نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
Like Tree3 لایک
  • 1 Post By majidcatc
  • 1 Post By magmagmary
  • 1 Post By persia2400

موضوع: راه اندازی ماژول hb100 فروشگاه

Junior Member

راه اندازی ماژول hb100 فروشگاه

با سلام
    میخاستم یه توضیحاته کاملی درباره ی ماژول رادار دوپلر میکرو ویو hb100 - تشخیص حرکت و سرعت داخل فروشگاه آفتاب رایانه هست بدین؟
    یعنی میشه مثل دوربین پلیس ازش استفاده کرد؟
    سرعت ماشینو بدست بیاره و نشون بده؟
    قابلیت کار با آردوینو رو داره؟
    با تشکر
    لایک کردن

مدیر گروه
    سلام دوست عزیز
    بارزترین خصوصیت این سنسور این است که سطح ولتاژ خروجی آن پایینه و برای راه اندازی با arduino یا هر پردازند ای لازم دارید که سر راهش آمپلی فایر قرار بدید
    ضمنا فرکانس خروجی این سنسور هم بالاتر از حد تحمل AVR است و باید یک مقسم فرکانسی هم سر راهش قرار بدید .
    مهمترین قابلیت این سنسور و با ارزش ترینش این هست که از پشت دیوار و هر مانع سختی قابل دریافت هست .
    میتونید با کدنویسی از این سنسور سرعت هم بگیرید .
    لایک کردن

Junior Member
    با سلام مجدد
    من میخام باهاش یه دستگاهی مثل دوربین پلیسو بسازم.
    سرعتو بگیره و نشونش بده.
    میشه راهنماییم کنید ببینم راه اندازیشو برنامه نویسیش سخته یا را حت؟
    قابلیت انجام کاری که من میخامو داره یا نه؟
    با چه پردازنده ای بنویسم بهتره؟
    ممنون

Senior Member
    سلام

مشکل اصلی این سنسور سخت افزارش هست که اگر بتونید حلش کنید کدهای آماده اش هست توی اینترنت

کلا در رابطه با راه اندازی سنسورهای راه اندازی با arduino از لحاظ کدنویسی و به خصوص سخت افزار کار ساده تری در پیش دارید .

Junior Member
    من یک امپلیفایر براش ساختم . و فرکانس خروجیش به راحتی با ارداینو قابل اندازه گیری هست فقط امپلیفایر رو باید داخل سیمولاتور طراحی کنید چون تا اونجائی که یادمه نزدیک ۱۰۰۰ برابر باید تقویت بشه در ضمن باید اف ست ولتاژ رو هم تنظیم کنید تا بیشترین دینامیک رنج بگیرید من برای ۳.۳ ولت تنظیم کردم . میتونید کلان زیاد تر تقویت کنید که کار مقایسه گر رو هم بکنه اگر فقط سرعت رو میخو اید اندازه بگیرید و فاصله براتون مهم نیست . کلان بسیار حساس هست اگر در یک محل بدون حرکت باشید میتونید تعداد دم و بازدم خودتون رو بشمرید .فرکانس خروجی دستگاه زیر ۱۰۰۰ هرتز هست ومیتونید براحتی اندازه بگیرید سرعت هم یک ضریبی از فرکانس خروجی هست . اگر خو استیدمیتونم فایل امپلیفیر رو آپلود کنم .
    لایک کردن

Senior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط persia2400 نمایش پست ها
    من یک امپلیفایر براش ساختم . و فرکانس خروجیش به راحتی با ارداینو قابل اندازه گیری هست فقط امپلیفایر رو باید داخل سیمولاتور طراحی کنید چون تا اونجائی که یادمه نزدیک ۱۰۰۰ برابر باید تقویت بشه در ضمن باید اف ست ولتاژ رو هم تنظیم کنید تا بیشترین دینامیک رنج بگیرید من برای ۳.۳ ولت تنظیم کردم . میتونید کلان زیاد تر تقویت کنید که کار مقایسه گر رو هم بکنه اگر فقط سرعت رو میخو اید اندازه بگیرید و فاصله براتون مهم نیست . کلان بسیار حساس هست اگر در یک محل بدون حرکت باشید میتونید تعداد دم و بازدم خودتون رو بشمرید .فرکانس خروجی دستگاه زیر ۱۰۰۰ هرتز هست ومیتونید براحتی اندازه بگیرید سرعت هم یک ضریبی از فرکانس خروجی هست . اگر خو استیدمیتونم فایل امپلیفیر رو آپلود کنم .
    دوست عزیز اگر ممکنه فایل آمپلی فایر را Add کنید ممنون میشم
    من از یه سایت خوندم که فرکانس کاری این سنسور بالتر از فرکانس کاری arduino هست

Junior Member
    با سلام
    لطفا کسی اطلاعاتی در مورد مدل hb200 داره ممنون میشم در اختیار بذاره

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط nightwish نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا کسی اطلاعاتی در مورد مدل hb200 داره ممنون میشم در اختیار بذاره
    سلام تا جایی که من میدونم یه چیزی مثل شیلد میان رو سر اینا سوار میکنن تا بتونن ازش استفاده کنن.
    این pdf رو ببین:
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده