صفحه 20 از 24 نخستنخست ... 101819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 238
Like Tree63 لایک

موضوع: ماژول انتقال بیسیم اطلاعات +nrf24l01 ( فرکانس 2.4g ) + آنتن

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط able نمایش پست ها
    سلام اساتید محترم من دو تا از این ماژول به همراه آردوینو نانو رو تهیه کردم
    میخوام یک فرستنده گیرنده درست کنم که پایه های ورودی فرسنده رو که یک می کنیم گیرنده یک شود
    اگر همزمان هم اتفاق بیوفتند باز هم عمل کند
    اگر فاصله زیاد بشه و برد جواب نده در فرستنده چراغی روشن بشه

ممنون میشوم زود تر برنامه هاشو برام بزارید
    دوست عزیز اینجا کسی زمانشو نداره بتونه کد بنویسه
    شما کدتون رو بنویسید اگر به مشکلی برخورد کردید بیاید مشکلتون رو حل کنید.
    اینم آموزش راه اندازی NRF
    Wireless Remote Using 2.4 Ghz NRF24L01 : Simple Tutorial Using of NRF24L01 & Arduino

Member
    سلام آیا میشه از این ماژول برای ارسال اطلاعات مثلا برای پرینتر های سیمی یو اس بی استفاده کرد که به صورت بی سی راه اندازی کرد؟ منظور اینکه بشه پرینتر سی می رو به وایرلس تبدیل کرد؟

مدیر گروه
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
    سلام آیا میشه از این ماژول برای ارسال اطلاعات مثلا برای پرینتر های سیمی یو اس بی استفاده کرد که به صورت بی سی راه اندازی کرد؟ منظور اینکه بشه پرینتر سی می رو به وایرلس تبدیل کرد؟

سلام
    شدنش میشه اما موضوعی که هست اینه که باید سمت فرستندت و سمت پرینترت رو کد نویسی کنی.
    سمت فرستندت که اون دیتایی که قراره ارسال بشه خب ارسال میشه بدون هیچ مشکلی.

اما سمت گیرندت وقتی دیتا رو دریافت کرد باید دیتا به دیتای قابل فهم برای پرینتر تبدیل بشه که با کد نویسی این کار شدنیه.
    لایک کردن

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    سلام
    شدنش میشه اما موضوعی که هست اینه که باید سمت فرستندت و سمت پرینترت رو کد نویسی کنی.
    سمت فرستندت که اون دیتایی که قراره ارسال بشه خب ارسال میشه بدون هیچ مشکلی.

اما سمت گیرندت وقتی دیتا رو دریافت کرد باید دیتا به دیتای قابل فهم برای پرینتر تبدیل بشه که با کد نویسی این کار شدنیه.
    ممنونم از پاسختان
    به نظرتون راحت ترین روش کدامه ؟ استفاده از این ماژول یا ماژول دیگه ؟ در ضمن آیا امکان داره که فقط یکبار کد نویسی بشه و بدون نیاز به اوردینو در دو سمت کار کنه ؟ منظور اینکه فقط با 2 عدد ماژول بشه ارتباط را انجام داد بدون دردسر؟

مدیر گروه
    ممنونم از پاسختان
    به نظرتون راحت ترین روش کدامه ؟ استفاده از این ماژول یا ماژول دیگه ؟ در ضمن آیا امکان داره که فقط یکبار کد نویسی بشه و بدون نیاز به اوردینو در دو سمت کار کنه ؟ منظور اینکه فقط با 2 عدد ماژول بشه ارتباط را انجام داد بدون دردسر؟

لگر بخوای با NRF کار کنی نه باید حتما یه پردازنده در کنار خودش داشته باشه تا بهش بگه چیکار کنه و چیکار نکنه.

اما یه بخواب با یه ماژول این کار رو انجام بدی میتونی از ماژول های esp8266 استفاده کنی.

جستجو - esp8266

این ماژول ها وایفای هستن و شما میتونید ببریدشون تو مد AP و بهشون وصل شید و از طریق وب یا گوشی همراهتون براش کامند بفرستید. و اون سمت این ماژول به پرینتر وصل بشه . داده رو دریافت کنه و تبدیل کنه و بفرسته برای پرینتر

Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط magmagmary نمایش پست ها
    لگر بخوای با NRF کار کنی نه باید حتما یه پردازنده در کنار خودش داشته باشه تا بهش بگه چیکار کنه و چیکار نکنه.

اما یه بخواب با یه ماژول این کار رو انجام بدی میتونی از ماژول های esp8266 استفاده کنی.

جستجو - esp8266

این ماژول ها وایفای هستن و شما میتونید ببریدشون تو مد AP و بهشون وصل شید و از طریق وب یا گوشی همراهتون براش کامند بفرستید. و اون سمت این ماژول به پرینتر وصل بشه . داده رو دریافت کنه و تبدیل کنه و بفرسته برای پرینتر
    بسیار عالی . لطف کردید . در شاخه esp8266 انواع مختلفی هستش . راح ترین و مناسبترینش به نظرتون کدومه که هم قیمتش مناسب باشه و هم راه اندازیش راحت باشه؟

مدیر گروه
    بسیار عالی . لطف کردید . در شاخه esp8266 انواع مختلفی هستش . راح ترین و مناسبترینش به نظرتون کدومه که هم قیمتش مناسب باشه و هم راه اندازیش راحت باشه؟

من خودم از این برد وایفای WeMos D1 Mini NodeMcu Lua دارای هسته ESP8266EX استفاده می کنم

هم سرعت آپلودش بالاست هم با USB راحت و مستقیم پروگرام میشه

مدیر ویژه
    esp 07 و esp 12f امتحان خودش پس داده.چیز خوبیه
    لایک کردن

Member
    ببخشید من کامل متوجه نشدم کد های String Receive_Address = "clie1";
    String Send_Address = "clie2"; تو یه برد همینو کمپایل میکنیم و تو برد دیگه جاشون عوض میکنیم کامپایل میکنیم؟

Member
    دومکین سوالم اینه که ما با این کد و برد اردینو و ماژول nrf24l01 راه اندازی کردیم میتونیم خروجی ماژول گیرنده معادون قرمز به پایه rx اردینو بدیم و سیگنال معادون وارد شده به این پایه انطرف دورتر با گیرنده دریافت وخروجیشو به ماژول فرستنده معادون قرمز انتقال بدیم برای این کار باد در کد برنامه نویسی تغیراتیی بدم یا ورودی به پایه rx بدیم عمل خواهد کرد؟
    درواقع من میخام سیگنال که از کنترل مثلا رسیورم توسط ماژول گیرنده معادون قرمز دریافت و به وسیله برد اردینو و nrf24l01 چند صد متر انطرفتر ارسال کنم و دوباره با همان برد و گیرنده دریافت و بعد اشکار سازی به خود رسیور تحویل دهم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

صفحه 20 از 24 نخستنخست ... 101819202122 ... آخرینآخرین