صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 61415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 195
Like Tree61 لایک

موضوع: ماژول کارت خوان آر اف آی دی با قابلیت خواندن و نوشتن - RFID Reader & Writer RC522

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط cloudy2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی هست که بتونه لطف کنه سوالاتمو جواب بده ؟
    در چه صورتی می فهمیم که ماژول سوخته ؟ ینی چه حالتی داشته باشه ؟

من برد آردینو یونو و ماژول rc522 رو مطابق با اونچه همینجا بحثش شده متصل کردم
    چراغ قرمز برد و ماژول روشنه ... تگ جاسوئیچی و برچسب هم دارم . فرکانش هم خواندنی نوشتنیه ... هم کارتها هم ماژول اما هیچ اتفاقی صورت نمی گیره با نزدیک کردن تگ ها ... خستم کرد. کلی کد امتحان کردم ... نشد ... تگها مگه آ دی پایه ندارن؟

سلام
    وقتی این مشکلات در روند کار کردن بوجود میاد ما اولین چیزی که تست می کنیم سیم بندیمونه
    ولتاژ رو 3.3 رعایت کنید
    ترتیب پینهای ارتباط spi رو هم چک بفرمایید.
    اگر مطمئن هستید که سیم بندیتون دقیق و درسته
    و کدی هم که نوشتید کد های تایید شده ای هست اون موقع علامت سوال بوجود میاد.

Junior Member
    خیلی ممنونم از توجه تون
    والا سیم بندی ها رو چند بار چک کردم و دوباره بستم. همون پینهای پروتکل spi ... همون 3.3 روی برد بورد ... کدها هم همونایی هست که اینجام قرار دادید. کتابخانه ماژول و مثال. اما به کارتهایی که خریدم که هیچ به کارتهای مترو اتوبوسم جواب نمیده.
    هیچ اروری هم ندارم.

Junior Member
    اگر مطمئن شم که ماژول نسوخته یه کاریش می کنم ...

Junior Member
    ببخشید من میخوام بتونم هر تابع این کتابخانه چیکار میکنه اگر میتونید یه فایل قرار بدید که توابع رو توضیح بده ممنون میشم

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidfa78 نمایش پست ها
    ببخشید من میخوام بتونم هر تابع این کتابخانه چیکار میکنه اگر میتونید یه فایل قرار بدید که توابع رو توضیح بده ممنون میشم

دوست عزیز به جز کتابخونه های پیش فرض خود نرم افزار تقریبا برای درک اکثر کتابخونه ها باید کدهای مثال کتابخونه و به خصوص کامنت ها رو مطالعه کنید.

Member
    سلام. به عنوان یه برنامه نویس کامپیوتر اصلا و ابدا فکر نمیکردم اینققققدر راه اندازی این ماژول و کلا آردوینو راحت باشه! قبلا با AVR و codevision کار کرده بودم. یه مقدار برای منی که الکترونیک زیاد آشنایی نداشتم مشکل بود.
    فقط یه سوال. تمام ماژول هایی که پروتکل SPI هستن، راه اندازیشون به همین شکله؟ منظورم از نظر ترتیب پایه ها و...
    راستی برای جلوگیری از clone کردن کارت روشی وجود داره؟ مثلا کارت رو قفل کنیم که نشه ازش کپی گرفت؟
    باتشکر .

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudamirian نمایش پست ها
    سلام. به عنوان یه برنامه نویس کامپیوتر اصلا و ابدا فکر نمیکردم اینققققدر راه اندازی این ماژول و کلا آردوینو راحت باشه! قبلا با avr و codevision کار کرده بودم. یه مقدار برای منی که الکترونیک زیاد آشنایی نداشتم مشکل بود.
    فقط یه سوال. تمام ماژول هایی که پروتکل spi هستن، راه اندازیشون به همین شکله؟ منظورم از نظر ترتیب پایه ها و...
    راستی برای جلوگیری از clone کردن کارت روشی وجود داره؟ مثلا کارت رو قفل کنیم که نشه ازش کپی گرفت؟
    باتشکر .
    پروتکل spi خوبیش همینه دیگه سه تا پین فیکس داره (تمام پروتکل ها روش راه اندازیشون یک جوره خاص و ثابته )
    شماره پینها از آردوینو uno تا مگا تغییر می کنه
    میتونید برای پروژتون پسور بزارید .
    اما این که روی خود اس دی کارت بتونید محافظتی انجام بدید میتونید پسور بزارید روش
    لایک کردن

