صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 49
Like Tree5 لایک

موضوع: واردات لیزر با توان 1 تا 2 وات

Senior Member
    باید عدسی و لنز و خود دیود مناسب رو پیدا کنم . خودم 2 تا عدسی لیزر دارم اما نمیدونم چجوری باهاش کار کنم و ایا اصلا جواب میده یا نه . توی سایت افتاب رایانه هم نیومده هنوز ، و هر سایتی هم نداره - یا خیلی گرون میگن مثل این یا نامعتبر هستند مثل همین لیزر سبزا که تبلیغ میکنن (شبیه لینک اول) . مشکل اینه که اینا نقطه بزرگی دارن و بازم باید عدسی هاشون دستکاری بشه ، اونوقت چرا پول عدسی دار بدیم بازم عدسی جداگانه نصب کنیم ؟!
    تنها گزینه خوبی که پیدا کردم دیود لیزر 300 میلی وات 80nm هست که قوی ترین لیزر این سایته . فرکانس بالایی هم داره .
    مشکل بعدی موتور هست ، امیدوارم موتور bipolar مناسب پیدا کنم . یدونه داشتم اما ظاهرا خرابه چون با مولتی متر میزنم میگه 0 اهم (موتور خیلی عالی هم بود 4 سیمه پاناسونیک 3 وات از یخچال در اومده بود )
    اگه افتاب رایانه یه مدل bipolar کوچیک بیاره می خرم ، وگرنه مجبورم مدل 19 تومنی رو بخرم
    لایک کردن

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    براي اين كه مقايسه كنم عددا بايد يكي باشن از دو مدل مختلف ، اگه كربن دي أكسيدي ميگفتم ٤٠ بايد ديود هم مي گفتم ٤٠ اون وقت نمي شد . پس همرو ٥ گرفتم . در ضمن ١٥ وات كربن دي اكسيدي هم هست (در كار پزشكي)
    حالا شما با دیود لیزر 5 وات کار کردید؟ دارید؟

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط voyager نمایش پست ها
    دوست گرامی با لیزر کمتر از 100 وات نمیتونید فلز ببرید! چون فلز انعکاس بیشتری داره! و گرما رو دفع میکنه!
    لیزر خرجش بیشتر از اسپیندل و مته هست!

من قبلا تحقیق کردم دستگاه برش با لیزر 80 وات تا 4 میلیمتر میتونه مس رو برش بده!!! حالا من میخوام 0.2 میلیمتر برش بدم (یعنی یک / بیستم 4 میلیمتر) اگه با همین نسبت توان لیزر مورد نیازم برای برش 0.2 میلیمتر رو حساب کنم میشه لیزر 4 وات => در نتیجه با لیزر 5 وات باید کارم را بیافته!!!

نظر دوستان چیه؟ میشه همچین نسبتی گرفت؟؟؟
    ویرایش توسط ehsaun_kkt : 10-02-2014 در ساعت 09:27 AM

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman5592 نمایش پست ها
    سایت های انلاین دیگه چرخ دنده دارند ، مشکل هزینه اش برای من هست ، اخه کی میاد مدل 10 سانتی رو بخره 5 هزار تومن ؟! یا چرخ دنده معمولی رو بخره 1 هزار تومن ؟ من چون فعلا ازمایشی هست با یه راه حل مسخره مشکل رو حل کردم اما شما اگه کارتون حرفه ایی هست میتونین بدید براتون برش لیزری بدن (چرخ دنده از جنس پلکسی ) یا از مکانیزم پیچی استفاده کنید .
    آره بنظر من هم خیلی گرون میدن!

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    سلام
    باتوجه به اینکه قطر خیلی کمی است (حدود 0.2 میلیمتر) من فکر میکنم با لیزر حدودا 2 تا 5 وات بشه اینکار رو راحت کرد!

تجربه کافی دارم، مشکلم فقط چرخ دنده است که اینجا گیرم نیومد

اگه بخوام فرز بسازم باید کلی خرج اسپیندل و مته کنم (و مته هم احتمالا هر روز بشکنه) اما لیزر مثلا 5 وات یه بار خرجش میکنی تا مدتها کار میده و کیفیتشش هم بیشتره

دوستان اگه کسی نظری در مورد برش با لیزر تجربه عملی داره منو راهنمایی کنه ، خوشحال میشم
    پروژه من با الگو برداری از یکی دوستان یک پرینتر 3 بعدیه که برای محور z از محور و شاسی پرینتر سوزنی استفاده کردم، ومیخوام طوری بسازمش که هم بشه برای برش لیزری ازش استفاده کرد و هم پرینتر سه بعدی! حالا چون از محور پرینتر سوزنی استفاده کردم لیزر بهتر از اسپیندل هست برام، چون لیزر نسبت به اسپیندل سبک تر و اصطکاک فیزیکی با جسم مورد برش نداره => در نتیجه فشاری به محورم نمیاد (چون محورم برای کارای سنگین نیست! و من میخوام از همین مکانیزم استفاده کنم)
    ویرایش توسط ehsaun_kkt : 10-02-2014 در ساعت 09:36 AM

Senior Member
    در كل براي برش فلز مته ايي بهتره ديگه . براي ساخت مدار هم بهتره ديگه اسيد نمي خواد . تازه ليزر بعد برش بوي بد ميده d:

Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    من قبلا تحقیق کردم دستگاه برش با لیزر 80 وات تا 4 میلیمتر میتونه مس رو برش بده!!! حالا من میخوام 0.2 میلیمتر برش بدم (یعنی یک / بیستم 4 میلیمتر) اگه با همین نسبت توان لیزر مورد نیازم برای برش 0.2 میلیمتر رو حساب کنم میشه لیزر 4 وات => در نتیجه با لیزر 5 وات باید کارم را بیافته!!!

نظر دوستان چیه؟ میشه همچین نسبتی گرفت؟؟؟
    برای برش فلزات از لیزر یگ استفاده میشه.شما با 40 وات لیزر دی اکسید کربن نمیتونید حتا خراش روی یک فلز بدید.ولی با 40 وات لیزر یگ میتونید اینکار را کنید

Junior Member
    سلام به همه دوستان لیزری خودم
    من امروز وارد این فروم شدم امیدوارم خاطره خوشی برام باشه و از حضور و تجربه های شما استفاده بکنم

برای من یک سوال بزرگی هست توی ذهنم لطفا اگه میتونید و امکانش هست خیلی زود بهم جواب بدید آخه از خیلی وقت این سوال تو ذهنم بود و خیلی استرس و هیجان دارم برای جوابش
    سوالم اینه که برای برش یک فلز استیل با زخامت یک دهم میلی متر0/1 میلی متر چه نوع لیزری با چه توانی لازمه..لطفا دوستان دقیق محاسبه بکنن راهنماییم بکنید و اینکه آیا اینطور لیزری هست تو بازار و کجا با چه قیمتی!
    بینهایت ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید
    واقعا از ته دلم میخواد که راهنماییم بکنید[گل]

Junior Member
    سلام دوباره
    دوستان لطفا راهنماییم کنید واقعا به کمکتون نیاز دارم.

Junior Member
    سلام به همه من یک لیزر ولنز جهت ساخت پرینتر سه بعدی dlp - sla میخام اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین