما فوتوسل رو به دستگاه چجوری بفهمونم ؟ Photoresistor ؟ یا فقط بگم پین 8 ؟ ایا library میخواد ، و اگه میخواد چی میخواد ؟

با تشکر فراوان

مدیر گروه
    درمورد سوال اول این که شما قصد دارید خروجیتون نت باشه یا لیریکس اون آهنگ؟

در مورد سوال دومتون شما کافیه برای driver ها از یک آداپتور12 ولت با امپر مثلا یک استفاده کنید.و دو تاdriver را با یک آداپتور run کنید و پین های pwm را به arduino وصل کنید به لحاظ این نکته که بین هر سه تا قطعه باید زمین مشترک باشه

در مورد سوال سومتون:
    فوتوسل ها باید pull up یا pull down بشن و از پایه مشترک بین فوتوسل و مقاومت به پایه آنالوگ arduino وصل کنید.

Senior Member
    سلام ، نت باشه . بهش اهنگ مثلا mp3 بدم و نت مربوطه رو به من بده .

مرسی .

Senior Member
    How to play WAV audio files with Arduino Uno and MicroSD card - Maks Surguy's blog on PHP and Laravel
    واسه پخش فایل های Wav

Arduino Basics: Making Sound
    اینهم با نت

البته یکی دیگه هم بود که پیداش کنم میزارم

Senior Member
    ممنون . یعنی توی یه ماژول micro sd کارت بذارم و اهنگ هارو توس کارت بریزم و از این library استفاده کنم ؟

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    ممنون . یعنی توی یه ماژول micro sd کارت بذارم و اهنگ هارو توس کارت بریزم و از این library استفاده کنم ؟
    آره دقیقا

Senior Member
    مرسی. حالا فهمیدم :d

Junior Member
    سلام من میخواستم ی library بسازم . و به اردوینو اضاف کنم.میشه راهنماییم کنید

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط REZAHHH نمایش پست ها
    سلام من میخواستم ی library بسازم . و به اردوینو اضاف کنم.میشه راهنماییم کنید
    دوست عزیز از لینک زیر استفاه کنید.
    Arduino - LibraryTutorial

کلمات کلیدی این موضوع