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    پروتکل spi خوبیش همینه دیگه سه تا پین فیکس داره (تمام پروتکل ها روش راه اندازیشون یک جوره خاص و ثابته )
    شماره پینها از آردوینو uno تا مگا تغییر می کنه
    میتونید برای پروژتون پسور بزارید .
    اما این که روی خود اس دی کارت بتونید محافظتی انجام بدید میتونید پسور بزارید روش
    سلام و عرض خسته نباشید

من میخوام این کد UID رو با آرایه هایی که واسه کارت ها ایجاد کردم مقایسه کنم. چی کار باید انجام بدم؟؟

یه سوال هم برام پیش اومده که منو سردرگم کرده

این تگ های مایفر 1 کیلو بایتی یه کد که فقط خواندنی هستند توی سکتور 0 و بلاک 0 دارن و توی این بلاک یه کد وجود داره به نام UID اما سوال من اینه که این کد UID که توی بلاک 0 هست ، 4 بیت اول هست یا 5 بیت اول؟؟

چون من با کد هایی که توی این تاپیک موجوده تست کردم تگ ها رو و uid که تو سریال مانیتور پرینت میگیره 4 بیتی هست در صورتی که توی توضیحات کتابخونه نوشته شده که 5 بیت اول مخصوص uid هست

حالا من با یه کتابخونه ی دیگه تست گرفتم که 5 بیت اول رو به عنوان uid میشناسه.
    حالا 4 بیت اول uid هست یا 5 بیت اول؟؟؟

در ضمن یه سوال دیگه:
    من یه کارت دانشجویی دارم که وقتی اونو تست میکنم ، تمام اطلاعاتش کامل خونده میشه به غیر از بلاک 0 و 1 و 2 دلیلش چیه؟؟ مینویسه PCD_Authenticate() failed: Timeout in communication
    کارت هم زود برنمیدارم که timeout بده ولی نمیدونم چرا timeout میده

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط cjmj نمایش پست ها
    سلام و عرض خسته نباشید

من میخوام این کد UID رو با آرایه هایی که واسه کارت ها ایجاد کردم مقایسه کنم. چی کار باید انجام بدم؟؟

یه سوال هم برام پیش اومده که منو سردرگم کرده

این تگ های مایفر 1 کیلو بایتی یه کد که فقط خواندنی هستند توی سکتور 0 و بلاک 0 دارن و توی این بلاک یه کد وجود داره به نام UID اما سوال من اینه که این کد UID که توی بلاک 0 هست ، 4 بیت اول هست یا 5 بیت اول؟؟

چون من با کد هایی که توی این تاپیک موجوده تست کردم تگ ها رو و uid که تو سریال مانیتور پرینت میگیره 4 بیتی هست در صورتی که توی توضیحات کتابخونه نوشته شده که 5 بیت اول مخصوص uid هست

حالا من با یه کتابخونه ی دیگه تست گرفتم که 5 بیت اول رو به عنوان uid میشناسه.
    حالا 4 بیت اول uid هست یا 5 بیت اول؟؟؟

در ضمن یه سوال دیگه:
    من یه کارت دانشجویی دارم که وقتی اونو تست میکنم ، تمام اطلاعاتش کامل خونده میشه به غیر از بلاک 0 و 1 و 2 دلیلش چیه؟؟ مینویسه PCD_Authenticate() failed: Timeout in communication
    کارت هم زود برنمیدارم که timeout بده ولی نمیدونم چرا timeout میده

این لینک توضیحات خوبی داره
    مطالعه کنید
    RFID reader Hex data UID - convert and compare

این دوستمون هم اطلاعات کاملی دادن:
    http://digispark.ir/%D8%A2%D9%85%D9%...-rfid-mrfc522/
    ویرایش توسط magmagmary : 08-08-2016 در ساعت 06:18 AM
    لایک کردن

Junior Member
    سلام
    من می خوام آردوینو رو به برنامه ی سی شارپ متصل کنم. تا اطلاعات rfid rc522 رو بخونم و در برنامم ازش استفاده کنم. چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟ و اگه می شه یه منبع معرفی کنید.

بسیار ممنون .

صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 61415161718 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع