صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 41213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 195
Like Tree61 لایک

موضوع: ماژول کارت خوان آر اف آی دی با قابلیت خواندن و نوشتن - RFID Reader & Writer RC522

Junior Member
    والا مراحل رو که درست رفتنم، طبق چیزی که گفته بود
    آره از فرکانس کارتم هم مطمئنم، جای دیگه امتحانش کردم
    ممنون بابت پاسخ
    لایک کردن

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza 32 نمایش پست ها
    والا مراحل رو که درست رفتنم، طبق چیزی که گفته بود
    آره از فرکانس کارتم هم مطمئنم، جای دیگه امتحانش کردم
    ممنون بابت پاسخ
    طبق این توضیحات اره سوخته به احتمال زیاد

Junior Member
    سلام. من همه پست*های این تاپیک رو خوندم و یه سوالی بود که براش جوابی نبود. در مورد امنیت تگ*ها مسئله به چه شکل هستش؟ اگر من در یک تگ اطلاعاتی ذخیره کنم چطور میشه کاری کرد که اون اطلاعات فقط روی ماژول خودم در دسترس باشه و فرد دیگه*ای نتونه از روی تگ کپش کنه؟
    مثلا اگر قرار باشه به عنوان درب باز کن از این ماژول و تگ استفاده کنیم امنیت بخش مهمی میشه. و یا این که این وسط موضوعی هستش که من درکش نکردم، هوم؟
    (تنها چیزی که بنظرم میرسه اینه که داده*ها به صورت کد روی تگ ذخیره میشن (پس داده خام مشخص نیست)، ولی بازم میشه اونا رو خوند، روند اهراز هویت به چه شکل انجام میشه؟)

ممنون.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط armantaherian نمایش پست ها
    سلام. من همه پست*های این تاپیک رو خوندم و یه سوالی بود که براش جوابی نبود. در مورد امنیت تگ*ها مسئله به چه شکل هستش؟ اگر من در یک تگ اطلاعاتی ذخیره کنم چطور میشه کاری کرد که اون اطلاعات فقط روی ماژول خودم در دسترس باشه و فرد دیگه*ای نتونه از روی تگ کپش کنه؟
    مثلا اگر قرار باشه به عنوان درب باز کن از این ماژول و تگ استفاده کنیم امنیت بخش مهمی میشه. و یا این که این وسط موضوعی هستش که من درکش نکردم، هوم؟
    (تنها چیزی که بنظرم میرسه اینه که داده*ها به صورت کد روی تگ ذخیره میشن (پس داده خام مشخص نیست)، ولی بازم میشه اونا رو خوند، روند اهراز هویت به چه شکل انجام میشه؟)

ممنون.
    ببینید برای سیستم های درب های هوشمند ما معمولا با کدنویسی این امنیت رو ایجاد می کنیم.
    یعنی چی ؟
    یعنی با هر میکروکنترلری که کار می کنی میای میگی اگه فلان کد رو خوند بیا یه کاری بکن حالا میتونی یه لیست برای پذیرش اونها درست کنی

اگر هم قصد دارید که روی خود کارت ها کدی بزنید که کسی دیگه نتونه تغییرشون بده همچین کدی تو کتابخونه آردینو rc522 هست

Junior Member
    ممنون از جوابت.
    والا من برای بخش کدنویسیش مشکلی ندارم، خودم برنامه*نویسم و این بخش*هاش رو میتونم هندل کنم.
    ولی در مورد امنیت تگ*ها اطلاعاتی ندارم. این که من یه رمزی رو روی تگ مینویسم که هروقت دستگاه من اون تگ رو خوند اهراز هویت کنه، چقدر اطمینان هست که این تگی که من توش کد نوشتم اطلاعاتش توسط دستگاه دیگه*ای خونده نشه و روی یه تگ دیگه*ای نوشته نشه و ازش سو استفاده نکنن.
    ایده*ای که دارم مربوط به اینه که اطلاعات نوشته شده روی تگ رو با id منحصر به فرد تگ اعتبار سنجی کنم، تنها راه حل همینه؟ یا اصلا این روش درست نیست و امکانات بهتری در دسترس هستش؟
    همون طور که گفتم من برنامه*نویسم و از نظر کدنویسی مشکلی ندارم، ولی زیاد با متدهای این جور سخت*افزارها آشنایی ندارم که چه روش*هایی براش در دسترسه.
    ممنون.

Junior Member
    سلام دوستان ... یکم راهنمایی کنید ... برای RFID.h کتابخونه اش رو چجوری دانلود کنم

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatliduman نمایش پست ها
    سلام دوستان ... یکم راهنمایی کنید ... برای RFID.h کتابخونه اش رو چجوری دانلود کنم

سرچ میکنی
    arduino rfid library

Senior Member
    سلام به همگی خواستم ببینم آیا میشه از این ماژول بعنوان درب باز کن استفاده کرد یا بتونه یه رله رو قطع و وصل کنه؟
    تو اینترنت هر چی گشتم نبود
    متاسفانه تو برنامه نویسی هم خیلی وارد نیستم اگه میشه بی زحمت برام توضیح بدید ممنون.

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasandimer نمایش پست ها
    سلام به همگی خواستم ببینم آیا میشه از این ماژول بعنوان درب باز کن استفاده کرد یا بتونه یه رله رو قطع و وصل کنه؟
    تو اینترنت هر چی گشتم نبود
    متاسفانه تو برنامه نویسی هم خیلی وارد نیستم اگه میشه بی زحمت برام توضیح بدید ممنون.
    سلام
    ببینید برای راه اندازی این ماژول شما به یک میکرو کنترلر مثل آردوینو احتیاج دارید
    آردوینو Uno

بعد از این که با کدهای آماده ای که هست ماژول رو راه انداختید و آیدی کارت ها رو خوندید کافیه یه شرط if بزارید که اگر کارت خونده شده کارت مطلوب من بود به رله دستور فعال شدن بده

Member
    سلام.این ماژول با "آردوینو پرو مینی BEE با پردازنده ATmega328P-MU" سازگاری داره؟میشه راه اندازیش کرد؟
    ممنونم.

صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 41213141516 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع